Menu
alkohol

Detoks alkoholowy: jak skutecznie pozbyć się alkoholu z organizmu?

Nadużywanie alkoholu ma zły wpływ na nasze zdrowie. O ile powrót do pełni sił po jednorazowej imprezie w większości przypadków kończy się na wyjętym z życiorysu dniu, w przypadku regularnego spożywania nadmiernych ilości napojów wyskokowych może być to zdecydowanie trudniejsze. Warto wówczas pomyśleć o detoksie alkoholowym, który przyspiesza naturalne procesy i pozwoli organizmowi odżyć.

Detoks alkoholowy: nie tylko dla uzależnionych

Chociaż detoks kojarzy się głównie z terapią zaawansowanych uzależnień, w rzeczywistości jest doskonałym rozwiązaniem również w innych przypadkach. Dłuższa impreza albo zbieg kilku okazji też mogą poważnie wpłynąć na kondycję organizmu. Powrót do rzeczywistości wcale nie jest prosty. Odtrucie można przeprowadzić samodzielnie w domu. W niektórych przypadkach warto jednak rozważyć zaangażowanie zajmujących się tym medyków, takich jak warszawski Kacdoktor, zajmujący się m.in. detoksem alkoholowym – https://www.kacdoktor.pl/odtrucie-po-alkoholu. Ożywcza kroplówka przyspieszy proces i pozwoli błyskawicznie odzyskać siły.

Na czym polega detoks?

Spożywanie alkoholu etylowego doprowadza do gromadzenia się w organizmie niebezpiecznych dla jego funkcjonowania substancji. Co najgorsze – etanol rozpuszcza się we krwi i błyskawicznie przedostaje się do niemal wszystkich organów, w tym oczywiście wątroby, płuc, serca, nerek i mózgu. Jego nadużywanie ma katastrofalny wpływ na zdrowie i może doprowadzić do rozwoju bardzo poważnych chorób. Szczególnie niebezpieczny jest aldehyd octowy, w który zamienia się etanol w wątrobie pod wpływem działania enzymów. Skutki nadużywania alkoholu są jednak długofalowe: nagromadzone toksyny doprowadzają do złego samopoczucia i braku energii, mogą jednak być również przyczyną wielu chorób. Skuteczny detoks alkoholowy umożliwia szybkie pozbycie się ich i przywrócenie organizmowi stabilności.

Glutation dla lepszej detoksykacji

W profesjonalnej detoksykacji alkoholowej wykorzystuje się kilka substancji. M.in. zestawy witamin o właściwościach przeciwutleniających, co pozwala zwalczać nagromadzone w organizmie wolne rodniki. Równie ważnym składnikiem będą również elektrolity, których równowagę zaburza huczna impreza. Szczególnie zbawienny wpływ na stan zdrowia ma jednak glutation – organiczny związek chemiczny o silnych antyoksydacyjnych właściwościach. Naturalnie występuje w komórkach ssaków, a jego dodatkowy zastrzyk umożliwia odwrócenie negatywnych procesów, które wcale nie muszą mieć związku z alkoholem: oprócz niego do szkodliwych reakcji doprowadza również m.in. nadużywanie leków.

Naturalne sposoby na detoks

Detoksykację organizmu możemy również przeprowadzić samodzielnie, jednak jej skuteczność – ze względu na ograniczone wchłanianie substancji z przewodu pokarmowego – jest znacznie niższa. W tym celu powinniśmy wykorzystać potencjał, który daje nam sama natura. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest picie herbatek z czystka, który oprócz właściwości przeciwutleniających wyróżnia się również działaniem przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Możemy stosować również inne zioła znane z domowych apteczek, takie jak mniszek lekarski, skrzyp polny czy mięta pieprzowa, oraz herbatę zieloną.

Diety koktajlowe i sokowe

Warto również spożywać w dużych ilościach owoce i warzywa, zredukować natomiast przyswajanie mięsa. Znakomitym działaniem odtruwającym charakteryzują się diety sokowe i koktajlowe. Polegają one na spożywaniu przez 1–2 tygodnie głównie koktajli lub soków ze świeżo wyciśniętych owoców, uzupełnionych o lekkie posiłki i dużą ilość wody. Pozwoli to odbudować zagubiony balans i pozbyć się z organizmu toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023