karma dla psa

ACANA – karma dla psa, która sprosta oczekiwaniom Twojego pupila

Opublikowano: 19 września 2022

Żywienie psa ma znaczący wpływ na jego ogólny stan zdrowia oraz samopoczucie. Producenci karm dla zwierząt oferują dużo różnorodnych produktów – wybór idealnego jedzenia dla czworonoga to nie lada wyzwanie dla wielu właścicieli. Jedną z rozpoznawalnych i docenianych firm jest ACANA – karma dla psa tej marki może okazać się korzystnym wyborem. Czy faktycznie warto zdecydować się na produkt tej firmy?

ACANA – karma dla psa, która posiada wszystkie niezbędne składniki odżywcze

ACANA to karma dla psa charakteryzująca się dobrym, zbilansowanym składem. Przede wszystkim,  z reguły nawet ponad 50% to świeże lub suszone mięso. Jest to najbardziej naturalne źródło witamin i minerałów, które korzystnie wpływają na samopoczucie pupila. Analizując dogłębnie skład karm ACANA, można znaleźć informację o tym, że około 70/80% to mięso pochodzące z mięśni. Jest ono przede wszystkim źródłem białka i tłuszczów. Dodatkowo, około 15% to organy wewnętrzne. To głównie z nich psy czerpią witaminy. Z kolei szpik kostny oraz odpowiednio przygotowane chrząstki zapewniają podaż wapnia oraz fosforu.

Psy to względni mięsożercy. Dlatego w karmie powinno znaleźć się nie tylko mięso, ale również warzywa i owoce. ACANA karma dla psa w większości wariantów nie zawiera zbóż, ziemniaków czy skrobi. Można jednak znaleźć  w jej składzie owoce i rośliny strączkowe. Są źródłem węglowodanów i gwarantują wolno uwalniającą się energię.

W ofercie marki ACANA można znaleźć różnorodne warianty karm. Dostępne są produkty dedykowane psom dużych ras, otyłym pupilom, czworonogom uprawiającym sporty, szczeniakom, a także psom starszym. Tak szeroki wybór gwarantuje możliwość wyboru karmy idealnie przystosowanej do potrzeb ukochanego pupila.

Dla jakich psów warto wybrać karmę ACANA?

Większość linii karm ACANA dla psów to produkty, które charakteryzują się ponadprzeciętnym składem. Czasem może pojawić się problem związany z przestawieniem psa na to pożywienie z komercyjnego pożywienia bogatego we wzmacniacze smaku i konserwanty. Jednak zdecydowanie warto wprowadzić dietę złożoną z tej karmy. Jest to jedzenie pełnowartościowe i zapewnia zwierzakowi wszystkie składniki, których potrzebuje on w ciągu całego dnia. Nie ma konieczności suplementacji i podawania innego pokarmu.

Dobrze dobrany wariant będzie dobrym wyborem dla praktycznie każdego psa. Warto w szczególności zwrócić uwagę na odpowiedni dobór karmy ACANA dla psów dużych ras, szczeniaków i czworonogów po kastracji – ze skłonnością do tycia (ACANA to karmy posiadające stosunkowo dużą ilość tłuszczu).

Tagi: ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Opieka nad zwierzętami
Opieka nad zwierzętami wiąże...
sucha karma dla psów
Nie ma wątpliwości, że wybór odpowiedniej karmy dla naszego...
karma dla psa małej rasy
Wybór odpowiedniej karmy dla psa małej rasy może być...
Tacki na grilla
Grillowanie w sezonie letnim to idealny sposób na prosty i s...
passata pomidorowa
Passata pomidorowa to popularny składnik wi...
Nowe artykuły
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...