Wypożyczenie samochodu na majówkę – jaki to koszt?

Opublikowano: 30 kwietnia 2019

Coraz więcej osób wybierając się, czasem spontanicznie, na krótki wyjazd, decyduje się na przelot w wybrany region i dopiero na miejscu wynajmuje samochód, by móc sprawnie i niezależnie poruszać się po okolicy. Dzięki temu możemy wyjechać dalej na te kilka wolnych, majowych dni.

Jak wynająć samochód?

Decydując się na miejsce, w którym spędzimy majówkę, jeszcze w domowych pieleszach możemy spokojnie zasiąść i wyszukać w internecie ofertę, która będzie dla nas najlepsza. Bierzemy pod uwagę nie tylko model, wyposażenie oraz ekonomię samochodu, ale i ewentualne, potrzebne dodatki, jak GPS z aktualnymi mapami czy dodatkowy kosz bagażowy. Bardzo pomocne są dostępne artykuły i poradniki: „Samochód na weekend – gdzie wypożyczyć samochód we Wrocławiu?”, w których znajdziemy polecane miejsca do zwiedzania oraz uwagi dotyczące poruszania się po mieście. Pamiętajmy, że im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym bardziej możemy liczyć na rabat lub inne, dogodne warunki obniżające koszt wynajmu.

Odbiór samochodu we Wrocławiu

Przylatując do Wrocławia, najlepiej umówić się na odbiór samochodu bezpośrednio z lotniska. Jest ono oddalone o 10 km od centrum miasta i najwygodniejszą opcją będzie przekazanie samochodu na parkingu portu lotniczego. Należy pamiętać, że w strefie Kiss & Fly można przebywać bardzo krótko, wobec czego lepiej umówić się na którymś z parkingów godzinowych, oznaczonych literami A, B lub C. Postoje na nich są płatne 4 zł za godzinę lub 6 zł/h w strefie VIP, jednak zawsze lepiej w tej kwestii upewnić się, odwiedzając stronę portu lotniczego. Jak zapewnia szef wypożyczalni Pan Adrian Machowski – Carfree umożliwia podstawienie samochodu na miejsce, a jeżeli decydujemy się na majówkę trwającą powyżej dwóch dni, taka usługa jest darmowa.

Koszty wynajmu, których można uniknąć

Jeszcze do niedawna jednym z poważniejszych kosztów, które odstraszały potencjalnych klientów, była kaucja. Obecnie większość wypożyczalni zrezygnowała z tej opłaty, którą wnosić muszą jedynie obcokrajowcy nie posiadający polskiego obywatelstwa. Takie podejście do klienta spowodowało wzrost popularności wynajmu auta. Uważnie oględziny wynajmowanego pojazdu i wpisanie do protokołu wszelkich, zauważonych usterek i ubytków oszczędzi nam z kolei nerwów i stresu podczas udowadniania w trakcie zdawania pojazdu, że powstałe szkody nie wynikają z naszej winy. Rezerwacja z podstawieniem na lotnisko jest bardziej opłacalna na dłuższy okres niż 2 dni – w przeciwnym razie, jak już wspomniano, usługa taka jest zwykle płatna i wynosi kilkadziesiąt złotych. Na szczęście weekend majowy trwa co najmniej kilka dni, więc nie będzie z tym kłopotu. Na zakończenie wojaży pamiętajmy o tym, by oddać auto czyste i zatankowane do pełna. Zaoszczędzi nam to od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Należy też stosować się do warunków wynajmu i w wynajętym samochodzie nie palić tytoniu, nie przewozić zwierząt, ani go nie podnajmować. Za każde złamanie warunków naliczane są dotkliwe kary.

 

Wynajem samochodu jest bardzo prostym i wygodnym przedsięwzięciem. Jeżeli jeszcze uważnie przeczytamy warunki wypożyczalni i będziemy się do nich stosować, na pewno będziemy w stanie znacznie ograniczyć koszty tej operacji. Rezerwując z wyprzedzeniem możemy liczyć na zniżki i lepsze warunki wynajmu. Dlatego już wcześniej, nawet kilka miesięcy przed wyjazdem, zaplanować sobie majówkę i konsekwentnie trzymać się planu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
InPost
Tworzenie prężnie działającego biznesu e-commerce to wyzwani...
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
Suwnice
...
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Od 2016 r. położony w sercu regionu Port Lotniczy Ol...