sieć VPN

Znajdź odpowiednią sieć VPN dla swojej rodziny

Opublikowano: 10 sierpnia 2022

Bezpieczeństwo Twojej rodziny jest najwyższym priorytetem, nawet w cyfrowym świecie Internetu. I mowa tutaj nie tylko o klasycznych rozwiązaniach, czyli np. kontroli rodzicielskiej, która pozwala monitorować czas spędzany przed komputerem, ale również o zapewnieniu bezpiecznej cyberprzestrzeni przed hakerami i natrętnymi reklamami. VPN, czyli wirtualna sieć prywatna to technologia gwarantująca anonimowość i prywatność w sieci. 

Bezpieczny Internet na wyciągnięcie ręki

Kontrola rodzicielska i regularne korzystanie z programów antywirusowych są podstawą cyberbezpieczeństwa. Bardzo ważne jest również nauczenie się, jak generować silne i trudne do zhakowania hasła oraz to w jaki sposób zachowywać się w sieci, by nie paść ofiarą oszustwa. Każdy członek rodziny może wykorzystywać wirtualny świat do innych celów – edukacji, rozrywki, komunikacji ze znajomymi, zakupów. 

Jednak prawda jest taka, że ​​każde z tych działań może narazić naszą rodzinę na poważne niebezpieczeństwo. Samo podpięcie karty bankowej podczas robienia świątecznych zakupów może przysporzyć ogromnych problemów, jeśli dane te trafią w ręce osób trzecich. 

Wiele osób zastanawia się, czym w zasadzie jest VPN? Cóż, w dużym uproszczeniu to wirtualna sieć prywatna, czyli technologia zapewniająca anonimowość i prywatność w  cyfrowym świecie Internetu. To narzędzie może być szczególnie przydatne, jeśli masz dużą rodzinę, która codziennie korzysta z Internetu. VPN gwarantuje im bezpieczeństwo w Internecie poprzez m.in. szyfrowanie danych i maskowanie adresu IP. Mówiąc najprościej, użytkownicy korzystający z VPN-a, stają się praktycznie niewidoczni w sieci, dzięki czemu nie da się ich śledzić. Niestety, warto mieć bowiem na uwadze fakt, że dostawcy usług internetowych sprzedają nasze dane firmom marketingowym, a te na bazie zebranych danych przekierowują do nas niezliczone reklamy. 

VPN oferuje również zaawansowane szyfrowanie dla każdego połączenia internetowego. Nasza historia przeglądania, hasła, korespondencja e-mail lub pliki cookie są zamaskowane i bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w kawiarni, wakacji oraz podróży. Co więcej, koszt takiej inwestycji jest niewielki,a może ona zapewnić wygodę korzystania z Internetu, bez którego dzisiaj trudno się obyć. Co roku miliony ludzi na całym świecie padają ofiarą cyberprzestępców. Kradzione są dane osobowe, dane dotyczące płatności i prywatne rozmowy. W skrajnych przypadkach ludzie tracą nawet wszystkie oszczędności, majątek i nie tylko. 

VPN tarczą przed hakerami

Wybór odpowiedniej usługi VPN może zająć trochę czasu. Ważne jest, aby wybrać takiego dostawcę, który umożliwi zainstalowanie funkcji na wielu urządzeniach. W końcu Twoje dzieci nie korzystają tylko z komputera, ale również ze smartfonów czy tabletów. W przypadku iPhone’ów można nawet zainwestować w VPN iOS. Pamiętaj również, żeby iść na łatwiznę i nie tracić czasu na darmowe rozwiązania. Bezpłatne VPN-y mogą zawierać inne oprogramowania szpiegowskie, a ich skuteczność jest zasadniczo niewielka. 

VPN to stalowa tarcza, która uniemożliwia hakerom wejście do sieci, z której korzystasz. Oczywiście, pewne dane mogą zostać wykradzione, ale nawet wtedy haker nie uzyska do nich dostępu — wszelkie informacje są bowiem zaszyfrowane. Pozwala to ustrzec się oszustw mailowych, phishingu, instalacji złośliwego oprogramowania i wielu innych zagrożeń, jakie czyhają na nas w sieci. Pamiętaj, że nawet stosunkowo bezpieczne strony internetowe lub dobrze chronione aplikacje mogą paść ofiarą cyberprzestępców, dlatego dla własnego spokoju dobrze jest wykorzystać dobrodziejstwa usług VPN. 

materiał partnera 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Laptop Dla Dziecka
W dzisiejszej erze cyfrowej dostęp do komputera staje się co...
Jak zarabiać na Amazonie
Z dobrodziejstw Amazona korzysta wiele firm na całym świecie...
Drukarka termotransferowa
Niezastąpionymi narzędziami w produkcji etykiet o wysokiej j...
Opel Astra
Kompaktowe wymiary, ...
Foteliki samochodowe dla dzieci to niezbędny element wyposaż...