Jastarnia

Urlop 2021 nad Bałtykiem? Odwiedź Jastarnię!

Opublikowano: 31 marca 2021

Czy urlop nad Bałtykiem może stać się dobrym pomysłem? Oczywiście, że tak. Osoby, które twierdzą inaczej, nie miały widocznie jeszcze szansy do tego, aby przekonać się, że Morze Bałtyckie ma nam bardzo dużo do zaoferowania. Przede wszystkim kilometry wspaniałych plaż. Dobrą inspiracją, jeżeli chodzi o wyjazd, mogą okazać się apartamenty w Jastarni. Dlaczego?

Kurort nadmorski

Jastarnia to miasto, chociaż jeżeli weźmie się pod uwagę ilość mieszkańców (niecałe 2800 osób), to można uznać, że mamy do czynienia z nieco większą wsią. I tak faktycznie jest. Jastarnia to mały kurort nadmorski, który zdecydowanie żyje z turystyki. W sezonie letnim znaleźć tu można pięć czynnych kąpielisk letnich, port morski, a do tego trzy przystanie morskie. Trochę tego, więc turyści na nudę nie mogą tutaj narzekać.

Zawsze można skorzystać z okazji i przepłynąć się statkiem. Nie tylko po okolicy, ale część z nich również płynie do Gdańska, czy też do innych części Trójmiasta. Tak, takie atrakcje czekają na turystów na Mierzei Helskiej, więc jeżeli jest tylko możliwość, to jak najbardziej należy z nich skorzystać.

Miasto dla turystów

Tak, Jastarnia jest typowym miastem dla turystów, dlatego zostało tu wybudowane piękne molo, po którym osoby przyjezdne chętnie spacerują. Do tego nie brakuje tu licznych knajpek i restauracji, gdzie zawsze można przysiąść na dobry posiłek. Będąc tutaj, nie można odmówić sobie spróbowania smakowitej ryby, która jest świeża. W końcu lokalni restauratorzy korzystają z tego, że znajduje się tutaj port morski.

Tak, nawet turyści mogą udać się samodzielnie do rybaków, aby kupić dobrą rybę, jeżeli będą mieli ochotę na to, aby ją sobie przyrządzić. Jastarnia do niedawna (a dokładnie do 1 stycznia 2017 roku) była większa, jeżeli chodzi o powierzchnię.

Ale we wspomnianym już okresie nastąpiło wyłączenie Juraty i Kuźnicy wraz z Syberią. Całość zmieniła swój charakter na gminno-wiejską, co wcale nie oznacza, że miejscowość straciła swój urok. Wręcz przeciwnie — jak najbardziej należy przyjechać do tej miejscowości.

Noclegi na wynajem

Jeżeli ktoś planuje przekonać się o tym, że Jastarnia jest naprawdę urokliwą miejscowością, to powinien wynająć dla siebie i dla swoich bliskich nocleg. Ciekawą propozycją wydają się pod tym względem apartamenty w Jastarni, które zostały zlokalizowane w niewielkiej odległości od plaży. Niecałe kilkaset metrów, czasem nawet mniej i można cieszyć się już piaskiem pod palcami. Do tego wynajmując apartamenty w Jastarni, możemy zapewnić sobie nocleg z widokiem na morze. Takie widoki o poranku?

Chyba wszyscy nam będą zazdrościć. Jeżeli ktoś wybiera się większą grupą na taki wyjazd, to koniecznie powinien sprawdzić, ile osób może w takim apartamencie spać. Są bowiem do dyspozycji mniejsze oraz większe apartamenty, które dostępne są nie tylko w sezonie letnim, ale również poza nim. Takie apartamenty mogą stać się doskonałą bazą wypadową. Nie tylko, jeżeli chodzi o bliskość plaży, ale również do tego, aby zwiedzić okoliczne miejscowości.

Apartamenty w Jastarni do wynajęcia znajdziesz na stronie https://www.blueapart.pl/apartamenty/jastarnia

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
ChatGPT
Popularność czatbotów opartych na sztucznej intelige...
Słowacja z małym dzieckiem
Podróżowanie z dziećmi, zwłaszcza za granicę, może okazać si...
Aktywnie w Małopolsce
Na południu kraju, w sąsiedztwie różnorodnych pasm g...
apartamenty w centrum Gdańska
Wiosna to doskonały moment na krótki wyjazd nad morze. Coraz...
turystyka
Wyjazdy bywają stresujące, zwłaszcza gdy wiążą się z daleką...