sala konferencyjna warszawa

Dlaczego warto organizować konferencje i szkolenia.

Opublikowano: 23 lipca 2018

Organizowanie konferencji i szkoleń wydaje się być nie lada wyzwaniem. Nieodzownie wiąże się to z kosztami czasowymi oraz przede wszystkim finansowymi. Jednak w dzisiejszym świecie co raz częściej słyszy się o bogatej ofercie szkoleń zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Liczny jest także zakres odbywających się konferencji – o różnej tematyce. W czym zatem tkwi fenomen tego zjawiska? Dlaczego warto organizować konferencje i szkolenia? Jakie są najlepsze hotele na konferencje?  Gdzie to najlepiej zrobić? Sprawdź

Organizowanie konferencji i szkoleń – korzyści

Okazuje się, że istnieje wiele korzyści, wynikających z organizowania konferencji i szkoleń. Być może przygotowanie takiego przedsięwzięcia jest pracochłonne, ale zyski jakie można osiągnąć są zachęcające. Oto najważniejsze z nich.

Po pierwsze, wzbogacenie wiedzy

Podstawową zaletą organizowania konferencji i szkoleń jest to, że ich uczestnicy zyskują cenną wiedzę w danym temacie. Będąc szefem przedsiębiorstwa, można zapewnić swoim pracownikom nabycie nowych umiejętności lub rozwinięcie już posiadanych. Wiąże się to z tym, że pracownik będzie mógł wykorzystać dane kwalifikacje podczas wykonywania swoich obowiązków w pracy. Zaś to może się przekładać nie tylko na odświeżenie kompetencji pracownika, ale na daleko idące zyski dla całej firmy.

Po drugie, rozwój

Organizowanie konferencji i szkoleń pokazuje też pracownikom, że ważny dla pracodawcy jest ich nieustanny rozwój. Badania naukowe pokazują, że jedną z najbardziej motywujących rzeczy dla pracowników jest właśnie możliwość rozwoju. Zainteresowanie udoskonalaniem kwalifikacji pracowników wiąże się więc z ich większą motywacją do pracy.

Po trzecie, wymiana informacji

Uczestnicy szkoleń i konferencji nie tylko zdobywają cenną wiedzę i doskonalą swoje umiejętności, ale też wymieniają się informacjami. Można tu wyróżnić dwa rodzaje informacji:

  • Możliwość dzielenia się cennym doświadczeniem, które będzie przynosiło zyski w pracy. Z drugiej strony mogą przekazywać swoje doświadczenia, które wiązały się z poniesieniem pewnych kosztów. Pracownicy, uczestniczący w konferencji czy szkoleniu, mogą się więc dowiedzieć, które metody pracy warto stosować, a którym nie warto poświęcać uwagi.
  • Możliwość wymiany poglądów na dany temat. W ten sposób można poznać różne opcje (być może wcześniej nie znane) rozwiązania danych trudności.

Nie samą pracą człowiek żyje, czyli integracja

Zorganizowanie konferencji czy szkolenia daje doskonałą możliwość zintegrowania się personelu całej firmy. Wzajemne uczestnictwo w danym wydarzeniu oraz wymiana informacji dają poczucie wspólnoty, co wpływa na lepsze samopoczucie. Poza tym, czas poza konferencją czy szkoleniem, tj. przerwy kawowe, wspólne posiłki i rozmowy przed czy po szkoleniu/konferencji są świetnym sposobem na integrację grupy. Dobra atmosfera panująca pomiędzy pracownikami może się przenieść do firmy, co wpłynie na lepsze wykonywanie obowiązków i zwiększenie zysków z pracy.

Idealne miejsce na konferencję i szkolenie

Pozostało jeszcze jedno pytanie: Gdzie najlepiej zorganizować konferencje i szkolenia? Idealnym miejscem jest Centrum konferencyjne Golden Floor. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc, zapewniających wynajem sal szkoleniowych w Warszawie oraz wynajem sal konferencyjnych w Warszawie. Jest to sieć ośrodków położonych na terenie polskiej stolicy. Sale szkoleniowe oraz sale konferencyjne są wyposażone w niezawodny sprzęt multimedialny oraz ultraszybki Internet. To niezwykłe centrum szkoleniowe w Warszawie proponuje wynajem sal szkoleniowych nie tylko na szkolenia i konferencje, ale także na bankiety i różnego typu eventy. Istnieje także możliwość odpowiedniego ustawienia sal szkoleniowych:

  • układ teatralny
  • układ teatralny z pulpitami
  • układ szkolny ze stołami
  • ustawienie w kształcie podkowy ze stołami
  • ustawienie w kształcie podkowy bez stołów

Oprócz możliwości wyboru odpowiedniej sali konferencyjnej czy szkoleniowej, Centrum konferencyjne Golden Floor w Warszawie oferuje bogatą ofertę gastronomiczną. Obejmuje ona nie tylko przerwy kawowe i lunch, ale także catering na zamówienie, dopasowany do specjalnych potrzeb klienta. Centrum szkoleniowe w Warszawie jest więc miejscem, w którym organizacja szkolenia czy konferencji przebiegnie niezwykle sprawnie, a uczestnicy będą się czuć miło i komfortowo.

materiał partnera 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
trening mentalny w biznesie
Wszyscy chcemy jak najlepiej zarządzać czasem i dobrze organ...
JABŁONKI SWAWOLE
14 czerwca w Ogrodach Wisła w Warszawie odbyła się oficjalna...
Informatyka
Nie da się ukryć, że żyjemy w dobie Internetu i chyba już ni...
Folwark Badowo
Organizacja konferencji to prawdziwe wyzwanie. Przygotowania...
Akademia Wojsk Lądowych
Dynamicznie zmieniające się warunki prowadzenia dzia...