Thillery: 8 książek o przerażających zagadkach przeszłości

Opublikowano: 21 października 2020

22/10/2022

Jeśli natknęliście się na ten artykuł, prawdopodobnie uwielbiacie thrillery w każdej postaci. Thriller to niezwykle szeroki gatunek występujący zarówno w literaturze, jaki i filmie oraz telewizji. Dzieli się na wiele różnych podgatunków. Thrillery charakteryzują się tajemniczością, a przede wszystkim wywołują:

Co najlepiej łączy się z thrillerem? Tajemnica! Przyznajcie, że lubicie rozwiązywać książkowe zagadki. Jest to punkt wyjściowy i największy atut wielu znanych thrillerów. Dlaczego więc nie mielibyśmy odkrywać tajemnic w naszym codziennym życiu? Pomóc nam w tym mogą właśnie książki. Przedstawiamy listę 8 najlepszych i najbardziej tajemniczych książek…

Remigiusz Mróz „Hashtag”

Remigiusz Mróz jest jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy. Jego książki cieszą się ogromną popularnością, nie mogło być inaczej z bestsellerem „Hashtag”. “Twoja paczka już na ciebie czeka!” – tak brzmiała wiadomość, którą otrzymała Tesa. Nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu. Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę – i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła.. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak skończy się historia Tesy, już teraz pobierz „Hashtag” Remigiusza Mroza w formacie ebook.

Remigiusz Mróz „Hashtag”

Natalia Bieniek „Dom sekretów”

„Dom sekretów“ to wielowątkowa i niebywale przejmująca historia kilku kobiet, które dźwigają olbrzymi bagaż doświadczeń i sekretów, nie pozwalających spokojnie zasnąć. Autorka pozwala czytelnikowi zajrzeć w umysły każdej postaci, które są na przemian bohaterami kolejnych epizodów. Stara kamienica w centrum Łodzi skrywa niestety niejedną tajemnicę. Przekonują się o tym jej lokatorzy, kiedy podczas remontu jednego z mieszkań dochodzi do niesamowitego odkrycia. Natalia Bieniek zabiera czytelnika w niesamowitą podróż pełną historii, skrajnych emocji i tajemnic.

Ellen Marie Wiseman „To, co zostawiła”

Jakie tajemnice może skrywać przeszłość? Czy stanowi ona klucz do rozwiązania rodzinnych sekretów? Czy miłość może przynieść zgubę? Pierwsza połowa XX wieku. Osiemnastoletnia Clara jest rozdarta pomiędzy surowym rodzicirlstwem a młodzieńczą miłością do włocha. Ojciec Clary wpada w furię, kiedy dziewczyna odmawia wstąpienia w zaaranżowane małżeństwo i za karę wysłała ją do ośrodka dla obłąkanych. Wkrótce rodzinę spotykają problemy finansowe, tracą cały majątek, a dziewczyna trafia do przytułku.

Ellen Marie Wiseman

Alice Lugen „Tragedia na Przełęczy Diatłowa”

Tragedia, która pochłonęła 9 młodych osób, której okoliczności nie zostały wyjaśnione do dnia dzisiejszego. Powstały dziesiątki hipotez, miliony artykułów. Sprawie tej towarzyszy atmosfera tajemnicy. Momentami ciężko uwierzyć, że ta historia wydarzyła się naprawdę. Alice Lugen stroni jednak od tanich sensacji, ufoludków i leśnych potworów. Rozebrała zagadkową śmierć dziewięciu osób na zboczach góry Chołatczachl na czynniki pierwsze. Przeprowadziła dokładne śledztwo dziennikarskie, które czytelnicy mają okazję przeczytać.

Minka Kent „Złe miejsce”

Wren i jej siostry mieszkają z dala w od cywilizacji, w lesie w stanie Nowy Jork. Odcięte od reszty społeczeństwa nie znają świata zewnętrznego. Ich matka zawsze powtarzała, że świat ten jest złym miejscem i nie wolno im opuścić lasu. Przez ostatnie sześćdziesiąt trzy dni Wren i Sage zostały same, podczas gdy ich matka wyjeżdżała z najmłodszą siostrą Evie, która potrzebowała pomocy medycznej. Wraz z kurczeniem się zapasów i zbliżającą się surową zimą, ich los zaczyna przybierać śmiertelny obrót. Pewnej nocy rozlega się pukanie do drzwi. Dziwny mężczyzna twierdzi, że szuka ich matki i chce zabrać dziewczynki z jedynego domu, jaki kiedykolwiek znały. Zamiast odejść z nieznajomym, Wren i Sage rzucają się do ucieczki i łamią podstawową zasadę, która brzmi: nigdy nie wychodzić poza obręb lasu.

Minka Kent „Złe miejsce”

Lisa Gray „We mgle”

Powieść „We mgle” to połączenie thriller i kryminału. Główną bohaterką książki jest Jessica Shaw, prywatny detektyw, specjalizująca się w poszukiwaniu osób zaginionych. Nawiasem mówiąc jest najlepsza w tym fachu. Jej życie diametralnie się zmienia, kiedy otrzymuje anonimową wiadomość ze swoim zdjęciem. Tyle że, na zdjęciu jest dzieckiem, które zostało porwane dwadzieścia pięć lat temu. Co się za tym kryje? Czy bohaterka pozna prawdę? Czy faktycznie została uprowadzona jako dziecko?

Rachel Caine „Tajemnica mordercy”

Gwen Proctor przez wiele lat żyła w nieświadomości będąc żoną seryjnego mordercy. Teraz prowadzi całkiem inne życie, ma dwójkę nastoletnich dzieci i nowego partnera, spełnia się zawodowo – jest prywatnym detektywem. Właśnie dostała sprawę zaginionego studenta. Co dziwne, nie zleciłą jej rodzina, a tajemnicza organizacja, dodatkowo do samego zaginięcia doszło aż 3 lata temu… Detektyw nie ma prawie żadnych tropów, ani punktów zaczepienia. O co w tej sprawie chodzi? Przekonajcie się sami!

Harlan Coben „Tęsknię za tobą”

Kat Donovan, detektyw nowojorskiej policji, nie najlepiej radzi sobie w kontaktach towarzyskich. Można odnieść wrażenie, że nieustannie żyje przeszłością, próbując wdrapać się z nieudanego związku. W pracy również nie potrafi skupić się na teraźniejszości. Jej myśli cały czas skupiają się na śmierci ojca. Podświadomie czuje, że sprawa nie została wyjaśniona do końca. W relacjach damsko-męskich próbuje jej pomóc przyjaciółka. Kobieta zakłada Kat konto na portalu randkowym. Zaciekawiona Kat zaczyna przeglądać profile mężczyzn i ku swemu zaskoczeniu bardzo szybko natrafia na stronę Jeffa, swojej dawnej miłości. Bohaterka jednak nie podejrzewa, że właśnie w tym momencie trafiła na trop wyjątkowo perfidnego przestępstwa…

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Anna Dymna
Anna Dymna to totalny majstersztyk polskiego kina i...
Scena Relax
Najnowsze premierowe przedstawienie, "Kolejny wieczó...
komiksów Marvela 
Komiksy mają wielu zwolenników w każdej grupie wiekowej i...
Festivalove
8 grudnia 2023 roku w przestrzeni koncertowej warszawskiej P...
Szalone Nożyczki
Na deskach  Sceny Relax , zagościła kultowa komedia kryminal...