Menu
ubezpieczenie nieruchomości

Co powinieneś uwzględnić przy wyborze nowej polisy?

Rok 2021 to kolejny rok walki z pandemią, to także poważne zmiany w wysokości inflacji, a także cen produktów i usług oraz pogłębiania się kryzysu klimatycznego. Jak wpływa to na rynek ubezpieczeń majątkowych? Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu nieruchomości czy aut w 2022 roku?

Zmiany na rynku ubezpieczeń nieruchomości

Inflacja, rosnące ceny materiałów budowlanych, zwiększone koszty energii oraz niedostatek fachowców z branży budowlanej – wszystko to przełożyło się na wzrost cen na rynku nieruchomości, a więc i wzrost wartości budynków. Wzrasta także ryzyko gwałtownych burz, nawałnic czy powodzi w efekcie zachodzących zmian klimatu. Wszystkie wspomniane czynniki przekładają się na podnoszenie składek na ubezpieczenie nieruchomości.

Jeśli aktualnie posiadasz ubezpieczenie nieruchomości, zwłaszcza polisę długoterminową, powinieneś zweryfikować ją pod kątem sumy ubezpieczenia. Upewnij się, że przystaje ona do aktualnej wartości Twojej nieruchomości. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia, koniecznie rozważ jego zakres, a także czas jego obowiązywania. Pamiętaj, że zawierając polisę na dłużej niż 1 rok, możesz sobie zagwarantować niższą cenę.

Wzrost cen nie omija także ubezpieczeń samochodów

Również branża motoryzacyjna boryka się z wieloma niekorzystnymi czynnikami. Rosnące ceny energii, surowców, przerwane linie dostaw i braki kluczowych podzespołów wpływają na wzrost cen aut, części zamiennych, ale i usług warsztatowych. Wraz z tym możemy spodziewać się także wzrostu cen polis komunikacyjnych. Rok 2022 już teraz przyniósł nam zwiększenie kar za brak ubezpieczenia OC. Obecnie kara za brak OC powyżej 14 dni wynosi 6020 zł, czyli jest wyższa o 420 zł względem roku ubiegłego. W przypadku autobusów, aut ciężarowych i ciągników jest to już 9030 zł.

Wzrost cen polis oraz wysokości kar za ich brak to dobry powód, aby szczegółowo rozważyć zakres optymalnego ubezpieczenia Twojego auta. Warto sprawdzić wszelkie dostępne na rynku oferty, aby nie przepłacić.

Skorzystaj ze wsparcia eksperta finansowego Grupy ANG

Jeśli szukasz najlepszego dla siebie ubezpieczenia majątkowego, skontaktuj się z ekspertem finansowym z Grupy ANG. W ten sposób otrzymasz indywidualnie dopasowaną ofertę na polisę, dzięki której będziesz mógł się czuć bezpiecznie i na którą będzie Cię stać.

Korzyści dla Ciebie:

  • dostęp do wielu aktualnych ofert zebranych w jednym miejscu;
  • sprawny dobór optymalnych parametrów oferty ubezpieczenia zgodnych z Twoimi potrzebami, dzięki wiedzy i doświadczeniu eksperta Grupy ANG;
  • wsparcie w formalnych aspektach zawierania ubezpieczenia.

materiał sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023