Łagodny rozrost prostaty

Łagodny rozrost prostaty – czy można go leczyć naturalnie?

Opublikowano: 17 sierpnia 2019

Schorzenie gruczołu krokowego, cechujące się postępującym wraz z wiekiem zwiększaniem wymiarów tego narządu, jest częstą przypadłością mężczyzn. Gruczoł krokowy jest narządem układu płciowego i miejscem powstawania wydzieliny nasiennej, w której zawieszone są plemniki. Gruczoł ten otacza odcinek cewki moczowej i dlatego powiększając się, wywołuje objawy ze strony układu moczowo-płciowego.

Naturalne metody leczenia

Należy pamiętać, że rozrost gruczołu krokowego występuje, jak prawie każda jednostka chorobowa, na różnych etapach zaawansowania. Prostata powiększa się z roku na rok. Początkowo może to nie dawać żadnych objawów, ale z czasem dolegliwości przechodzą przez łagodne, do coraz poważniejszych. Dlatego ważne, by nie lekceważyć problemu. Regularnie się badać, stosować inicjatywy, które mogą spowolnić proces lub łagodzić objawy, kiedy mają one jeszcze niewielkie nasilenie. Zalecaną naturalną metodą będzie z pewnością zmiana trybu życia – warto włączyć w swoje codzienne nawyki regularną aktywność fizyczną i pamiętać o utrzymywaniu prawidłowej masy ciała.

Kluczowa może też okazać się zdrowa dieta ze szczególnym uwzględnieniem pierwiastków i związków mających udowodniony pozytywny wpływ na funkcjonowanie prostaty. Zaleca się spożywanie produktów bogatych w cynk – dla dobrej przyswajalności warto sięgać po produkty, takie jak: owoce morza czy tłuste ryby morskie, a ponadto pestki dyni i lnu, zawierające alkaloidy, fitosterole oraz błonnik, które dodatkowo działają relaksująco na mięśnie pęcherza i stercza, co ułatwia proces oddawania moczu.

Leki na bazie roślin

Leki dostępne bez recepty o działaniu tonizującym, przeciwzapalnym stosowane są w pierwszym stopniu łagodnego rozrostu prostaty. Są to substancje na bazie naturalnie występujących roślin np.: kory śliwy afrykańskiej czy owoców palmy karłowatej. Te ostatnie dostępne są w leku Prostamol Uno. U stosujących go pacjentów obserwuje się złagodzenie dolegliwości oraz zahamowanie dalszego wzrostu gruczołu krokowego. Można także stosować preparaty zawierające korzeń, kłącza oraz liście pokrzywy.

Nie lekceważ poważniejszych dolegliwości i w razie potrzeby skonsultuj się z lekarzem specjalistą

Każdy świadomy mężczyzna powinien dodatkowo zdawać sobie sprawę, że chociaż profilaktyczne zachowania są niedocenionym źródłem radzenia sobie z lekkimi dolegliwościami i doskonałym sposobem na przedłużenie dobrego stanu zdrowia, to należy pamiętać, że każdy niepokojący epizod o znacznym nasileniu powinien skłonić nas do wizyty u lekarza specjalisty.

Objawami takimi mogą być: częste oddawanie moczu, problem z zapoczątkowaniem mikcji, przerywany strumień moczu lub zauważenie nieprawidłowego wytrysku. Zaawansowany rozrost prostaty wymaga czasem stosowania farmakoterapii dostępnej wyłącznie na receptę, a w uzasadnionych przypadkach, po konsultacji urologicznej, jedynym rozwiązaniem może być interwencja chirurgiczna.

Udostępnij ten post:  • Vasilij pisze:

    O tak, próbowałem Regen50 strong i bardzo mi pomógł. Upewnij się, że używasz go przez 2-3 miesiące, bo wtedy działa najskuteczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Medyczna marihuana, znana również jako konopie indyjskie, je...
Problemy z potencją
Problemy z potencją najczęściej dotyczą mężczyzn w s...
nowe okulary
Wybierając salon optyczny warto wybrać miejsce, w którym nie...
E-recepta
Papierowe recepty powoli przechodzą do historii. Obe...
Cascara
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy istnieje zdrowsza al...