Sylwester nad Bałtykiem

Impreza sylwestrowa pełna atrakcji – wyjazd nad morze

Opublikowano: 2 listopada 2016

Nadmorskie hotele i lokale co roku organizują wieczory sylwestrowe. W dużych miastach odbywają się również bezpłatne koncerty pod gołym niebem. Co powiecie na Sylwester nad Bałtykiem?

Jeśli planujesz sylwestrowy wyjazd nad morze, sprawdź, z jakich atrakcji możesz skorzystać. Kolacja w restauracji, bal maskowy lub impreza w klubie wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Kolacja, SPA i nocleg w hotelu

Pakiet sylwestrowy nad morzem jest odpowiedni dla osób, które cenią sobie wygodę, odpoczynek, spokój i luksus. Za kilkaset złotych otrzymuje się zestaw różnych usług. W ich skład wchodzą noclegi (2 lub 3), uroczysta kolacja sylwestrowa w restauracji, pokaz fajerwerków, wyżywienie, wycieczki, a także dostęp do basenu, SPA, saun, siłowni i sprzętu sportowego.

Przy śnieżnej pogodzie organizatorzy przygotowują noworoczny kulig, konkurs lepienia bałwanów lub bitwę na śnieżki. Miłośnicy ekstremalnych doznań mogą dołączyć do klubu morsów i uczcić ostatni dzień roku kąpielą w Bałtyku. Pakiety sylwestrowe najczęściej oferują hotele, zajazdy, zamki, pałace, dwory, gościńce, wille i pensjonaty. Można zdecydować się na ofertę dla jednej osoby, pary (także z dzieckiem) lub grupy.

Sylwestrowy bal maskowy

Bale maskowe zyskują coraz większą popularność również nad Bałtykiem. Można wybrać się na jeden z nich z partnerem, przyjaciółką lub samodzielnie. Na przyjęciu obowiązują eleganckie kostiumy balowe, a także specjalne maski (często zapewnia je organizator), które nadają aury tajemniczości. Stanowi to nawiązanie do renesansowych i średniowiecznych przyjęć, odbywających się we Włoszech.

Na balu nie zabraknie muzyki, tańców, zabaw, konkursów, posiłków, pokazów artystycznych i prezentacji sztucznych ogni. Tego typu imprezy mogą być skierowane tylko do poszczególnych grup, na przykład małżeństw, studentów, rozwodników, singli lub seniorów. Koszt udziału w balu maskowym waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za osobę.

Koncert pod gołym niebem

Miejski sylwester to wariant dla osób, które lubią przebywać w tłumie lub nie zdążyły zapisać się na żadną inną imprezę. Ma wybrzeżu imprezy są organizowane, na przykład w Trójmieście, Kołobrzegu, Władysławowie, Ustce, Łebie czy Świnoujściu. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest oszczędność pieniędzy. Koncerty zazwyczaj są bezpłatne, choć na scenie występują znani polscy artyści (muzycy, tancerze, aktorzy i inni). Imprezy trwają kilka godzin i odbywają się na placach, skwerach lub rynkach. Na zakończenie można obejrzeć pokaz fajerwerków.

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Stylizacje na sylwestra
Ostatnia noc w roku to dla wielu osób okazja do dużej i wyst...
W br. Telewizja Polska – TVP przygotowała, już po raz trzeci...
Sukienki wieczorowe
Sylwester to wyjątkowa okazja w roku zwłaszcza, jeśli ostatn...
Pomysł na sylwestra
Sylwester ze znajomymi to nie tylko bal, domówka czy...