Czarownice z Eastwick

Czarownice z Eastwick – w Teatrze Syrena

Opublikowano: 18 lutego 2018

Czarownice z Eastwick to przebój musicalowy Camerona Mackintosha, największego producenta tego gatunku na świecie. Koty , Upiór w operze, Les Misérable czy Miss Saigon cieszą się ogromnym sukcesem od lat. Premiera Czarownic odbyła się w 2000 r. w Londynie. Musical  był  wystawiany w USA, Rosji, Brazylii i w Czechach. W Teatrze Syrena zobaczymy  polską prapremierę tego musicalu, w reżyserii Jacka Mikołajczyka ,dyrektora teatru  Syrena.  Jacek Mikołajczyk wyreżyserował takie musicalowe przeboje jak Zakonnica w przebraniu i Nine (Teatr Muzyczny w Poznaniu) oraz Rodzina Addamsów (Gliwicki Teatr Muzyczny – przedstawienie nagrodzone Teatralną Nagrodą Muzyczną jako najlepszy polski spektakl muzyczny w 2015 roku)..

Czarownice z Eastwick. – film powstał w 1987r. na podstawie powieści Johna Updike’a z niezapomnianymi rolami Jacka Nicholsona, Cher, Michelle Pfeiffer, Susan Sarandon.

Czarownice z EastwickAkcja musicalu przenosi widza w lata 60. ubiegłego wieku. W fikcyjnym amerykańskim miasteczku Eastwick w Massachusetts spotykamy trzy kobiety, rzeźbiarkę Alexandrę, wiolonczelistkę Jane, poetkę Sukie.

Doświadczone przez życie, opuszczone przez mężów, marzą, by pojawił się ktoś, kto przywróci im wiarę w kobiecość. Nie spodziewają się, że drzemią w nich magiczne moce, które potrafią zamienić marzenia w rzeczywistość. Wtedy pojawia się on, demoniczny Darryl van Horne, skandalista i uwodziciel.

Czarownice z Eastwick , spektakl o kobietach, o drzemiących w nich magicznych mocach, o sile, jaką daje im wiara we własne możliwości i własne piękno.

W Teatrze Syrena w rolę Darryla wcieli się Tomasz Steciuk, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów musicalowych. Znany z głównych ról w musicalach granych w warszawskiej Romie  (m.in. Miss Saigon, Grease, Upiór w operze, LesMisérables) oraz Przemysław Glapiński, aktor Teatru Syrena, gdzie zagrał w blisko trzydziestu popularnych przedstawieniach.

Czarownice to Olga Szomańska, znana  z serialu M jak miłość i telewizyjnego show Twoja twarz brzmi znajomo, oraz Ewa Lorska, aktorka związana z teatrami Rampa i Kamienica. Jane zagrają Barbara Melzer, jedna z najlepszych polskich aktorek musicalowych, znana m.in. z ról w Mammamia! i Upiorze w operze,  oraz Anita Steciuk, która ostatnio zachwyciła widzów rolą LuisyContini w poznańskiej premierze musicalu Nine.

W Sukie wcielą się Paulina Grochowska, oklaskiwana przez widzów Rampy w roli Candeli w Kobietach na skraju załamania nerwowego i Magdalena Placek-Boryń, absolwentka RoyalAcademy of Music w Londynie, mająca już w dorobku główne role w znakomitych musicalach, m.in. SallyBowles w CabarecieJohna Kandera i Freda Ebba.

Czarownice z Eastwick to największa produkcja w historii Teatru Syrena. Do spektaklu zaangażowano ponad 30-osobowy zespół. Towarzyszyć im będzie na żywo orkiestra pod dyrekcją Tomasza Filipczaka, pianisty, aranżera, kierownika muzycznego musicalu. Widowisko o niespotykanym dotąd rozmachu zrealizuje doborowe grono artystów. W castingu do obsady Czarownic wzięło udział ponad 500 aktorów.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Katarzyna Wierzbicka
W mojej książce chciałam także pokazać, jak ważne dl...
książki dla nastolatków
...
odzież góralska
Odzież góralska to wyjątkowy element kultury Podhala, który...
Golec Rzymski
...
Remigiusz Mróz
W świecie literatury polskiej istnieje nazwisko, które nie t...