Biazet

Biazet SA – 50 lat tradycji zobowiązuje

Opublikowano: 19 stycznia 2022

Biazet SA to białostocka firma produkcyjna z ponad 50-letnią tradycją. Biazet zatrudnia 950 osób i jest jednym z największych pracodawców w regionie. W skład Grupy Kapitałowej wchodzi również narzędziownia Bianar Sp. z o.o.

Przez lata Biazet produkował telewizory w ramach zjednoczenia Unitra. Zakład był chlubą władz poprzedniego ustroju, a w uroczystościach wmurowania kamienia węgielnego pod nową fabrykę brał udział sam Edward Gierek. Po ćwierćwieczu istnienia firma zmieniła profil produkcji i rozpoczęła współpracę z Philips. Druga połowa lat 90. była początkiem montażu małego AGD, w szczególności ekspresów do kawy. Przez lata stanowiło to fundament działalności firmy. Ze względu na ciągły wzrost zamówień od światowego giganta w 2012 roku zdecydowano się na budowę nowoczesnej fabryki.

Ewolucja na przestrzeni lat

W kolejnych latach Biazet, wykorzystując coraz szersze kompetencje oraz renomę niezawodnego partnera, pozyskiwał nowe kontrakty od takich światowych liderów rynku, jak Brita, Wagner, Karcher, Lavazza czy Electrolux. Było to możliwe dzięki konsekwencji zarządu w realizacji przyjętej strategii rozwijania firmy w kierunkach, które pozwolą jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów.

Świadome rozbudowywanie kompetencji w łańcuchu wartości sprawiło, że dziś Biazet oferuje swoim klientom kompleksowy zakres usług − od tworzenia koncepcji i rozwoju produktu, przez działalność wytwórczą (wsparcie inżynieryjne, technologia formowania wtryskowego), po zarządzanie projektami i transferami produkcji. Posiadanie własnej narzędziowni pozwala na wytwarzanie form wtryskowych i testerów. Ostatecznie to klient decyduje o zakresie wsparcia, które najlepiej zrealizuje jego potrzebę biznesową.

Biazet

Wtryskarka o sile zwarcia 400 ton

Infrastruktura, ludzie i odpowiedzialność społeczna

Aktualnie spółka dysponuje 48 wtryskarkami. Ostatnia inwestycja, która miała miejsce po przejęciu produkcji odkurzaczy marki Electrolux z fabryki na Węgrzech, zwiększyła park maszynowy o kolejne 17 wtryskarek. Grupa Kapitałowa posiada rozległe tereny przylegające do fabryki, dzięki czemu możliwa jest dalsza rozbudowa zakładu.

Kluczową wartością dla spółki Biazet są pracownicy, dlatego w swojej strategii rozwoju stawia ona na ciągłe doskonalenie poprzez cykle szkoleń. Ponadto firma angażuje się w sprawy społeczności lokalnej. Podczas uroczystości jubileuszu 50-lecia istnienia Biazet została zorganizowana zbiórka środków, które w całości zostały przekazane na rzecz Hospicjum Dziecięcego w Białymstoku.

Zdjęcia: Biazet

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Karol Tomas
 W erze globalizacji, gdzi...
jak produkowane są magnesy
Magnesy coraz częściej pojawiają się w codziennym życiu każd...
Trados Business Manager
...
maszyny pakujące
W dzisiejszym świecie, gdzie...
Sukcesja
Sukcesja firmy rodzinnej, fundacja rodzinna, zmiana...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...