Menu
Jaguar

SUV – nowy etap w historii marki Jaguar

F-PACE, E-PACE i I-PACE to chluba marki Jaguar spod znaku SUV. Pierwszego już dziś można nabyć, kierując się do najbliższego salonu. Drugi będzie dostępny na przełomie obecnego i przyszłego roku. Z kolei I-PACE – pierwszy w pełni elektryczny pojazd marki – ma pojawić się na rynku polskim pod koniec 2018 roku.

Jaguar F-PACE to pierwszy sportowy SUV/crossover w rodzinie Jaguara, zaprojektowany i skonstruowany z naciskiem na osiągi, szybkość reakcji i jakość wykończenia, z których słyną wszystkie modele marki, a także na dynamikę i codzienną wszechstronność. Śmiały przedni grill i muskularna maska obrazują potencjał silników z doładowanym V6 o mocy 380 KM na czele. Takie elementy, jak wąskie reflektory wykonane w technologii LED, 22-calowe obręcze, czy krótki przedni zwis, przenoszą wizję stylistyczną z koncepcyjnego modelu C-X17.

Jaguar F-PACE, wykorzystujący lekką konstrukcję aluminiową Jaguara, łączy czystość linii i proporcji z cechami inspirowanymi modelem F-TYPE, np. potężnymi tylnymi nadkolami, wlotami powietrza w zderzaku oraz charakterystyczną grafiką tylnych lamp.

Ilość miejsca na nogi jest największa w klasie, a pojemność bagażnika wynosi zdumiewające 650 litrów. Lekka i sztywna konstrukcja nadwozia składa się w 80 proc. z aluminium i jest jedyną taką w segmencie. F-PACE zmieści pięć osób, zapewniając im pełen komfort.

Jaguar

Wnętrze auta stanowi idealne połączenie najwyższej klasy materiałów. To zbiór pięknych detali oraz najnowszych technologii, w tym systemu multimedialnego InControl Touch Pro.

F-PACE powstał z myślą o wyjątkowych właściwościach jezdnych i zdolnościach do jazdy na każdej nawierzchni, w każdych warunkach. Lekka z natury i sztywna konstrukcja nadwozia to inteligentne połączenie aluminium, zaawansowanych gatunków stali i kompozytów.

Jaguar F-PACE został oficjalnie uznany najlepszym i najpiękniejszym samochodem świata, zdobywając dwie nagrody w plebiscycie 2017 World Car Awards, zwyciężając w głównej kategorii „World Car of the Year 2017” oraz „World Car Design of the Year 2017”. Pierwszy SUV marki to drugi w historii samochód, który w 13-letniej historii plebiscytu World Car Awards zwyciężył w dwóch kategoriach. Nagrody zostały przyznane przez gremium 75 dziennikarzy z 24 krajów. Jaguar F-Pace jest dostępny już za 1899 zł netto miesięcznie z ratą 1 proc. ceny cennikowej w programie Jaguar Premium Lease.

Jaguar E-PACE to najmłodszy członek rodziny SUV-ów spod znaku Jaguara.

Kompaktowy, 5-miejscowy Crossover, który stanowi połączenie typowych dla marki Jaguar sportowych osiągów i dynamicznego wyglądu z przestronnym, praktycznym i luksusowym wnętrzem. Samochód charakteryzuje się także muskularnymi proporcjami oraz krągłościami, które zdradzają drzemiącą pod maską moc.

Model E-PACE będzie jednym z najbardziej inteligentnych pojazdów w swojej klasie.

Wyposażony w pokładowy system multimedialny nowej generacji zapewnia pasażerom dostęp do ich ulubionych aplikacji, takich jak np. Spotify. Cyfrowe systemy pokładowe, które spełniają wszelkie oczekiwania nowoczesnej rodziny, są dostępne dla pasażerów podróżujących na wszystkich miejscach w kabinie.

Dostępne w tej klasie, niespotykane, 21-calowe felgi aluminiowe sprawiają, że sylwetka modelu E-PACE nabiera bardziej agresywnych kształtów.

Pod maską znaleźć można gamę wydajnych jednostek napędowych z rodziny Ingenium – zarówno w wersji benzynowej, jak i wysokoprężnej. 300-konny, turbodoładowany silnik benzynowy rozpędza Jaguara E-PACE od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy i pozwala na osiągnięcie ograniczonej elektronicznie prędkości maksymalnej 243 km/h. Klienci, którzy cenią sobie oszczędność i dbałość o ekologię, mogą nabyć model z napędem na przednią oś, ze 150-konnym silnikiem Diesla, który emituje jedynie 124 g CO2 na każdy pokonany kilometr.

13 lipca w Londynie odbyła się światowa premiera modelu E-PACE. Z tej okazji miał miejsce oszałamiający skok o długości ponad 15 m z jednoczesnym obrotem o 270º, który ustanowił nowy rekord Guinnessa. Samochód będzie dostępny w salonach dilerskich na polskim rynku na przełomie 2017/2018.

Jaguar I-PACE Concept dostarczy mnóstwo wrażeń i emocji związanych z debiutem marki Jaguar w świecie pojazdów elektrycznych. Pierwszy w pełni elektryczny pojazd spod znaku drapieżnego kota przejedzie 500 km na jednym ładowaniu. Auto będzie dysponować mocą 400 KM, momentem rzędu 700 Nm oraz przyspieszeniem od 0–100 km/h w czasie zaledwie 4 sekundy. Technologia najnowszej generacji oraz futurystyczny, nowoczesny design w połączeniu z dynamiczną jednostką napędową, nie emitującą szkodliwych spalin. Samochód nie pozostawia złudzeń, iż jest to prawdziwy Jaguar.

Fot. British Automotive Polska SA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022