Menu
China Homelife

China Homelife zaprasza do Ptak Warsaw Expo

Już na początku czerwca wszystkich przedsiębiorców w Polsce, współpracujących albo mających zamiar współpracować z chińskimi producentami, czeka niezwykle ciekawe wydarzenie. W dniach od 6 do 8 czerwca w centrum handlowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo odbędą się targi China Homelife. Podczas tego wydarzenia swoje wyroby zaprezentują producenci z Chin.

1600 producentów z dziesięciu branż

Do Polski przyjedzie około 1600 producentów, reprezentujących dziesięć najbardziej popularnych i pożądanych branż. Najliczniej reprezentowana branża to odzież i tekstylia, swoją obecność potwierdziło aż sześciuset producentów. Kolejną pod względem liczebności jest branża szeroko pojętych upominków, w ramach której zaprezentuje się 300 firm. Poza tym będzie można zobaczyć producentów sprzętu AGD, materiałów budowlanych, maszyn i narzędzi, mebli, oświetlenia i artykułów elektrycznych, żywności oraz części samochodowych. Praktycznie każdy przedsiębiorca znajdzie tu odpowiednią dla siebie kategorię tematyczną.

Weryfikacja firm i certyfikacja produktów

Trzeba zaznaczyć, że żadna spośród firm, które zaprezentują się na China Homelife nie znajdzie się tam przypadkowo. Każda z nich została poddana dokładnej weryfikacji przede wszystkim pod kątem jakości produktów, możliwości produkcyjnych, a nawet historii finansowej. Wszystkie zaprezentowane produkty będą również posiadały odpowiednie certyfikaty jakości, dostosowane do wymagań Unii Europejskiej.

Bezpłatne wykłady i warsztaty

Dla firm, które wcześniej nie nawiązywały współpracy z przedstawicielami Państwa Środka, ale mają to w planach, ciekawym wydarzeniem będą wykłady (7–8 czerwca) oraz warsztaty (6 czerwca), podczas których będzie można dowiedzieć się, jak skutecznie i bezpiecznie handlować z chińskimi firmami. Spośród poruszanych tematów najciekawiej prezentują się: procedury związanymi ze sprowadzaniem towarów z Chin, optymalizacja kosztów transportu, kontrola jakości, e-commerce oraz nieporozumienia na tle kulturowym. Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny.

Możliwość zakupu produktów z rabatem

Chińscy producenci nie poprzestają tylko na prezentacji swoich wyrobów – część produktów będzie można także zakupić na miejscu, co stanowi niewątpliwą atrakcję tego wydarzenia. Na wszystkie produkty przewidziane są rabaty, sięgające nawet do 40% wartości cen hurtowych. Dodatkowo koszty zakupionych produktów obniża brak cła oraz kosztów związanych z transportem. Dla wygody klientów przewidziano dwie formy płatności: gotówką oraz kartą płatniczą.

Współpraca z chińskimi firmami

Współpraca z chińskimi firmami to nie tylko domena wielkich koncernów, ale coraz częściej dotyczy małych i średnich przedsiębiorstw, także z Polski. Nasze firmy ciągle więcej towarów importują z Chin, niż do nich eksportują i ta relacje na razie nie ulegną zmianie. Różnica między wartością towarów wysyłanych a sprowadzanych stale się powiększa. Z roku na rok sukcesywnie rośnie też wartość importowanych towarów i jest to trend zauważalny. W roku 2004 wartość importu wynosiła niespełna 20 milionów złotych, tymczasem w 2016 r. sięgała już blisko 100 milionów złotych. Stanowi to 12% całkowitego importu towarów do Polski.

Od kilku lat Polska jeszcze bardziej zacieśnia relacje gospodarcze z Chinami. Wzajemne wizyty polityków z obu krajów, nasilające się w ostatnim czasie dzięki ustabilizowaniu sytuacji politycznej w Chinach, wpływają pozytywnie na rozwój handlu. Chińczycy są bardzo zainteresowani pozyskiwaniem nowych rynków zbytu dla swoich produktów, a ich drogę do Europy nazywa się Nowym Jedwabnym Szlakiem.

Centrum targowo-kongresowe Ptak Warsaw Expo

Centrum targowo-kongresowe Ptak Warsaw Expo to największe tego typu centrum w Europie Środkowej. Sześć nowoczesnych hal daje do dyspozycji firm ponad 143 tysiące m² powierzchni wystawienniczej. Ponadto w obrębie kompleksu znajduje się 15 tysięcy miejsc parkingowych. Targi China Homelife to największa tego typu impreza w naszej części Europy i choćby dlatego nie warto przejść obok niej bez zainteresowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022