autocasco

Autocasco – co warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu?

Opublikowano: 23 grudnia 2022

Chociaż ubezpieczenie autocasco nie jest obowiązkowe, to jednak coraz więcej kierowców decyduje się na to, aby je wykupić. Zanim jednak wydasz swoje pieniądze na tego typu ubezpieczenie samochodu, koniecznie sprawdź, co tak naprawdę oferuje, w jakich sytuacjach może okazać się przydatne i co można zrobić, aby obniżyć koszty OC / AC. Dzięki temu będziesz mógł przystąpić do znalezienia dla siebie idealnego ubezpieczenia autocasco, które zapewni ci kompleksową ochronę w całym okresie obowiązywania ubezpieczenia.

  1. Co to jest autocasco?
  2. Jaką ochronę daje ubezpieczenie autocasco?
  3. Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie samochodu AC?
  4. Gdzie można znaleźć tanie OC / AC?

Niezależnie od tego, czy planujesz wykupić ubezpieczenie AC, czy też wydaje ci się, że oferowany przez nie zakres ubezpieczenia nie jest ci do niczego potrzebny, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Wielu kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy, że dzięki decyzji wybrania niedrogiego rozszerzenia zakresu ubezpieczenia obowiązkowego o wspomniane AC mogą w razie zdarzenia zaoszczędzić ogromne kwoty.

Co to jest autocasco?

Szczegółowe informacje na temat tego, co dokładnie obejmuje każdy rodzaj ubezpieczenia, można zawsze znaleźć w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia). Przed podpisaniem umowy każdy kierowca powinien się z tym zapoznać. Polisa autocasco to dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia ochronę w razie zdarzenia drogowego. Nawet jeżeli do uszkodzenia pojazdu dojdzie w wyniku winy kierowcy, działania sił przyrody lub osób trzecich, ubezpieczyciel bez problemu wypłaci pieniądze w kwocie niezbędnej do likwidacji szkody. Oprócz pieniędzy potrzebnych do przeprowadzenia naprawy pojazdu wykupienie ubezpieczenia AC wiąże się z jeszcze jedną korzyścią: jeżeli dojdzie do kradzieży pojazdu, to będzie można liczyć na odszkodowanie.

Więcej informacji na temat tego ubezpieczenia znajdziesz w artykule Czy AC przechodzi na nowego właściciela? Warto się z nim zapoznać nie tylko wtedy, gdy planuje się zakup lub sprzedaż auta.

Jaką ochronę daje ubezpieczenie autocasco?

Każde ubezpieczenie autocasco będzie zapewniało nieco inną ochronę, w zależności od tego, który zakład ubezpieczeniowy się wybierze. Najczęściej jednak oprócz wspomnianych zdarzeń (kradzież, wypadek drogowy, działania osób trzecich oraz sił przyrody) kierowcy mogą uzyskać pomoc również wtedy, gdy konieczne będzie holowanie uszkodzonego pojazdu. Jeżeli jego stan nie umożliwi kontynuowania podróży, w ramach autocasco można otrzymać pojazd zastępczy.

Przyjmuje się, że dobre ubezpieczenie tego typu powinno pozwolić pokryć koszty naprawy w przypadku uszkodzenia karoserii, silnika, opon, przewożonego bagażu (w tym miejscu należy jednak upewnić się, czy zakład ubezpieczeniowy nie zapewnia takiej ochrony wyłącznie za dodatkową opłatą), szyb, instalacji i wielu innych części.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie samochodu AC?

Jak widać, jest to świetna ochrona, która może w dużym stopniu wpłynąć na komfort kierowcy, szczególnie jeżeli ktoś regularnie pokonuje dłuższe trasy. Dla wielu osób najważniejsze jest jednak to, aby znaleźć jak najtańsze ubezpieczenie. Co zatem ma największy wpływ na to, ile trzeba będzie zapłacić? Chodzi przede wszystkim o zakres ochrony, markę i model posiadanego pojazdu, posiadane zniżki lub zwyżki oraz to, czy kierowca korzysta z innych produktów wykupionych u tego samego ubezpieczyciela.

Gdzie można znaleźć tanie OC / AC?

W celu wybrania najlepszego ubezpieczenia koniecznie zajrzyj na http://ubezpieczenie24.org/, gdzie wystarczy podać kilka podstawowych informacji, aby znaleźć najtańsze w danym momencie ubezpieczenie AC.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
Jak zgłosić kolizję do ubezpieczyciela
W sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych, zarówno w po...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
EKUZ
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...