Walizka kabinowa

3 rzeczy, o których trzeba pamiętać podczas pakowania walizki kabinowej

Opublikowano: 22 sierpnia 2018

Bagaż podręczny w liniach lotniczych rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim ograniczają go konkretne rozmiary. Poza tym można w nim umieścić tylko wybrane przedmioty. Czego unikać i jakich zasad przestrzegać? Przedstawiamy 3 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć, pakując się do walizki kabinowej.

1. Walizka kabinowa – praktyczne wymiary

Na początku warto zauważyć, że walizki w rozmiarze kabinowym często sprawdzają się nie tylko podczas podróży samolotem. Jedną z ich głównych zalet są niewielkie wymiary, co sprawia, że łatwo zmieścić je na przykład do samochodu. Także ich przenoszenie jest znacznie prostsze niż transportowanie większych waliz. To sprawia, iż nieraz wybieramy kabinowe modele na krótkie wyjazdy, nawet jeśli nie lecimy nigdzie samolotem.

Rozmiary walizek kabinowych ograniczone są najczęściej do ok. 55 centymetrów wysokości, 40 centymetrów szerokości i 20 centymetrów głębokości. O dopuszczalnych wymiarach w konkretnych samolotach decydują dane linie lotnicze, a na rynku bez problemu można znaleźć modele idealnie odpowiadające wymaganiom każdej z nich. Limity spowodowane są ograniczoną przestrzenią na pokładzie samolotu. Walizki muszą zmieścić się albo w schowku nad głową pasażera, albo pod fotelem.

2. Przedmioty zabronione w walizkach kabinowych

Do walizki kabinowej możemy spakować wszystko pod warunkiem, że nie zabierzemy jej na pokład samolotu. Nawet jeśli chcemy nadać ją do luku bagażowego, umieścimy w niej dowolne artykuły – z wyjątkiem substancji wybuchowych i toksycznych. Jeżeli jednak planujemy użyć walizki kabinowej jako bagażu podręcznego podczas lotu, musimy liczyć się ze znacznymi ograniczeniami.

Linie lotnicze zabraniają pakowania do walizek podręcznych ostrych przedmiotów, które mogłyby zostać użyte jako broń, a także – co oczywiste – broni jako takiej. Nie pozwalają również na substancje płynne. Jeśli chcemy zabrać kosmetyki lub napoje, muszą one zostać umieszczone w 100-mililitrowych pojemnikach, zamkniętych szczelnie w litrowym przezroczystym woreczku strunowym. W walizkach kabinowych zabraknie również miejsca dla większości sprzętów sportowych oraz narzędzi.

3. Przemyślane pakowanie

Aby lot zaliczyć do udanych, nie wystarczy dopilnować wymiarów bagażu podręcznego oraz jego zawartości. Trzeba także mądrze swoje rzeczy w walizce zorganizować. Im lepiej się spakujemy, tym więcej w niej zmieścimy. Warto więc dbać o to, by nasze ubrania były schludnie poskładane (zwiększa to szanse na ich dobry stan po wylądowaniu), a mniejsze przedmioty rozmieszczone tak, by nie przemieszczały się luzem po walizce. Dobrym pomysłem jest na przykład zebranie ich w osobnych siatkach lub umieszczenie we wbudowanych kieszonkach walizki.

Walizka kabinowa może przydać się nam w różnych okolicznościach. Większość modeli producenci dostarczają na rynek z myślą o podróżowaniu samolotem. Jeżeli chcemy użyć ich właśnie w charakterze bagażu podręcznego, warto przestrzegać trzech powyższych wskazówek.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
etui na sztućce
Zbliża się Wielkanoc, a w głowie pojawiają się myśli, jak wy...
AWAKE
Awake, szwedzki producent desek z napędem elektrycznym oraz...
samolot na wodór
Jak pisze brytyjska telewizja BBC, firma działająca w branży...
Walizki duże
Podróże są jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na od...