Telefon Huawei Mate 20 Pro

Londyńska premiera Huawei

Opublikowano: 19 października 2018

16 października br. w londyńskim centrum konferencyjnym ExCel odbyła się światowa premiera smartfonów Huawei Mate 20 Pro, Mate 20, Mate 20 X i Porsche Design Huawei Mate 20 RS. Smartfony wyposażone są w procesor Kirin 980, pierwszy na świecie 7-nanometrowy mobilny chipset sztucznej inteligencji (AI). Rewolucyjny podwójny moduł NPU w procesorze, potrójny aparat Leica Triple Camera z ultraszerokokątnym obiektywem oraz bateria 4200 mAh i super szybka ładowarka to najmocniejsze atuty nowych telefonów.

Obiektyw Leica

Huawei Mate 20 Pro

Huawei ponownie połączył siły z legendarną firmą Leica, zapewniając w Mate 20 Pro najwyższą jakość zdjęć. Potrójny aparat, znany z modelu Huawei P20 Pro, został po raz pierwszy na świecie na świecie wzbogacony o ultraszerokokątny obiektyw. Umożliwia on uchwycenie imponująco szerokiej perspektywy rozległych krajobrazów, przy jednoczesnym zachowaniu ostrości i wysokiego kontrastu zdjęć. Obiektyw ten wspiera także makrofotografię – pozwala uzyskać na zdjęciach ostre obrazy obiektów umieszczonych w odległości zaledwie 2,5 cm od obiektywu.

Główny obiektyw ma aż 40 megapikseli, a dwa kolejne odpowiednio 20 Mpx i 8 Mpx. Przedni aparat o rozdzielczości 24 Mpx oraz nowa funkcja trójwymiarowego mierzenia głębi obrazu pozwalają na robienie selfie profesjonalnej jakości. Dzięki sztucznej inteligencji Huawei Mate 20 Pro rozpoznaje wiele scenariuszy oraz obiektów, automatycznie dobierając najlepsze możliwe ustawienia aparatu oraz gwarantuje doskonałe efekty nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Tryb AI Cinema

Huawei Mate20

Mate 20 Pro oferuje również tryb AI Cinema, dzięki któremu użytkownicy mogą zmieniać odcień, nasycenie i jasność swoich nagrań wideo. Funkcja AI Spotlight Reel wyszukuje nagrania ze wspólnym motywem i automatycznie generuje 10-sekundowe sekwencje, wykonane w całości z najlepszych ujęć. Mate 20 Pro obsługuje zdjęcia i wideo w ultrapanoramicznym, kinowym formacie 21:9.
W porównaniu do formatu 16:9 obraz o proporcjach 21:9 ma znacznie szerszą, wyolbrzymioną perspektywę, którą można wykorzystać do tworzenia niezwykłych efektów artystycznych, jak w produkcjach kinowych. Smartfon charakteryzuje się zakrzywionym ekranem OLED
o przekątnej 6,4” i rozdzielczości 1440×3120 (2K+).

Huawei Mate20 X

Możliwość przechowywania loginów i haseł w wyodrębnionej pamięci Mate 20 Pro, a nie w zewnętrzych aplikacjach, jest jednym z kilku nowych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa użytkowania. Na szczególną uwagę zasługuje również system zabezpieczeń biometrycznych. Składa się on z bardzo szybkiego czytnika linii papilarnych, który został zlokalizowany w ekranie urządzenia, oraz z funkcji umożliwiającej odblokowywanie smartfona spojrzeniem poprzez trójwymiarowe skanowanie rysów twarzy (3D Face ID).

Więcej informacji na stronie: www.consumer.huawei.com/pl/

Londyn

_______________________________

Tekst i zdjęcia: Jarosław Adkowski

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Technologia
Technologia zmienia branżę t...
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Nowy Nissan Juke
...
jak włamać się na Facebook
We współczesnym cyfrowym krajobrazie Facebook stał się klucz...