Menu
Kamil Stoch

10 ciekawostek, których najprawdopodobniej nie wiesz o Kamilu Stochu

Ostatnie tygodnie bez wątpienia należą do Kamila Stocha. Po Adamie Małyszu przyszedł czas na następcę, który również zapisze się na kartach historii polskiego sportu. Lista zwycięstw Kamila Stocha jest imponująco długa. Kamil Stoch to najlepszy skoczek ostatnich lat, podwójny Mistrz Olimpijski z Soczi, zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2013/14. Mistrz Świata 2013. Zwycięzca 65. Turnieju Czterech Skoczni.

Na przełomie 2017 i 2018 roku wystartował w Turnieju Czterech Skoczni i wygrał wszystkie 4 konkursy.

Zaraz na początku nowego roku skoczek wywalczył złoto na turnieju i otrzymał tytuł Najlepszego Sportowca 2017 roku. Ten młody, ambitny i bardzo sympatyczny człowiek dziś inspiruje wielu Polaków. Dowiedź się czym Kamil Stoch zajmuje się w czasie wolnym, kto był dla niego ważny i czy kiedyś myślał o zakończeniu kariery.

Kamil Stoch wraz z żoną Ewą prowadzi markę modową „Kamiland”. Marka powstała trzy lata temu w 2015 roku i produkuje charakterystyczne kolorowe czapki. Marka rozwija się na tyle, że zaczęła wprowadzać nowe produkty, np.: t-shirty z zabawną podobizną sportowca, sportowe kurtki, torby eko, a także gadżety: brelok metalowy oraz magnesy ze szkła. Na szczęście ceny nie są wygórowane, na ubrania w firmie Stocha stać większość Polaków. Przykładowo za koszulkę z zabawnym nadrukiem zapłacisz 60 zł, a gdy jest w promocji to nawet mnie, bo 39 zł. Ciepła kurtka z podszewką to wydatek rzędu 200 zł.

Ewa Bilian-Stoch z wykształcenia jest pedagogiem, na co dzień pasjonuje się fotografią artystyczną. Przedsiębiorcza żona skoczka prowadzi również agencję menedżersk0-marketingową Eve-nement Ski Jumping Team. Ewa Stoch odpowiada za kontakty skoczka ze sponsorami oraz jego wizerunek.

Po sukcesie w Soczi Zarząd Aeroklubu Polskiego przyznał Kamilowi Stochowi tytuł Ambasadora Lotnictwa Polskiego. W tym samym 2014 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył naszego skoczka Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W sportowych poczynaniach Kamila wspierali rodzice, przede wszystkim tata Bronisław Stoch. To on regularnie prowadzał syna na treningi, który już w wieku trzech lat nałożył na swoje nogi pierwsze narty. Bronisław Stoch jest znanym na Podhalu psychologiem, biegłym sądowym. Na co dzień pracuje w zakopiańskim szpitalu. To on był od początku wielkim wsparciem dla skoczka. Kamil Stoch swój debiutancki skok zaliczył mając cztery lata na skoczni zbudowanej ze śniegu. Kariera na wysokim szczeblu zaczęła od skoku w Zakopanem w 2011 roku. W pierwszej serii konkursu zyskał odległość 123 metrów, a w drugiej 128.

Kamil Stoch pobił rekord Hannawalda.

Sven Hannawald stracił miano jedynego zawodnika w historii, który wygrał wszystkie konkursy jednej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch nie tylko obronił trofeum zdobyte przed rokiem, ale i powtórzył wyczyn Niemca.

Kamil Stoch jest obecnie związanym z marką Lotos.

W nowym spocie firmy Lotos pod hasłem „Naj nie bierze się znikąd” występują sami skoczkowie narciarscy: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła. W 2017 roku s Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki zostali ambasadorami reklamowymi odzieży Vistula.

Ząb to rodzinne miasto Kamila Stocha.

Tutaj uczęszczał do szkoły podstawowej, we wspomnieniach nauczycieli uchodził za pozytywnego, energicznego, solidnego i miłego chłopca. Na pytanie w Szkole Podstawowej kim chciałby zostać w przyszłości odpowiadał -Mistrzem Olimpijskim.

Kazuyoshi Funaki, japoński skoczek narciarski był dla Kamila Stocha inspiracją sportową, wzorem stylu. O samym Kamilu na zawodach mówi się – Funaki z Polski.

Kamil Stoch regularnie wspiera Szlachetną Paczkę, m.in. w 2014 roku przekazał swój kask, w którym wygrał podwójne złoto Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Sukcesy w skokach Kamila Stocha spowodowały ogromny wzrost widzów TVP 1. Sezon w skokach narciarskich oglądało średnio 4,83 mln widzów – o 1,5 mln więcej niż w poprzednim sezonie.

 

Jedna odpowiedź do “10 ciekawostek, których najprawdopodobniej nie wiesz o Kamilu Stochu”

  1. Kibic pisze:

    Politycy – uczcie się od tego młodego czlowieka. Uczcie sie. Choc wydaje mi sie że i tak tego nie potraficie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020