Menu
nakładki na progi samochodowe

Czy warto zainwestować w nakładki na progi samochodowe zewnętrzne?

Podróżowanie autem odbywa się w różnych warunkach. Woda, śnieg, błoto, kamienie i kurz to tylko część czynników, z którymi na swojej drodze spotyka się nadwozie samochodu. Choć producenci zadbali o stosowną konserwację, a także warstwy i elementy ochronne, po kilku latach możemy zauważyć na naszych czterech kółkach pierwsze ogniska korozji. Jednak części problemów można uniknąć, np. wyposażając swoje auto w nakładki na progi samochodowe.

Auto i niesprzyjające warunki atmosferyczne

Idealnymi miejscami do rozwijania się korozji są wszystkie punkty, których praktycznie nie widać. Utrudniony dostęp do nich mają przede wszystkim powiewy wiatru oraz promienie słoneczne. W wielu modelach aut drobiny piasku oraz błoto zbiera się w okolicach klapy bagażnika czy progach. Często problem stanowi także odpływ wody oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń.  Niestety brudne, oraz zawilgocone miejsca to świetny warunki dla rozwoju rdzy.

Dbamy o samochód, czyli nakładki na progi samochodowe zewnętrzne

Nakładki na progi samochodowe zewnętrzne są niezwykle funkcjonalne i wyjątkowo estetyczne. Dostępne w AutoMotoHit modele zapewniają skuteczną ochronę progów przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo są one bardzo łatwe w montażu. Część modeli możemy przymocować za pomocą solidnej taśmy samoprzylepnej, która jest odporna na zmiany temperatury. Jeśli jednak potrzebujemy specjalistycznej pomocy, warto udać się do warsztatu samochodowego i skorzystać z pomocy fachowca. Nakładki nie wpływają także negatywnie na obniżenie walorów estetycznych samochodu. Co więcej, w wielu przypadkach mogą stać się także oryginalną ozdobą naszego auta, nadając mu przy okazji nowego charakteru.

Aby nakładki mogły w 100% spełnić swoje zadanie, muszą być wykonane z wysokiej jakości materiału. Dlatego w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakup modeli wyprodukowanych ze stali kwasoodpornej. To tworzywo jest niezwykle odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, taka stal jest wycinana za pomocą specjalnego lasera, dzięki któremu produkt będzie idealnie dopasowany do samochodu.

Jak wybrać odpowiedni model?

Te akcesoria ochronne są przeznaczone do niemal każdego modelu pojazdu. Najczęściej są sprzedawane w zestawach składających się z dwóch nakładek progowych do montażu z przodu oraz dwóch do tyłu. W razie zabrudzenia możemy czyścić je przy użyciu wody oraz odpowiednich środków czyszczących. Na rynku możemy znaleźć produkty dostępne w różnych kolorach np.: srebrne, czarne lub białe.

Dodatkowe akcesoria ochronne

Zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach motoryzacyjnych znajdziemy wiele innych akcesoriów ochronnych przeznaczonych dla samochodów. Zaliczamy do nich m.in.: listwę na tylny zderzak, której zadaniem jest jego ochrona przed pęknięciem,  zagnieceniem czy zadrapaniem. Ciekawym rozwiązaniem jest także nakładka na klapę bagażnika chroniąca ten element np. przed otarciami podczas załadunku i rozładunku. Każdy z wyżej wymienionych produktów przechodzi wnikliwą kontrolę jakości, aby skutecznie chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi powstałymi na skutek codziennej eksploatacji.

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że o samochód trzeba dbać. I to nie tylko ze względu na to, aby dobrze się prezentował, lecz przede wszystkim dlatego, aby zwiększyć jego żywotność. Inwestycja w akcesoria ochronne jest w tym przypadku najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem. W celu uniknięcie problemów nie zapominajmy także o regularnym sprawdzeniu zakamarków nadwozia.

2 odpowiedzi na “Czy warto zainwestować w nakładki na progi samochodowe zewnętrzne?”

  1. Klub Audi pisze:

    Fajny patent. Zamontowałem nakładki progowe w AUDI A6 – robią robotę

  2. Darek pisze:

    Bardzo spoko patent z tymi nakladkami. Mi udało się kupić je w promocji na speedszop.pl/nakladki-na-progi dopasowane do mojego modelu. Nie dość, że wygląda to na prawdę fajnie, to jeszcze nie niszczą się progi 🙂 Same korzyści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023