samochód elektryczny

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych na każdym parkingu od 2025 – jak spełnić wymogi prawne?

Opublikowano: 11 lutego 2024

Na mocy nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych od 2025 roku budynki niemieszkalne z przylegającym parkingiem, który ma ponad 20 miejsc postojowych będą musiały być wyposażone w co najmniej jeden punkt ładowania samochodów elektrycznych wraz z infrastrukturą umożliwiającą rozbudowę o kolejne punkty. Obecnie średni czas przyłączenia stacji ładowania do sieci energetycznej oraz uruchomienia w Polsce wynosi 18 miesięcy. Daje to stosunkowo bardzo mało czasu dla inwestorów i deweloperów, aby dostosować się do narzuconych regulacji.

Z rozwiązaniem przychodzi firma „Eleport”.

Estońska spółka z ponad 550 punktami ładowania samochodów elektrycznych w krajach bałtyckich i Polsce oferuje pomoc dla właścicieli i zarządców obiektów budynków niemieszkalnych. Dzięki posiadanemu zapleczu finansowemu Eleport może zaoferować unikalny, bez kosztowy model współpracy w zakresie wyposażenia w obowiązkowe od 2025 r. stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

W ramach współpracy Partner:

• Wydzierżawia minimum 2 stanowiska postojowe na parkingu przyległym do budynku niemieszkalnego,
• Otrzymuje czynsz za dzierżawę wyżej wymienionego terenu,
• Współuczestniczy w planowaniu inwestycji.

Firma Eleport zajmuje się wszystkimi kwestiami związanymi z podłączeniem do OSD, wybudowanie stacji, zdobycie wymaganych pozwoleń, zawarcie umów dystrybucji i sprzedaży, ubezpieczanie, serwis i naprawę stacji. „Oplata za dzierżawę zależna jest m.in. od usytuowania stacji ładowania i natężeniu ruchu. Firma przewiduje możliwość współpracy również w zakresie bezpłatnego udostępnienia samochodu elektrycznego na testy.” – komentuje Ewa Sanchez, Prezes Zarządu Eleport Polska

Po więcej informacji dotyczących współpracy zapraszamy na stronę: eleport.pl


Firma „Eleport”, założona w 2016 roku, rozwija sieć ładowania samochodów elektrycznych w krajach bałtyckich i Polsce. Dzięki wsparciu firmy Gren, należącej do globalnego funduszu Partners Group, Eleport planuje zwiększyć inwestycje w rozbudowę infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma jest jednym z najszybciej rozwijających się graczy w sektorze elektromobilności, dostarczając energię z odnawialnych źródeł certyfikowanych przez UE.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
płytka PCB
Jakość obwodów drukowanych ma wpływ na poprawne funkcjonowan...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Kia
Blog Kiawiarnia to miejsce, gdzie pasja do motoryzacji łączy...
Beijing 5
Inżynierowie i designerzy marki BAIC wiedzą jak to robić. To...