JABŁONKI SWAWOLE

TAŃCZĄC WŚRÓD JABŁONI

Opublikowano: 17 czerwca 2023

14 czerwca w Ogrodach Wisła w Warszawie odbyła się oficjalna inauguracja festiwalu JABŁONKI SWAWOLE – FOOD & MUSIC APPLE FESTIVAL. Wydarzeniu towarzyszyła premiera coveru piosenki Anny Jantar „Tylko mnie poproś do tańca”. Nową aranżację utworu przygotował duet Sara James i Igor Herbut.

ZAPRASZAMY NA NAJSMACZNIEJSZY I NAJBARDZIEJ SOCZYSTY FESTIWAL TEGO LATA!

Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Fundacja State of Poland już po raz czwarty zapraszają na festiwal JABŁONKI SWAWOLE – cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane od 2020 roku. Bohaterem festiwalu będzie jak zawsze polskie jabłko!

JABŁONKI SWAWOLE to opowieść o naszych najlepszych cechach: naturalności, przedsiębiorczości, pasji, pomysłowości i wyjątkowej gościnności. Celem festiwalu jest budowanie pozytywnego wizerunku Polski jako kraju pełnego smaków i niezrównanej natury – Kraju Kwitnących Jabłoni. Festiwal jest wyjątkowym połączeniem wydarzenia muzycznego, celebracji polskich smaków i magii słowiańskich rytuałów. Doskonale trafia w gusta Polaków, promując nasze świetne tradycje kulinarne oraz skłonność do zabawy i radosnego celebrowania rozkwitu natury.

„Nie ma bardziej integrującej ludzi rzeczy niż kulinaria. Jest takie staropolskie powiedzenie mówiące o tym, jak wspólne jedzenie pięknie łączy: „przy zupie się poznajemy, przy drugim rozumiemy, przy deserze kochamy”.

JABŁONKI SWAWOLE

No może nie ma takiego powiedzenia, ale powinno być. Zwłaszcza w Polsce, gdzie doceniamy naturę za to co nam daruje na nasze stoły, za piękno sadów, lasów i łąk. Tak trzeba mówić o Polsce – jako gościnnej naturalnej smakowitej sensualnej krainie pełnej owoców i kwiatów i każdy z nas może być jej ambasadorem.” – Danuta Nierada, Dyrektor Strategiczny i Kreatywny State of Poland Foundation.

W tej edycji festiwalu do tańca wśród jabłoni zapraszają Sara James i Igor Herbut, którzy przygotowali nową aranżację utworu Anny Jantar „Tylko mnie poproś do tańca”. Festiwal zagości aż w sześciu lokalizacjach – Sandomierzu (02.05), Mysłowicach (01.07), Toruniu (22.07), Ustce (05.08), Raciborzu (19.08) oraz 30 września w „lokalizacji – niespodziance”, wyłonionej w konkursie jablonkujemy.pl

W ramach festiwalu pieśniom i tańcom towarzyszyć będą liczne atrakcje angażujące zmysły – smaku, węchu, dotyku i zapachu. Organizatorzy zadbają o podniebienia gości serwując pełne smaku dania z polskich jabłek. Przewidziano też warsztaty plecenia wianków na głowę oraz robienia słomianych pająków, a także Drzewkowanie, czyli sadzenie jabłonek i nadawanie im… imion.

JABŁONKI SWAWOLE

Co wydarzy się podczas jabłonek, pozostanie na jabłonkach, a soczysta i owiana tajemnicą legenda o nich będzie jeszcze długo szumieć pośród polskich jabłoni…

Partnerami festiwalu są:

Miasto Mysłowice, Miasto Toruń, Miasto Ustka, Miasto Racibórz, Miasto Sandomierz

oraz

Firma VORTUMNUS – polski producent przetworów owocowo – warzywnych typu premium oraz półproduktów przeznaczonych do piekarnictwa i cukiernictwa, którego sekretem i znakiem rozpoznawczym są wybierane z niezwykłą starannością składniki, oryginalne, niezmienne od 45 lat receptury oraz wierność polskiej tradycji.

zdjęcia organizatora 

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Eufonie
Od 17 do 25 listopada br. w Warszawie będzie odbywać...
Gala VIP 2023
20 października 2023 roku odbyła się XI Gala VIP, or...
Puchar Gordona Bennetta
Atmosfera w Krakowie jest niesamowita, gdy miasto przygotowu...
Konkurs Mrs. Poland to ogólnopolski projekt oparty na świato...
Festiwal Biegowy
Trzy dni pełne atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzi...