6 miejsc, które warto zobaczyć w Brazylii

Opublikowano: 20 listopada 2023

Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej, mogącym się pochwalić ciekawą historią, wielokulturowym charakterem oraz wieloma pięknymi zakątkami, których piękno doceniły liczne biura podróży – m.in. ITAKA oferująca wakacje w Salvadorze i Rio de Janeiro. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Oto kilka miejsc, którym w czasie wycieczki po tym kraju warto się uważniej przyjrzeć.

Miejsce 6. Jericoacoara

Jericoacoara

Jericoacoara

Jericoacoara, często nazywane Brazylijskimi Malediwami, to idealne miejsce dla tych, którym marzą się wczasy na rajskiej lagunie. Głównym ośrodkiem turystycznym jest tu Fortaleza – tętniąca życiem miejscowość, która jeszcze niedawno była rybacką osadą. O jej popularności zadecydowały zarówno pobliskie plaże, jak i malownicze klify. Spacer w ich rejonie to wyjątkowa przygoda, na którą z pewnością warto postawić.

Miejsce 5. Pantanal

Pantanal

Pantanal

Pantanal to rewelacyjne miejsce dla tych, którzy w czasie wycieczki po Brazylii chcą się skupić na jej przyrodniczych atrakcjach. Największe na świecie mokradła robią wrażenie, a pobyt w ich rejonie jest świetną lekcją przyrody. W jej trakcie można nacieszyć się pięknymi widokami, a przy okazji ujrzeć wiele ciekawych gatunków roślin i zwierząt. Jaguary, pumy, tapiry, anakondy i kajmany – oto wybrani mieszkańcy tych mokradeł.  Nie brak tu również małp i papug, dzięki którym wycieczki po tej części Brazylii stają się jeszcze ciekawszych doświadczeniem.

Miejsce 4. Ouro Preto

Ouro Preto

Ouro Preto

Kto zachwycił się opowieściami o poszukiwaczach złota, ten doceni Ouro Preto – miasto, którego rozwój był ściśle związany z gorączką złota. Niegdyś było to jedno z najbogatszych miast w kraju. Dziś Ouro Preto jest miastem chętnie odwiedzanym przez tych turystów, którzy chcą zobaczyć na własne oczy te miejsca, które w XVII i XVIII wieku dotknęła słynna gorączka złota, a jednocześnie spędzić czas wśród ciekawych zabytków architektury i kolonialnych budowli.

Miejsce 3. Salvador

Salvador

Salvador

Salvador jest miastem chętnie odwiedzanym przez tych turystów, którzy chcą się nacieszyć jego portowym charakterem, a jednocześnie pospacerować wśród cennych zabytków. Piękne pałace, wiekowe świątynie oraz miejska kolejka linowa, która łączy dolne i górne miasto – oto przykładowe atrakcje, z jakimi można się tu spotkać.

Warto dodać że od tego roku można polecieć z ITAKĄ na wakacje do Brazylii. Hotele zlokalizowane są w Salvadorze i na Wybrzeżu Kokosowych. Bezpośrednie loty odbywają się Dreamlinerem.

Miejsce 2. Rio de Janeiro

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro to najsłynniejsze miasto Południowej Ameryki i jeden z najważniejszych punktów w programie wycieczki po Brazylii. Symbolami miasta są: góra Corcovado z ogromnym pomnikiem Chrystusa Króla Odkupiciela, oraz Głowa Cukru, która dumnie wznosi się nad Zatoką Guanabara nad Oceanem Atlantyckim. Rio kusi też zabytkowymi tramwajami, pochodzącym z początku XX wieku Fortem Copacabana oraz plażami, chętnie odwiedzanymi przez miłośników surfowania.

Rio de Janeiro również można odwiedzić korzystając z oferty ITAKA Smart – czyli elastycznej formy wakacji, która pozwala dostosować długość pobytu, miejsce wylotu do własnych preferencji.

Miejsce 1. Amazonia

Amazonia

Amazonia

Kto chce poczuć magię dzikiej przyrody, ten z pewnością doceni Amazonię. Ten region to przede wszystkim wspaniałe lasy i ich mieszkańcy. Jak się tu dostać? Najlepiej z Północnej Brazylii, kuszącej takimi atrakcjami, jak Park Narodowy Serra da Capivara. Kusi też dolina Amazonki – rzeki, której długość wynosi prawie 7 tysięcy km. Kto chce skupić się na pięknych widokach, dzikiej przyrodzie i poszerzaniu wiedzy o egzotycznych rybach, ten doceni każdą wycieczkę w rejonie tej rzeki.

Brazylia ma się czym pochwalić, a moda na egzotyczne podróże sprawia, że możemy korzystać z coraz ciekawszych ofert zwiedzania tego kraju. Kto chce ujrzeć zabytki z listy UNESCO, spacerować po kolonialnych miastach i aktywnie odpoczywać na łonie natury, ten z pewnością z nich skorzysta.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
EKUZ
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Termy BUKOVINA
Jeśli od dawna marzy Ci się, aby doświadczyć prawdziwego luk...
wycieczki po Europie
Lato to czas, gdy Europa rozkwita pełnią swojego piękna, a p...
Michał Boym
Niemal wszyscy na świecie słyszeli o wielkich podróż...