SOLARPROJEKT – energia na własny użytek

Opublikowano: 14 lutego 2016

Odnawialne źródła energii spotykają się z coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firm. Cieszę się, że SOLARPROJEKT Construction może poprzez swoje usługi projektowe i realizacje kolejnych inwestycji przyczyniać się do rozwoju OZE w Polsce – mówi Paweł Wieczorek, prezes SOLARPROJEKT Construction

Nasi klienci decydują się na własne elektrownie fotowoltaiczne ze względu na niezależność i oszczędności. Rozumiemy wyzwania nowoczesnej gospodarki, dlatego naszym klientom oferujemy najnowsze rozwiązania. Zapewniamy im także atrakcyjne ceny. Chcemy, żeby byli zadowoleni z użytkowania alternatywnych rozwiązań.

Miło nam poinformować, że w XV edycji Jurajskiego Produktu Roku, organizowanego przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie, nasza firma zdobyła I nagrodę w kategorii „produkt w dziedzinie ekologii, ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii”. To ważne wyróżnienie otrzymaliśmy za inwestycje zrealizowaną dla firmy Polontex S.A. Elektrownia fotowoltaiczna, którą zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy na dwóch dachach zakładów przemysłowych, jest największą tego rodzaju instalacją w kraju.

Jesteśmy przekonani, że naszą wiedzę i doświadczenie możemy wykorzystać dla równie wymagających przedsięwzięć.

Elektrownia, o której mowa, powstała na dachach dwóch hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 8500 mkw. System fotowoltaiczny składa się z 1539 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 400kW (kilowat).

Obecnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi firmami przemysłowymi, które są zainteresowane wytwarzaniem energii na własne użytek. Należy dodać, że impulsem do inwestycji w odnawialne źródła energii nie są wyłącznie względy finansowe. Przedsiębiorcy rozumieją, że nowoczesna firma to firma ekologiczna, która potrafi wykorzystywać innowacyjne rozwiązania i jest otwarta na zmiany.

Na instalacje fotowoltaiczne decydują się również osoby fizyczne. W tej grupie można znaleźć zarówno klientów, którzy korzystają z dofinansowań, jak i takich, którzy inwestują w przedsięwzięcie własne środku. Jako członkowie ruchu „Więcej niż energia” jesteśmy zadowoleni, że możemy wspierać rozwój energetyki obywatelskiej.

Dlaczego fotowoltaika?

Fotowoltaika to dobre rozwiązanie dla firm, które chcą zmniejszyć koszty i być bardziej niezależni. W rozmowach z klientami właśnie najczęściej mowa o niezależności. Część z nich doskonale pamięta przerwy w dostawie prądu z sierpnia ubiegłego roku – wielu zostało wówczas narażonych na straty. Instalacje fotowoltaiczne coraz częściej są również zakładane na budynkach użyteczności publicznej, aby zmniejszyć koszty ich eksploatacji. To dobrze, że jesteśmy coraz bardziej świadomi zmian, które zachodzą, i umiemy na nie odpowiadać.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
recykling odpadów niebezpiecznych
Recykling odpadów niebezpiec...
Pompa ciepła
Pompy ciepła stanowią innowacyjne rozwiązanie w dzie...
samochód elektryczny
Na mocy nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach al...
Torby bawełniane z nadrukiem
W dzisiejszym świecie, pełnym dynamicznych zmian, coraz częś...
oświetlenie LED
Oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę w kształtowaniu atm...