Polanica-Zdrój

Do Polanicy po zdrowie i relaks

Opublikowano: 17 maja 2019

Kompleksowo myślimy o strategii rozwoju Polanicy – przekonuje Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju, w rozmowie o walorach uzdrowiskowych miasta oraz działaniach samorządowych ukierunkowanych na rozwój turystyki, promocję oraz poprawę wizerunku

Jak walory uzdrowiskowe Polanicy-Zdroju wpływają na popularność miasta i ruch turystyczny?

Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju

Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju

Mateusz Jellin – Polanica-Zdrój to miejscowość łącząca w sobie urok górskiego miasta z bogatą ofertą uzdrowiskowo-wczasową. Polanica – otwarta na seniorów, rodziny z dziećmi i wszystkich, którzy pragną się wyciszyć lub aktywnie spędzić czas – to znaczący ośrodek turystyczny na mapie Kotliny Kłodzkiej, w otoczeniu Gór Stołowych i Bystrzyckich. Park Zdrojowy reprezentuje piękny krajobraz ze starodrzewiem i wiekowymi rododendronami, pełen magicznych zakątków i alejek. Naszym atutem jest znakomicie rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna. Bliskość innych miejscowości Kotliny Kłodzkiej oraz pogranicza czeskiego sprawia, że Polanica-Zdrój jest doskonałym wyborem na urlop.

Czego dotyczą główne działania i inwestycje władz Polanicy-Zdroju ukierunkowane na rozwój bazy turystycznej i leczniczej oraz produktów zdrowotnych?

Mateusz Jellin – Polanica słynie z wód mineralnych o różnych właściwościach leczniczych. Na terenie miasta rozlewane są trzy rodzaje wód: „Staropolanka”, „Wielka Pieniawa” i „Staropolanka 2000”. W uzdrowisku leczy się m.in. choroby kardiologiczne i choroby układu trawiennego. Mocno rozbudowana jest oferta masaży i zabiegów regeneracyjnych. Naszym priorytetem są inwestycje mające na celu poprawę wizerunku miasta. Stąd starania o pozyskanie funduszy na rewitalizację Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz budowę Otwartych Stref Aktywności. Organizujemy też wiele imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych, takich jak „Cały Kazio – Festiwal Marii Czubaszek”, Międzynarodowy Festiwal Zespołów Artystycznych „Tęcza Polska”, Mistrzostwa Polski Oldboyów w koszykówce i piłce nożnej, Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy „Kalejdoskop Talentów” oraz Puchar Polski w Nordic Walking.

Jakie miejsce w strategii rozwoju miasta i działaniach samorządowych zajmuje sfera uzdrowiskowa i jakie działania służą jej doskonaleniu oraz promocji?

Mateusz Jellin – Sfera uzdrowiskowa jest niezwykle istotna. To strefa relaksu i ciszy. W jej centrum znajdują się Park Zdrojowy, Park Leśny i Park Szachowy. Równie ważne są Deptak, Mały Rynek, trasa spacerowa nad Bystrzycą Dusznicką, ciekawe, kolorowe fontanny. Staramy się, aby te miejsca były estetyczne i ładne. Inwestujemy w zieleń miejską, pozyskując środki zewnętrzne na nowe nasadzenia roślin w najbardziej reprezentatywnych częściach miasta. Promujemy turystykę pieszą i rowerową. W marcu br. otworzyliśmy Leśny Szlak Wspinaczkowy, łączący Polanicę-Zdrój ze Szczytną. Podejmujemy też liczne działania w walce ze smogiem. Kompleksowo myślimy o strategii rozwoju Polanicy.
Rozmawiała Małgorzata Szerfer-Niechaj

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
batonik białkowy
Jakość odżywiania jest gwarantem dobrego samopoczucia, mocne...
Totalnym must have w szafie każdego mężczyzny powin...