zdjęcia

Jak dbać o zdjęcia? Porady ekspertów

Opublikowano: 18 marca 2022

Bez względu na to, czy zajmujesz się fotografią hobbistycznie, czy zawodowo, musisz wiedzieć, jak ważne jest odpowiednie przechowywanie zdjęć. Gdy znajdują się one w komputerze, z łatwością możesz je przydzielać do utworzonych wcześniej folderów. A co ze zdjęciami, które postanowiłeś wywołać? Jak przechowywać papierowe zdjęcia?

Jak przechowywać wywołane zdjęcia?

Najczęściej spotykanym sposobem na przechowywanie wartościowych zdjęć jest ich wydrukowanie. Fotografie w wersji cyfrowej mogą ulec zniszczeniu podczas awarii komputera. Klasyczną metodą ich przechowywania, która umożliwia powrót do wspomnień w dowolnej chwili, jest umieszczenie zdjęć w albumie. Co jeszcze możesz zrobić, by zachować piękne wspomnienia?

Jak dbać o zdjęcia – wskazówki ekspertów:

  • Zdjęcia nie lubią wilgoci i światła. Długotrwałe nasłonecznienie i kontakt z wodą spowoduje blaknięcie kolorów.
  • Według ekspertów warto zadbać o kopie zapasowe cennych fotografii. Utwórz na to specjalny folder w komputerze lub wywołaj kilka odbitek tej samej fotografii.
  • Zanim zaczniesz czyścić zdjęcia lub usuwać z nich zabrudzenia czy klej, dowiedz się, jak robić to delikatnie. Możesz je odświeżyć przy pomocy wody z dodatkiem detergentu do mebli. Użyj dokładnie odciśniętej miękkiej ściereczki z bawełny lub mikrofibry.
  • Aby zachować piękne zdjęcia na dłużej, umieść je w albumie lub przygotuj specjalne pudełka na fotografie, w których możesz przechowywać też inne cenne pamiątki. W celu zabezpieczenia wartościowych wspomnień dobrze sprawdzą się też ramki na zdjęcia dopasowane do charakteru wnętrza.
  • Cenne fotografie z ważnych wydarzeń możesz zachować w formie fotoobrazu na płótnie. W Fujifilm zamówisz taki wydruk w wybranym przez siebie formacie. Produkt jest trwały, solidny i gotowy do zawieszenia na ścianie.

Jak dbać o zdjęcia w albumie?

Aby uniknąć niepotrzebnego wyjmowania zdjęć z albumu i ułatwić odnajdywanie konkretnych fotografii, od razu ułóż je chronologicznie lub pogrupuj tematycznie według najważniejszych wydarzeń. Powklejaj zdjęcia do albumu za pomocą kleju introligatorskiego.

W Fujifilm możesz zamówić brązowy lub czarny album ze sztywną okładką, która doskonale zabezpieczy zdjęcia przed zniszczeniem. Połyskujące zdobienia i delikatna wstążka idealnie uzupełniają tę piękną pamiątkę. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, możesz wybrać papier błyszczący lub półmatowy.

Zależy Ci na utrwaleniu wyjątkowych wspomnień? Skorzystaj z powyższych wskazówek i zadbaj o trwałość fotografii.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Katarzyna Paskuda
26 maja w Filharmonii w Szczecinie odbyło się uroczyste otwa...
Katarzyna paskuda
Już 26 maja 2022 r. o godz. 19.00 w Filharmonii w Sz...
jak drukować zdjęcia
...
robienie zdjęć smartfonem
Robienie zdjęć smartfonem stało się teraz czymś bardzo powsz...
zdjęcia
Jeżeli chcesz utrwalić najwspanialsze chwile ze swojego życi...