Sylwester TVP w Zakopanem

Opublikowano: 18 grudnia 2018

W br. Telewizja Polska – TVP przygotowała, już po raz trzeci, Sylwester w Zakopanem 2018/2019. Ma to być jedna z największych tegorocznych imprez noworocznych. Na scenie pod Giewontem pojawi się plejada gwiazd i nowych artystów. Kto wystąpi?

Sylwester w Zakopanem 2018/2019 odbędzie się pod hasłem ” Sylwester Marzeń z Dwójką “. Prezes Telewizji Polskiej -TVP Jacek Kurski i burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podpisali umowę dotyczącą organizacji tegorocznego sylwestrowego koncertu. To już trzeci raz TVP będzie się bawić z Zakopanem w Sylwestrową Noc.

Plejada krajowej czołówki gwiazd i zagranicznych wykonawców wystąpi w Zakopanem. W ubiegłym roku rozbiliśmy system oglądalności. Prawie 8 mln widzów w piku oglądało występ Zenka Martyniuka – mówi Jacek Kurski, prezes TVP. Prezes zapowiada, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Wymarzony Sylwester w Zakopanem dla każdego

Organizatorzy zapowiadają, że Sylwester w Zakopanem 2018/2019 będzie hitem w Sylwestrową Noc. Każdy ma znaleźć coś dla siebie. Władze miasta liczą na to, że impreza przyciągnie jeszcze więcej gości niż w ubiegłych latach. To także wielka promocja zimowej stolicy Polski.

Cieszę się wraz z mieszkańcami Zakopanego, że w tym roku już po raz trzeci wspólnie z Telewizją Polską możemy gościć Państwa w naszym mieście podczas Sylwestra, tym bardziej, że odbywa się on w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. – mówi Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.Mam nadzieję, że każdy, kto przyjedzie w tę noc do nas pod Tatry, zapamięta ten moment do końca życia i będzie do nas często wracał – dodaje burmistrz.

Kto zagra na sylwestrowej scenie TVP2?

W tym roku sylwester w Zakopanem, podobnie jak w poprzednich latach, odbędzie się z plejadą znakomitych polskich i zagranicznych artystów. Na Równi Krupowej pojawi się Sylwia Grzeszczak, Golec uOrkiestra, Margaret, duet Al Bano i Romina Power. Na zakopiańskiej scenie wystąpią także: Zenek Martyniuk i Natalia Szroeder. Nie zabraknie także wielkich tegorocznych debiutantów tj. Roksana Węgiel, która jest tegoroczną zwyciężczynią „The Voice Kids” i Eurowizji Junior.

Dlaczego w Zakopanem nie będzie kogoś takiego jak Luis Fonsi? W tym roku na świecie nie było przeboju, który miałby 5 mld wejść. Gdyby był, to jego wykonawca oczywiście zaśpiewałby u nas na Sylwestrze, tak jak Roksana Węgiel, która przebojem weszła do europejskiej muzyki i wygrała Eurowizję Junior. Wyznaczamy trendy. Inni chcieliby mieć naszych wykonawców, ale nas nie dogonią – mówi prezes TVP J. Kurski.

Nie tylko Miłość w Zakopanem

Na scenie pod Giewontem oczywiście nie zabraknie Sławomira i Kajry z przebojem „Miłość w Zakopanem”. Król disco-polo Zenek Martyniuk zaśpiewa swój wielki hit „Życie to są chwile”. Wystąpią także Marcin Miller z zespołem Boys, Radosław Liszewski z zespołem Weekend i trio Komodo.

Podczas Sylwestra Marzeń  z Dwójką widzowie będą się bawić także w rytmach „Ci Sara” i „Felicita” w wykonaniu Al Bano i Rominy Power.

Jestem podekscytowany, że będę występować na scenie razem z moimi idolami: duetem Al Bano i Rominą Power – mówi Zenek Martyniuk.

Na Równi Krupowej usłyszymy także „Acapulco” Ricchi e Poveri oraz największe przeboje Thomasa Andersa z legendarnego zespołu Modern Talking. Przeboje zaprezentują również: Papa D, Marcin Sójka, Michał Szczygieł i wielu innych znakomitych artystów.

– Znowu będziemy mieli najwspanialszy Sylwester Marzeń i już dzisiaj na niego zapraszam – zapowiada prezes TVP J. Kurski.

Sylwester w Zakopanem 2018/2019 poprowadzą Barbara Kurdej-Szatan i Tomasz Kammel, a relacje zakulisowe: Norbi oraz Damian Michałowski z Radia Zet.

Ewa Ploplis

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Bal Maskowy
W najbliższą sobotę, 9 grudnia, o godzinie 18:00, Op...
„tik, tik… BUM!” - Tak ostatecznie nazwano...
Eufonie
Od 17 do 25 listopada br. w Warszawie będzie odbywać...
Golin
Jarocińskie spotkania z muzyką w Golinie to...
Chopin i jego Europa
To ponad 24 koncerty symfoniczne i kameralne, recitale forte...