Smart TV

Granie w chmurze – włącz telewizor i wejdź do świata gier

Opublikowano: 10 czerwca 2023

Dzisiejsze możliwości inteligentnych telewizorów są coraz większe. Jedną z innowacyjnych funkcjonalności jest granie w chmurze. Nie potrzebujesz więcej podłączać konsoli do gier lub komputera gamingowego, aby zagrać w wiele tytułów na ekranie swojego telewizora.

Telewizor ze Smart TV i granie w chmurze

Gry w chmurze opierają swoje funkcjonowanie na zewnętrznych serwerach. Oznacza to, że nie musisz ich ani pobierać ani instalować – wystarczy, że włączysz swój Samsung Smart TV* i uruchomisz tytuł, który aktualnie chcesz ogrywać. 

W tym celu potrzebujesz jeszcze jednej z dedykowanych aplikacji streamingowych do gier np. Xbox z abonamentem Xbox czy NVIDIA GeForce NOW**. Biblioteki z grami są imponujące i oferują różne gatunki oraz tytuły. 

Aby zapewnić sobie wysoki komfort podczas rozgrywki, sparuj z telewizorem swój ulubiony kontroler do gier (kompatybilnych jest wiele modeli z łącznością Bluetooth). Gotowe – już nie potrzebujesz konsoli, aby spędzić wiele godzin w świecie gier.

Czy każdy telewizor to Smart TV?

Nie każdy telewizor to Smart TV, jednak obecnie większość telewizorów w sprzedaży oferuje taką funkcjonalność. Podczas wyboru nowego modelu warto to sprawdzić w specyfikacjach. 

Smart TV to więcej możliwości niż klasyczny telewizor – wyjdź poza oglądanie programów telewizji cyfrowej lub satelitarnej. Zyskaj dostęp do kilkuset aplikacji*** i stwórz swoje centrum domowej rozrywki. Inteligentny telewizor należy podłączyć do Internetu poprzez sieć Wi-Fi lub kabel sieciowy (jeśli dany model oferuje gniazdo RJ-45). Od teraz możesz instalować aplikacj serwisów VOD****, strumieniujących muzykę**** czy przeglądarkę internetową. 

Czy telewizor gamingowy oferuje dedykowane funkcje?

Gracze oczekują od telewizora dodatkowych funkcji, które wpłyną pozytywnie na komfort grania i ułatwią rozgrywkę. Wybrane modele marki Samsung umożliwiają włączenie funkcji:

  • Zaawansowanego Upłynniacza Ruchu Pro*****, która sprawia, że wyświetlanie ruchu jest możliwe nawet w częstotliwości do 144 Hz i rozdzielczości 4K;
  • Dźwięku Podążającego za Obiektem+*****, która zwiększa realizm rozgrywki i sprawia, że dźwięk roznosi się idealnie tam skąd dobiega;
  • FreeSync Premium Pro*****, która ogranicza przycinanie obrazu i zwiększa płynność animacji dzięki wsparciu technologii LFC.

Dodatkowo Samsung opracował dedykowany Tryb Gry, który po włączeniu przez Ciebie gry automatycznie poprawia parametry obrazu i dźwięku. Jednocześnie zachowując najniższy możliwy input lag, czyli opóźnienie sygnału wejściowego.

Artykuł powstał przy współpracy z Samsung Electronics Polska.


* Dotyczy wybranych modeli Samsung Smart TV.

** Korzystanie z usług może wymagać płatnego abonamentu, który jest do wykupienia w danej usłudze.

*** Pamiętaj, że dostępne aplikacje oraz usługi mogą różnić się w zależności od regionu. 

**** Do prawidłowego działania wybranych serwisów streamingowych może być wymagany dodatkowy płatny abonament na usługę.

***** Każda z funkcji dostępna jest w wybranych modelach Samsung Smart TV.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Nowy Nissan Juke
...
jak włamać się na Facebook
We współczesnym cyfrowym krajobrazie Facebook stał się klucz...
Klimatyzator kasetonowy
...