Krzysztof Jarząbek

Krzysztof Jarząbek – potencjał, atuty i plany

Opublikowano: 22 lutego 2020

W obecnych czasach, tak trudnych dla służby zdrowia, zarządzanie placówką ochrony zdrowia niewątpliwie wymaga dużego zaangażowania – mówi Krzysztof Jarząbek, dyrektor Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie

Od chwili objęcia przez pana stanowiska dyrektora Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie minęły już 4 miesiące. Jakie są pańskie pierwsze wrażenia?

Krzysztof Jarząbek – Przejście z dużego warszawskiego szpitala wieloprofilowego do gminnej placówki niewątpliwie wymaga dużego zaangażowania, jestem jednak zdeterminowany, aby odnieść sukces. Doceniam pracę wykonaną przez moich poprzedników, jednak jest jeszcze sporo do zrobienia. Po rozpoznaniu nowych realiów i mocnych stron Centrum Medycznego, ale także obszarów wymagających fachowego wsparcia, wiem jedno – chcę doprowadzić do tego, aby każdy pacjent, który zgłosi się do naszej placówki, uzyskał odpowiednią do swojego stanu zdrowia pomoc medyczną.

Jakie zmiany czekają placówkę w bieżącym roku?

Krzysztof Jarząbek – Jeśli chodzi o usługi medyczne, planuję rozszerzyć zakres diagnostyczny, m.in. o badania tomografii komputerowej, oraz poprawić jakość klasycznych badań RTG poprzez zakup nowego cyfrowego aparatu RTG. Mam świadomość, że w obecnej sytuacji priorytetem jest rozwój Poradni Położniczo-Ginekologicznej oraz Pediatrii. Zależy mi również na dalszym rozwoju opieki medycznej dla seniorów, szczególnie w zakresie rehabilitacji ogólnoustrojowej. W 2020 r. będą wdrożone kolejne usługi związane z projektem RPO WM 2014–2020, co bezpośrednio przełoży się na rozwój systemu usług online, które będą dostępne dla pacjentów, pracowników oraz kontrahentów szpitala.

Ma pan już jakieś pierwsze sukcesy jako dyrektor?

Krzysztof Jarząbek – Udało się zwiększyć liczbę lekarzy w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, poprawiając tym samym dostęp do tych świadczeń opieki zdrowotnej. Podjąłem również współpracę z wysokiej klasy specjalistami, dzięki którym rozszerzyliśmy zakres udzielanych świadczeń. Prowadzę działania zmierzające do stworzenia warunków do kształcenia kadr medycznych, w tym do prowadzenia specjalizacji w zakresie medycyny rodzinnej. Staram się także stworzyć przestrzeń do rozwoju kompetencji zawodowych u pracowników niemedycznych zatrudnionych w Centrum Medycznym. Od początku priorytetem jest dla mnie utrzymanie zakresu i ciągłości udzielanych świadczeń, dlatego mam nadzieję, że coraz więcej lekarzy i pielęgniarek zwiąże z nami swoją przyszłość, co pozwoli nam na zachowanie stabilizacji zapewniającej bezpieczeństwo pacjentów w tej części powiatu wołomińskiego, szczególnie mieszkańców gminy Radzymin. Nasza placówka ma bardzo duży potencjał, dlatego zamierzam wykorzystać te atuty przy podejmowaniu współpracy z kolejnymi specjalistami.

Hasło na 2020 rok?

Krzysztof Jarząbek – Hasłem niech będzie „wzmocnienie fundamentów” już istniejącej, prężnie działającej placówki, udzielającej świadczeń opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie; szpitala, który będzie konkurencyjny na rynku usług medycznych, stabilny finansowo, z perspektywami rozwoju wpisującymi się w strategię Radzymina oraz powiatu wołomińskiego.

Udostępnij ten post:  • Marian Lamert pisze:

    Znając od wielu lat Pana Krzysztofa Jarząbka, jego wiedzę, zaangażowanie oraz wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu – jestem przekonany , że zadania, jakich podjął się obejmując kierowanie Centrum Medycznym będzie realizował z sukcesem, a przede wszystkim dla dobra i zdrowia Pacjentów.

  • Anonim pisze:

    Powodzenia Panie dyrektorze w realizacji zamierzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
stomatologia
See on kuum teema paljude inimeste jaoks, kes seisavad ortod...
Olej MCT
Olej MCT st...
Renata Michnowska
Przyszłość medycyny estetycznej to połączenie na...
wypadanie włosów
Problem nadmiernego wypadania włosów jest powszechny. Mimo ż...
Joanna Holanowska
Gwiazdy naszego eventu doskonale wpisują się w filoz...