komiksów Marvela 

Co warto wiedzieć o komiksach Marvela?

Opublikowano: 30 stycznia 2024

Komiksy mają wielu zwolenników w każdej grupie wiekowej i wbrew pozorom nie sięgają po nie wyłącznie dzieci, ponieważ dorośli również cenią sobie ten gatunek. Wśród klasyków tego gatunku można wymienić tytuły jednego z najbardziej legendarnych wydawców na świecie, czyli Marvela. Komiksy te są znane niemal we wszystkich zakątkach świata i mają szerokiego grono zwolenników. Rozpoczynając przygodę z czytaniem komiksów, warto więc sięgnąć po te kultowe tytuły. Co warto wiedzieć o Komiksach Marvela? Podpowiadamy.

Historia komiksów Marvela 

Jeżeli dopiero po raz pierwszy zamierzamy sięgnąć po tytuły od jednego z najbardziej legendarnych wydawców na świecie, czyli Marvela, powinniśmy poznać krótką historię tego wydawnictwa. Ma ono kilkudziesięcioletnią tradycję, a jego pierwszy zeszyt został wydany w 1939 roku, choć tak naprawdę historia Marvela rozpoczyna się już w 1933 roku, ponieważ to wtedy Martin Goodman utworzył przedsiębiorstwo Marvel Publishing. Pierwszy komiks Marvel to Kapitan Ameryka. Powstał on w 1939 roku i był on publikowany na łamach gazety Timely Comics. Dzięki spektakularnemu sukcesowi komiksów z serii Kapitan Ameryka, Marvel zaczął tworzyć nowych bohaterów i do tej pory wydał tysiące różnych zeszytów komiksów. Część z nich wciąż wywiera istotny wpływ na popkulturę. Wiele z nich zostało zekranizowanych, a część z nich wciąż czeka na swoją szansę na wielkim ekranie.

Od czego zacząć czytanie komiksów Marvela?

Ze względu na to, że komiksów Marvela jest bardzo dużo, zwłaszcza osoby, które do tej pory nie miały z nimi styczności, mogą mieć problem z doborem pierwszego tytułu, po jaki chciałyby sięgnąć. Warto wiedzieć o tym, że komiksy Marvela w Polsce wydawane są w serii Classic, Now oraz Marvel 2.0. Z tego powodu chcąc sięgnąć po pierwsze tytuły od tego kultowego wydawnictwa, powinniśmy zacząć od serii Classic. To właśnie w tej serii znajdują się najważniejsze dla całego uniwersum historie, a także postacie. Jeżeli jednak dobrze znamy komiksy Marvela z serii Classic, wówczas powinniśmy sięgnąć po serię Now, która jest przeznaczona dla tych czytelników, którzy doskonale znają historie bohaterów uniwersum z serii Classic i chcą zapoznać się z nowymi treściami.

Jak czytać komiksy Marvela?

Wydawnictwo Marvel Comics wydało setki tysięcy różnych tytułów. Dlatego nie sposób jest wszystkie z nich przeczytać. Zastanówmy się więc, których bohaterów najbardziej lubimy i jakie historie zawarte w komiksach nas interesują. Pamiętajmy, że czytanie komiksów musi być dla nas przyjemnością. Dlatego postawmy na tytuły, które zachęcą nas swoją historią lub postaciami i nie sięgajmy po komiksy Marvela tylko, dlatego że są one kultowe, ponieważ z pewnością znajdziemy inne tytuły, które zaskoczą nas nieoczekiwanymi zwrotami akcji, a także barwnymi i charyzmatycznymi postaciami.

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Stanisław Lem
Wielcy tego świata muszą rozwiązać problem katastrof...
czerwone maki
W czwartkowy wieczór w warszawskim Multikinie Złote...
Jan Sabiniarz
16 marca 2024 r. w hotelu Aubrecht w Koprzywnicy mia...
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
17 marca  br. rozpoczął się 28. Wie...
Jerzy Hoffman
17 marca w reprezentacyjnych salach MCC Mazurkas w r...