Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie z certyfikatem Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego

Opublikowano: 3 stycznia 2021

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie pozytywnie przeszedł weryfikację i otrzymał certyfikat „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie”. To kolejny dowód na to, że polityka jakości prowadzona w WSS przynosi spodziewane rezultaty

W imieniu Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu oraz partnerów programu chciałbym poinformować, że Państwa szpital pozytywnie przeszedł weryfikację i otrzymuje certyfikat „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie”. Serdecznie gratulujemy! – powiadomił Kacper Zarembski, koordynator programu „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie”.

Ze względu na pandemię COVID-19 uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się 21 października 2020 r. w wersji on-line i było transmitowane ze studia w Warszawie. Wówczas Irena Kierzkowska, dyrektor WSS w Olsztynie, i Hanna Taraszkiewicz, pełnomocnik dyrektora ds. jakości i zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa, na ręce dr Krystyny Urbanowicz, kierownika Ośrodka Żywienia Klinicznego, oraz Barbary Lachowicz, koordynatorki pielęgniarek, złożyły podziękowania i gratulacje za zaangażowanie całemu Zespołowi Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego.

Zespół Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego. Od lewej: Grzegorz Biedrzycki z Apteki Szpitalnej, Ewa Czech-Żbikowska, kierownik Apteki Szpitalnej, pracownice Ośrodka Żywienia Klinicznego: dietetyczka Gabriela Balul, pielęgniarka Sylwia Kiljan, koordynatorka pielęgniarek Barbara Lachowicz, kierownik dr Krystyna Urbanowicz, dr Bogna Kwella oraz dr Maciej Sadowski z Oddziału Klinicznego Chirurgii Naczyniowej.

Prof. dr hab. n. med. Stanisław Kłęk, prezes POLSPEN, w imieniu rady ekspertów informuje, że certyfikat potwierdza przestrzeganie przez placówkę najwyższych standardów w zakresie leczenia żywieniowego oraz możliwość zapewnienia każdemu pacjentowi z ryzykiem żywieniowym odpowiedniej opieki. „Gratulujemy Państwu zaangażowania i trudu włożonego w prowadzenie żywienia klinicznego i mamy nadzieję, że Państwa szpital będzie nieustannym wzorem wśród praktyk leczenia żywieniowego” – czytamy w liście gratulacyjnym przesłanym do dyrektor Ireny Kierzkowskiej.

WSS w Olsztynie systematycznie dba o jakość udzielanych usług. W grudniu 2019 r. po raz szósty poddał się zewnętrznej ocenie jakości i bezpieczeństwa opieki, przeprowadzonej przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, uzyskując bardzo wysoki stopień spełnienia standardów. Od 2004 r. Szpital systematycznie poddaje się również audytowi w celu oceny spełnienia wymagań zawartych w międzynarodowej normie ISO 9001. Uzyskanie pozytywnych wyników z audytów zostało potwierdzone certyfikatami jakości.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie jest wielokrotnym laureatem Rankingu Szpitali „Bezpieczny Szpital”, organizowanego przez „Rzeczpospolitą” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, w którym plasuje się w czołówce kategorii Szpitale zabiegowe, wielospecjalistyczne i onkologiczne.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Dobry sprzęt militarny musi spełniać kryterium funkc...
Nasze motto – „Efektywnie lecząc, dobrze uczyć i słu...
Na początku lipca br. ukazał się ostateczny proj...
Z końcem 2015 r. CMJ opracowało dwunasty ranking „Be...