Menu
Centrum Medyczne w Radzyminie

Centrum Medyczne w Radzyminie idzie z duchem czasu

W październiku 2019 r. Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie dołączyło do grona liderów w zakresie informatyzacji, uzyskując wsparcie unijne na wdrożenie e-usług

Sprawne funkcjonowanie tak rozbudowanej jednostki, jaką jest Centrum Medyczne, bez wsparcia technologii informatycznych byłoby znacznie utrudnione, biorąc pod uwagę stale narastającą ilość gromadzonych informacji, które następnie należy przetworzyć i udostępnić innym uczestnikom systemu ochrony zdrowia. Dlatego też decyzją zarządu województwa mazowieckiego w ramach projektu „Wdrożenie e-usług dla pacjentów Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie” placówka otrzyma blisko 620 tys. zł z RPO WM 2014–2020. Umowę o dofinansowanie projektu 8 października 2019 r. podpisali Wiesław Raboszuk oraz Elżbieta Lanc – członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz Krzysztof Jarząbek – dyrektor Centrum Medycznego w Radzyminie.

E-usługi w Radzymińskim Centrum Medycznym

Projekt ma na celu przede wszystkim zwiększenie dostępności usług publicznych poprzez wdrożenie w Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie e-usług, takich jak E-obchód, E-wizyta, E-wypis, E-odpis, E-Medycyna Pracy oraz E-Kontrahent. Projekt ma mieć bezpośrednie przełożenie na rozwój systemu usług on-line, które będą dostępne dla pracowników, pacjentów i kontrahentów szpitala. Realizacja projektu ma również przyczynić się do wzrostu poziomu oferowanych usług medycznych dla mieszkańców Radzymina i sąsiednich gmin, zwiększyć efektywność leczenia oraz podnieść komfort pracy personelu. Dodatkowo poprawi się dostępność publicznych usług medycznych na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, który stanowi centrum życia społecznego regionu i kraju.

Projekt zakłada także modernizację infrastruktury informatycznej oraz jej rozbudowę o kolejne elementy i funkcjonalności wraz z integracją systemów. Poszczególne części projektu uzupełniają się, tworząc cały system kompletnych usług medycznych, które dają możliwość poprawy organizacji pracy, bezpieczeństwa danych i zastosowania nowoczesnych rozwiązań do realizacji podstawowych zadań szpitala.

Na dzień dzisiejszy Centrum Medyczne daje pacjentom możliwość rezerwacji wizyt u lekarzy w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla dorosłych i dzieci z dwudniowym wyprzedzeniem. Dyrektor placówki, Krzysztof Jarząbek, zapewnia pacjentów, że sukcesywnie będą dodawane kolejne zakresy e-usług, tak aby pacjent mógł w każdej chwili i z każdego miejsca zarezerwować wizytę, również do lekarza specjalisty.

Wykorzystując potencjał, jaki niesie informatyzacja usług medycznych, Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie stanie się jedną z pierwszych placówek w powiecie wołomińskim, która zaoferuje swoim pacjentom zupełnie nową jakość obsługi i dzięki temu trwale zapisze się w pamięci jako inicjator nowych trendów, budując nowoczesną markę i wizerunek.

Centrum Medyczne w Radzyminie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023