Priorytetem jest dla mnie przede wszystkim rozbudowa placówki, tak aby pacjenci mieli zapewniony kompleksowy dostęp do badań diagnostycznych i konsultacji specjalistycznych, bez konieczności szukania pomocy w innych, oddalonych ośrodkach – mówi Krzysztof Jarząbek, dyrektor Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie
Krzysztof Jarząbek : − Przez 18 lat zawodowo związany byłem ze Szpitalem Bielańskim im. Ks. J. Popiełuszki w Warszawie, gdzie początkowo pracowałem na stanowisku kierownika Sekcji Marketingu i Sprzedaży Usług Medycznych, a od 2007 roku jako kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego. To pozwoliło mi poznać funkcjonowanie szpitala od podstaw, co bardzo sobie cenię, ponieważ mam świadomość, ile niektóre sprawy wymagają czasu, zaangażowania i determinacji. Od września 2019 roku jestem dyrektorem Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie − mieście, z którym związałem się nie tylko zawodowo; tu jest moja mała ojczyzna.
Krzysztof Jarząbek : − Ciekawe pytanie. Prywatnie jestem taki sam jak w pracy. Niepoprawny optymista. W najtrudniejszych chwilach staram się szukać pozytywnych aspektów, rozwiązań, kierując się zasadą, że gorszy od złej decyzji jest jej brak. Lubię podróżować z rodziną. Jest to czas poświęcony tylko dla nich.
Krzysztof Jarząbek : − Tak. I bardzo sobie cenię ten czas.
Krzysztof Jarząbek : − Praca w Centrum Medycznym jest dla mnie niezwykle ciekawa i dynamiczna, ale to przede wszystkim praca z ludźmi jest tym, co najbardziej lubię. Największym doświadczeniem w tym czasie było przygotowanie Centrum Medycznego do walki z pandemią w 2020 roku oraz możliwość pozyskiwania dodatkowych dużych środków finansowych, które były wykorzystane na wdrożenie nowoczesnych metod diagnostycznych i lecznicze naszych pacjentów.
Krzysztof Jarząbek : − Udało mi się pozyskać środki na modernizację Zakładu Diagnostyki Obrazowej oraz Izby Przyjęć, a także na uruchomienie Pracowni Tomografii Komputerowej. Jest to jedyna pracownia w powiecie wołomińskim, prowadzona przez publiczny zakład opieki zdrowotnej, dzięki której pacjenci bezpłatnie mogą wykonać u nas szereg wysokospecjalistycznych badań. W ramach pozyskanych środków przeprowadziliśmy szereg działań dostosowujących naszą infrastrukturę do oczekiwań osób ze szczególnymi potrzebami – od systemu informacyjnego, pętle indukcyjne, sprzęt komputerowy, nowoczesne łóżka szpitalne, po wymianę windy i automatykę wejściową.
Krzysztof Jarząbek : − I to jaki! W tym roku obchodziliśmy 70-lecie utworzenia Szpitala w Radzyminie. Była to połączona uroczystość.
Krzysztof Jarząbek : − 5 września 2023 roku odbyła się uroczystość jubileuszowa, podczas której wspólnie z burmistrzem Radzymina Krzysztofem Chacińskim, przewodniczącą Rady Elżbietą Darką, księdzem biskupem Romualdem Kamińskim, posłanką Bożeną Żelazowską oraz starostą wołomińskim Adamem Lubiakiem dokonaliśmy symbolicznego otwarcia nowej Izby Przyjęć oraz odsłoniliśmy tablicę upamiętniającą pierwszego powojennego dyrektora szpitala − dra Jerzego Kobera. Gośćmi honorowymi uroczystości byli syn i córka dyrektora Kobera oraz dalsi członkowie jego rodziny. Co ciekawe, w tamtym czasie radzymiński szpital był szpitalem powiatowym.
Krzysztof Jarząbek : − Tradycja jest bardzo ważna, bo dzięki niej czujemy się związani z mieszkańcami. To są nasze korzenie, o które warto dbać. Na tym budujemy naszą renomę i zaufanie.
Krzysztof Jarząbek : − I ja zawsze otwieram te drzwi. Wiem, że technologia idzie do przodu, a tym samym poprawia się jakość diagnostyki. Mam nadzieję, że Radzymin będzie tym miejscem, gdzie nowoczesne technologie w zakresie medycyny będą codziennością.
Krzysztof Jarząbek : − Priorytetem jest dla mnie przede wszystkim rozbudowa placówki, tak aby pacjenci mieli zapewniony kompleksowy dostęp do badań diagnostycznych i konsultacji specjalistycznych, bez konieczności szukania pomocy w innych, oddalonych ośrodkach. Rozbudowa pozwoli też na zapewnienie komfortowych warunków pracy dla mojego zespołu.
Krzysztof Jarząbek : − Chciałbym, żeby Radzymińskie Centrum Medyczne stało się miejscem, do którego będą kierowały się wszystkie drogi pacjentów. Żeby to tutaj − dzięki odpowiedzialnej pracy zespołu i wysokiej jakości świadczeń medycznych − wracali do zdrowia.
Rozmawiał Piotr Nowacki
Dodaj komentarz