Ewa Wiertelak

Ewa Wiertelak – Przełamujemy schemat białego fartucha

Opublikowano: 1 lipca 2019

Dotychczasowy biały fartuch, standardowy kitel, ustępuje miejsca kolorowej i stylowej odzieży, którą lekarze noszą z dużą satysfakcją – mówi Ewa Wiertelak, właścicielka marki MEDORA

Czy na rynku usług medycznych jest miejsce na modę?

Ewa Wiertelak Oczywiście, przykładem jest nasza firma, która od 2006 r. produkuje odzież medyczną. Z biegiem lat zauważamy, że jest coraz większe zapotrzebowanie na modną odzież dla lekarzy. Dotychczasowy biały fartuch, standardowy kitel, ustępuje miejsca kolorowej i stylowej odzieży, którą lekarze noszą z dużą satysfakcją. To, co najbardziej mnie cieszy po tylu latach pracy w tej branży, to fakt, że się udało. MEDORA jest liderem w projektowaniu zmian w podejściu do odzieży medycznej. Dziś lekarze chcą wyglądać modnie, ponieważ w trakcie dyżurów i przyjmowania pacjentów jest to ich jedyny ubiór. Każdy z nas w swojej pracy może wyrazić siebie za pomocą marynarki, apaszki czy spódnicy. Dlatego dziś lekarze mogą wyrazić siebie poprzez zaprojektowane przeze mnie mundurki.

Co jest wyznacznikiem stylu i jakości w tej wąskiej, specjalistycznej ofercie odzieżowej?

Ewa Wiertelak – MEDORA stawia przede wszystkim na kolorowe materiały i nietuzinkowe dodatki. Wszystko zależy od tego, kto się w czym dobrze czuje oraz w czym ładnie wygląda. Na pewno poza kolorami dużą przewagą naszych produktów są dodatki – tu mamy wiele do zaproponowania. Każdy, kto będzie chciał za pomocą uniformu wyrazić swoją indywidualność, będzie mógł to zrobić. Istnieje naprawdę dużo możliwości, aby sprawić sobie dość oryginalny „garnitur medyczny”. Ważną kwestią jest jednak materiał, który musi być komfortowy oraz wygodny, aby lekarz bez problemu mógł w nim spędzić kilka, a nawet kilkanaście godzin. Także ta kwestia jest naszym największym atutem. Projektując strój, tak dobieram tkaninę, aby jak najbardziej sprężynowała podczas wszystkich ruchów, które lekarz musi wykonać, badając pacjenta.

Jak rozwinęła się marka MEDORA od 2006 r. i co najbardziej przekonuje klientów? Gdzie poza pokazami można spotkać na żywo „modeli” prezentujących odzież medyczną pani projektu?

Ewa Wiertelak – Zmiany są nie do opisania, oczywiście z korzyścią dla branży medycznej, która coraz odważniej zmienia swój wizerunek i od lat zamawia u nas mundurki w ciekawych barwach. MEDORA przełamuje tabu związane z białym fartuchem. Z roku na rok wprowadza nowe kolory i materiały. Co do „modeli” i prezentacji uniformów MEDORA pragnę zauważyć, że mamy kilku ambasadorów w postaci lekarzy czy studentów ostatnich roczników medycyny, którzy są doskonałymi influencerami naszej firmy. Dzięki ich profilom w mediach społecznościowych docieramy szeroko z informacją o produktach i nowościach. Możemy się też pochwalić współpracą z jedną z polskich projektantek, czego owocem jest oddzielna linia odzieży. Najważniejszy punkt spotkań z naszą marką i odzieżą to wszelkiego rodzaju targi medyczne, w których bierzemy udział.

Rozmawiała Marlena Szczęsna

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
fryzury ślubne
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
żakiety damskie
Krótkie żakiety damskie to jeden z najbardziej uniwersalnych...
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
Damosfera
Damosfera to magazyn dla nowoczesnych kobiet, dla kt...
odzież góralska
Odzież góralska to wyjątkowy element kultury Podhala, który...