nieruchomości nad wodą

Zamożni Polacy inwestują w nieruchomości nad wodą

Opublikowano: 28 października 2021

Nieruchomości nad wodą zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony zamożnych osób. Pomijając fakt, że taki zakup to zawsze dobra lokata kapitału, z działki nad jeziorem czy domu położonego w pobliżu morza można korzystać w celach rekreacyjnych. O tym, jak bardzo ważna jest taka możliwość wypoczynku, wszyscy mogli przekonać się po rozpoczęciu pandemii koronawirusa.

Ważna jest lokalizacja

Podstawowym warunkiem, który musi być spełniony, aby niektóre osoby w ogóle zainteresowały się daną działką, jest sąsiedztwo wody. Może to być na przykład widok na morze bądź jezioro, ewentualnie możliwość szybkiego dojścia bądź dojechania do brzegu. Niezwykle ważna jest również infrastruktura drogowa, dostęp do mediów oraz inne atrakcje – na przykład możliwość uprawniania sportów wodnych. Dla osób zamożnych nie bez znaczenia jest także możliwość zacumowania motorówki bądź niewielkiego jachtu. Wypoczynek w tej formie ceni sobie bowiem coraz więcej Polaków.

Jeżeli chodzi o rodzaje nieruchomości, największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście domy oraz mieszkania. Wynika to z niezwykle prostego faktu – otóż nadają się one do całorocznego zamieszkania. Ponadto można w nich zgromadzić wszystkie rzeczy niezbędne do umilenia sobie wakacji.

Nieruchomości nad wodą w Polsce i na świecie

W Polsce wciąż widoczny jest popyt na nieruchomości zlokalizowane w pobliżu Morza Bałtyckiego. Dla wielu osób nadmorskie miejscowości są idealnym miejscem na wakacje, pomimo pewnych mankamentów – przede wszystkim w postaci niepewnej pogody. To głównie mieszkania w takich miastach jak Gdańsk, Sopot oraz Gdynia, gdzie zamożni Polacy mają możliwość spędzenia wolnego czasu na różne sposoby. Poza tym dużym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości położone na Mazurach, w otoczeniu tamtejszych jezior. Tutaj również można znaleźć  luksusowe osiedla oraz eleganckie domy. Są one zlokalizowane na przykład w Olsztynie, w Giżycku czy też w Mikołajkach. Natomiast należy zwrócić uwagę, że również osoby nieco mniej zamożne interesują się zakupem nieruchomości na Mazurach. Są to jednak głównie działki rekreacyjne oddalone nieco bardziej o wody, na których można rozbić namiot bądź postawić domek letniskowy. Niektórzy inwestują z kolei w nieruchomości w górach. W Tatrach, Bieszczadach czy Beskidach znajdują się również jeziora, a także malownicze rzeki. To doskonała propozycja dla miłośników turystyki górskiej, ponieważ domek w nawet niewielkiej miejscowości może stanowić bazę wypadową do rozmaitych wycieczek.

Najbogatsi coraz częściej spoglądają w kierunku nieruchomości położonych za granicą. Jezioro Como, Costa del Sol, czy też Lazurowe Wybrzeże to tylko niektóre miejsca, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Problem polega jednak na tym, że nieruchomości w tych lokalizacjach są bardzo drogie, zdecydowanie droższe niż w Polsce. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż cieszą się one od lat niesłabnącą popularnością wśród najbogatszych ludzi na świecie.

Nieruchomości nad wodą w mieście

W wielu miastach również istnieje możliwość zakupu nieruchomości nad wodą. Najlepszym tego przykładem jest Wrocław. Stolica Dolnego Śląska charakteryzuje się nieuregulowaną linią brzegową Odry oraz jej licznych dopływów. Zamieszkać z widokiem na wodę można także w Krakowie, a także w Warszawie. Oferta w przypadku tych miast jest jednak uboższa niż we Wrocławiu, niemniej jednak istnieją projekty dotyczące rozbudowy osiedli w Warszawie położonych w pobliżu Wisły.

Paweł Stasiuk

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Akademik
W dobie rosnących cen najmu mieszkań wielu studentów...
Agencja nieruchomości.
Kinnisvaramaakler on spetsialist, kes abistab kliente kinnis...
komoda z szufladami
Komody z szufladami to nie tylko meble, ale również...
awaryjne otwieranie drzwi
Brak możliwości dostania się do własnego mieszkania...
lokale do wynajęcia
Masz wolny obiekt handlowy i zastanawiasz się, kto poszukuje...