Menu
dieta keto

Czy dieta keto jest dobra na odchudzanie?

O diecie ketogenicznej zrobiło się ostatnio naprawdę głośno. Coraz popularniejszy plan żywieniowy został pierwotnie opracowany z myślą o dzieciach cierpiących na schorzenia genetyczne i lekooporną padaczkę. Dopiero niedawno zauważono, że menu mające doprowadzić do stanu ketozy może pomóc także w zrzuceniu nadprogramowych kilogramów. Czy dieta keto jest rzeczywiście dobra na odchudzanie? Sprawdzamy!

Na czym tak właściwie polega dieta ketogeniczna?

Celem diety ketogenicznej jest osiągnięcie stanu ketozy, dzięki któremu spalanie tkanki tłuszczowej staje się jeszcze łatwiejsze i szybsze. Aby było to jednak możliwe, należy przygotować się na niemałą rewolucję w sposobie odżywiania. W przypadku tego typu menu musisz polubić się z tłuszczami, ponieważ to właśnie one stanowią nawet od 70 do 90% dziennej energii! Jednocześnie koniecznie jest ograniczenie spożycia węglowodanów i białka.

Zgodnie z zasadami diety ketogenicznej każdego dnia można spożywać 3 lub 4 posiłki, które powinny bazować przede wszystkim na jajach, mięsie, rybach, olejach, nasionach czy orzechach. Co istotne, konieczne jest ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie z jadłospisu produktów zbożowych oraz niektórych owoców i warzyw. Czy tak skomponowana dieta keto jest dobra na odchudzanie? Zdecydowanie tak!

Dieta keto na odchudzanie – fakt czy mit?

To fakt! Dieta keto sprawdzi się na odchudzanie, o ile będzie stosowana z głową i wyłącznie przez określony czas. Nie jest to sposób odżywiania, który powinien zostać z Tobą do końca życia, ponieważ na dłuższą metę może prowadzić do wystąpienia niedoborów. Jeśli jednak będziesz stosować menu ułożone przez dietetyka, to możesz liczyć na naprawdę szybki spadek wagi, który wynosi nawet do 1 kg na tydzień!

Pudełkowa dieta keto – wygodny sposób na odchudzanie

Dieta keto na odchudzanie może być dość wymagającym menu, które należy opracowywać z głową. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z takim sposobem odżywiania, to zrezygnuj z dostępnych w internecie gotowych jadłospisów, a zamiast tego zaufaj profesjonalistom, wybierając pudełkową dietę ketogeniczną. Dostępny w ofercie cateringu dietetycznego plan żywieniowy możesz zamówić w aż 10 wariantach kalorycznych (od 1000 do 4000 kcal).

Różnorodność wariantów kalorycznych sprawia, że możesz bez obaw wybrać pudełkową dietę keto na odchudzanie i obserwować szybką utratę kilogramów. Z pomocą menu serwowanego przez catering dietetyczny możesz również zbudować masę, dzięki czemu będzie ono strzałem w dziesiątkę dla osób, które trenują siłowo lub są aktywne fizycznie.


Tabletki na odchudzanie – czy to skuteczne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023