KSM Przylesie

Kazimierz Okińczyc – wizja, strategia i współodpowiedzialność

Opublikowano: 19 grudnia 2020

Najbardziej dumny jestem ze zrozumienia ze strony znacznej większości członków „Przylesia” i ich zadowolenia z naszej pracy, standardu utrzymania starych zasobów i ich ciągłej modernizacji oraz nowych obiektów komercyjnych – mówi Kazimierz Okińczyc, prezes zarządu Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie”

Co oprócz wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu spółdzielnią pomaga utrzymywać jej silną pozycję i stabilną sytuację ekonomiczną?

Kazimierz Okińczyc – Dla utrzymania silnej pozycji i stabilnej sytuacji ekonomicznej oprócz doświadczenia potrzebna jest wizja i przemyślana strategia rozwoju, opracowana i zaakceptowana na jej podstawie. Dopełnieniem są konsekwentnie realizowane wieloletnie i roczne plany finansowo-gospodarcze, a także wypracowane nadwyżki finansowe, które w znacznej części są przeznaczane na rozwój i tworzenie rezerw finansowych na trudne czasy.

Z czego jest pan najbardziej dumny, patrząc na swój dorobek i trzy dekady spółdzielni „Przylesie”?

Kazimierz Okińczyc – Najbardziej dumny jestem ze zrozumienia ze strony znacznej większości członków „Przylesia” i ich zadowolenia z naszej pracy, standardu utrzymania starych zasobów i ich ciągłej modernizacji oraz nowych obiektów komercyjnych. Dumny jestem również z nowych inwestycji mieszkaniowych, ponieważ są to nowoczesne i funkcjonalne budynki z lokalami, na które od wielu lat jest stały popyt wśród nabywców. Przez dekady wybudowaliśmy 1 325 mieszkań, 15 obiektów handlowo-usługowych o powierzchni 5,2 tys. mkw., 523 miejsca postojowe w halach garażowych, 20 garaży i 268 nowych miejsc na parkingach. Liczby mówią same za siebie. Muszę podkreślić, że statystyki to nie wszystko – w spółdzielni mieszka się bezpiecznie, a to jest najważniejsze.

KSM Przylesie

Co oznaczają dla pana zdobywane nagrody, w tym ostatnia statuetka VIP Biznesu 2020? Co oprócz wyróżnień daje panu najwięcej satysfakcji w codziennej pracy?

Kazimierz Okińczyc – Nagrody i wyróżnienia są potwierdzeniem uzyskanych efektów pracy. Statuetka VIP Biznesu 2020 potwierdza wysoką rangę naszej spółdzielni na terenie lokalnym, jak i krajowym. Jest też wyzwaniem na przyszłość. Z jednej strony w obszarze pomnażania majątku, jego rewitalizacji i rozwoju, a z drugiej strony w zakresie budowania wspólnoty spółdzielczej i lokalnej, zdolnej do solidarności i współodpowiedzialności za wspólny los.

Rozmawiała Marianna Szczepańska

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
kruszarka szczękowa
Kruszarki szczękowe są chętnie wybierane przez firmy z branż...
Budowa hali produkcyjnej
Hala produkcyjna to obiekt wymagający stworzenia dobrze prze...
podnośnik nożycowy
Podnośniki nożycowe są już dziś wykorzystywane dość powszech...
laser krzyżowy
W zasadzie trudno wyobrazić sobie dzisiaj jakiekolwiek prace...
Techbud
Kluczowe są dla nas zlecenia inwestycyjne, w których...