Menu
pierścionek zaręczynowy

Czym sie kierować wybierając pierścionek zaręczynowy?

Narzeczeństwo to ważny okres w życiu każdej pary. Wtedy przygotowują się do jeszcze ważniejszego wydarzenia, ślubu. Zanim jednak to nastąpi, mężczyzna musi przybyć do ukochane i zadać jej to słynne pytanie. A przy tym konieczne są pierścionki zaręczynowe. Jak zatem je wybrać? Czy istnieje idealny pierścionek zaręczynowy?

Jaki mamy budżet?

Choć wydaje się, że pierścionki zaręczynowe kosztują fortunę, to wcale nie musi tak być. Można bowiem kupić je w całkiem dobrej cenie, więc jest to zakup na każdą kieszeń. Wszystko zależy jednak od tego, na czym nam zależy i jaki fundusz możemy przeznaczyć na taki zakup.

W miłości pieniądze nie mają znaczenia. U jubilera już tak. Dlatego przed udaniem się do niego warto wiedzieć, jaką kwotę można poświęcić na pierścionek. Chociaż za granicą czasami wydaje się na niego 1-2 pensje, to w Polsce nie przywiązuje się do niego aż takiej wagi.

W przypadku tańszych rozwiązań mężczyźni decydują się przeważnie na pierścionki z cyrkonią. Nie jest tak trwała jak kamienie szlachetne, ale wygląda całkiem elegancko i dobrze się będzie prezentować na palcu ukochanej.

Niektórzy jednak wolą postawić na droższy podarunek. Diament, szafir, szmaragd i inne kamienie szlachetne prezentują się rewelacyjnie, są bardziej odporne, a do tego będą zachwycać przez całe życie. Staną się dobrą pamiątką i ozdobą.

Pierścionek dopasowany do ukochanej

Przeważnie stawia się na złote lub srebrne pierścionki zaręczynowe. Jednak jako że kobiety często noszą je razem z obrączką, zaleca się tę pierwszą opcję. Jeśli jednak kobieta woli srebrną biżuterię, to lepiej sprawdzi się srebro lub białe złoto. Czasami też można wybrać rozwiązanie dwukolorowe – odpowiednio dobrane kolory będą świetnie ze sobą współgrać.

Jako że pierścionki zaręczynowe są noszone niemalże przez całe życie, warto zadbać o to, by trafił w gust kobiety. Obecnie można znaleźć na rynku ogrom wzorów, co pozwala na lepsze dopasowanie biżuterii do swojej ukochanej.

Można zdecydować się na jeden kamień w charakterystycznych łapach lub kilka drobnych, które razem stworzą piękny wzór. Istotne jest jednak to, by noszenie pierścionka wiązała się też z komfortem.

Ostatnie wskazówki

Jest też parę innych kwestii, o których warto pamiętać. Przede wszystkim ważne jest, by mężczyzna sprawdził, jaki jest rozmiar palca wybranki. Istnieje kilka sposobów na to, by poradzić sobie z tym problemem. Jeśli kobieta już nosi jakiś pierścionek na palcu serdecznym – nic trudniejszego. Wystarczy go wziąć do jubilera, by poznać rozmiar.

Innym sposobem jest poproszenie o pomoc przyjaciółki lub kogoś z rodziny ukochanej, kto zabierze dziewczynę do jubilera pod pretekstem szukania pierścionka dla siebie. W razie wahania, jaki rozmiar będzie dobry, zawsze lepiej stawiać na większy.

Zanim zdecydujemy się na kupno pierścionka, dobrze jest najpierw porównać ceny w kilku miejscach. Dzięki temu znajdziemy najlepszą ofertę i nie przepłacimy z góry za pierścionki zaręczynowe. Decyzja powinna być bowiem przemyślana zawczasu, byśmy potem nie żałowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022