KSM Przylesie

Kazimierz Okińczyc – wizja, strategia i współodpowiedzialność

Opublikowano: 19 grudnia 2020

Najbardziej dumny jestem ze zrozumienia ze strony znacznej większości członków „Przylesia” i ich zadowolenia z naszej pracy, standardu utrzymania starych zasobów i ich ciągłej modernizacji oraz nowych obiektów komercyjnych – mówi Kazimierz Okińczyc, prezes zarządu Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie”

Co oprócz wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu spółdzielnią pomaga utrzymywać jej silną pozycję i stabilną sytuację ekonomiczną?

Kazimierz Okińczyc – Dla utrzymania silnej pozycji i stabilnej sytuacji ekonomicznej oprócz doświadczenia potrzebna jest wizja i przemyślana strategia rozwoju, opracowana i zaakceptowana na jej podstawie. Dopełnieniem są konsekwentnie realizowane wieloletnie i roczne plany finansowo-gospodarcze, a także wypracowane nadwyżki finansowe, które w znacznej części są przeznaczane na rozwój i tworzenie rezerw finansowych na trudne czasy.

Z czego jest pan najbardziej dumny, patrząc na swój dorobek i trzy dekady spółdzielni „Przylesie”?

Kazimierz Okińczyc – Najbardziej dumny jestem ze zrozumienia ze strony znacznej większości członków „Przylesia” i ich zadowolenia z naszej pracy, standardu utrzymania starych zasobów i ich ciągłej modernizacji oraz nowych obiektów komercyjnych. Dumny jestem również z nowych inwestycji mieszkaniowych, ponieważ są to nowoczesne i funkcjonalne budynki z lokalami, na które od wielu lat jest stały popyt wśród nabywców. Przez dekady wybudowaliśmy 1 325 mieszkań, 15 obiektów handlowo-usługowych o powierzchni 5,2 tys. mkw., 523 miejsca postojowe w halach garażowych, 20 garaży i 268 nowych miejsc na parkingach. Liczby mówią same za siebie. Muszę podkreślić, że statystyki to nie wszystko – w spółdzielni mieszka się bezpiecznie, a to jest najważniejsze.

KSM Przylesie

Co oznaczają dla pana zdobywane nagrody, w tym ostatnia statuetka VIP Biznesu 2020? Co oprócz wyróżnień daje panu najwięcej satysfakcji w codziennej pracy?

Kazimierz Okińczyc – Nagrody i wyróżnienia są potwierdzeniem uzyskanych efektów pracy. Statuetka VIP Biznesu 2020 potwierdza wysoką rangę naszej spółdzielni na terenie lokalnym, jak i krajowym. Jest też wyzwaniem na przyszłość. Z jednej strony w obszarze pomnażania majątku, jego rewitalizacji i rozwoju, a z drugiej strony w zakresie budowania wspólnoty spółdzielczej i lokalnej, zdolnej do solidarności i współodpowiedzialności za wspólny los.

Rozmawiała Marianna Szczepańska

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
projekty domów,
Podczas planowania budowy domu jednorodzinnego, lub...
Kupno nieruchomości
Zastanawiasz się, czy podczas zakupu mieszkania od deweloper...
Kaptur foliowy na palety
Umieszczone na paletach ładu...
kruszarka szczękowa
Kruszarki szczękowe są chętnie wybierane przez firmy z branż...
Budowa hali produkcyjnej
Hala produkcyjna to obiekt wymagający stworzenia dobrze prze...