Adam O.S.T.R. Ostrowski

Legenda polskiego Hip-Hopu – O.S.T.R. wraca z nową płytą!

Opublikowano: 1 lutego 2020

Adam O.S.T.R. Ostrowski – to postać, której w hip-hopie nie trzeba nikomu przedstawiać. Już wkrótce ukaże się nowy album artysty zatytułowany “Gniew”. Z tej okazji warto przybliżyć nieco postać tego wyjątkowego rapera i producenta z Łodzi.

Swój oficjalny debiutancki album pod tytułem “Masz to jak w banku”, OSTR wydał w 2001 roku pod skrzydłami wytwórni muzycznej Asfalt Records, z którą Adam związany jest do dzisiaj. Od tego czasu do dzisiaj, raper zdążył wydać już 15 albumów solowych. Trzeba przyznać, że jest to kawał dyskografii. Swoje albumy artysta sprzedał w nakładzie 400 tysięcy płyt. Ta suma czyni go trzecim najlepiej sprzedającym się raperem w całej Polsce.

Jak wygląda dyskografia OSTR-a?

Zaczęło się od wyżej wspomnianego albumu, później nowy album fani dostawali praktycznie co roku. W 2002 pojawiły się “30 minut od życia” oraz “Tabasko. Rok później światło dzienne ujrzał “Jazz w wolnych chwilach”. Następnie “Jezzukracja” i po roku przerwy album pod tytułem “7”. Od 2008 albumu znów pojawiały się co rok, były to kolejno: “HollyŁódź”, “Ja tu tylko sprzątam”, “O.c.b.”, “Tylko dla dorosłych”, “Jazz, dwa, trzy”.

Następnie raper po kilku latach ciszy, wrócił z niebanalnym albumem pod tytułem “Podróż zwana życiem”. Po tej produkcji, ukazał się bardzo ważny album w karierze rapera zatytułowany “Życie po śmierci”. Raper w tekstach opowiada o swojej chorobie, pobycie w szpitalu oraz przeżyciach z tym związanych. Jest to na pewno bardzo ważny i osobisty album w karierze muzyka. Następnie fanon OSTR ukazała się płyta pod tytułem “W drodze po szczęście” oraz najnowsza do tej pory produkcja pod tytułem “Instrukcja Obsługi Świrów”.

Ostry Gniew – czyli nowy O.S.T.R. już w 2020!

Można powiedzieć, że “OSTRY” przyglądał się scenie hip-hopowej w Polsce od samego początku, widział oraz sam sprawiał jak ewoluowała. W obecnych czasach możemy zaobserwować jak wiele w rapie się pozmieniało. Nowa płyta OSTR pod tytułem “Ostry gniew” jest swego rodzaju manifestem rapera na temat kondycji polskiej sceny hip-hopowej. Pierwszym singlem zapowiadającym premierę płyty jest utwór pod tytułem “Nie chcę”. Na mocnym agresywnym bicie, wyprodukowanym samodzielnie artysta dosyć stanowczo wypowiada się na temat kierunku w jakim poszedł rap oraz kultura hip-hopowa.
Dla “Ostrego” najważniejsza w muzyce jest prawda, szczerość oraz dusza. Artysta w pierwszym singlu, wyraża swoje niezadowolenie, z faktu, że te wartości coraz bardziej zanikają. Podkreśla też, że u niego to nadal są podstawowe filary twórczości, których nie straci. Jest to bardzo mocny utwór, który jasno pokazuje w jakim kierunku poszedł artysta przy produkcji tego albumu.

Album “Ostry Gniew” jest w całości wyprodukowany przez O.S.T.R., a datę premiery zapowiedziano na 27.02.2020. Najwięksi fani mogą zamówić płytę w preorderze już teraz na stronie www.ostrygniew.pl. Dla tych którzy nie zdążą bądź wolą płyty w standardowych wersjach – nic straconego. Płytę będzie można nabyć we wszystkich dobrych sklepach muzycznych – znajdziemy ją również na https://preorder.pl/muzyka/5813,o-s-t-r wraz z całą wspomnianą wyżej dyskografią łódzkiego rapera.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
saksofon
Saksofon to instrument o wyjątkowym brzmieniu, który...
wzmacniacz do perkusji
Przy zakupie wzmacniacza do perkusji elektronicznej należy w...
Przenikania
Główną ideą cyklu wystaw Przenikania jest promowani...
Teatr Muzyczny ROMA
Tak najkrócej można st...
Łukasz Brzezina
Co jest najchętniej kupowane: płyty CD, DVD, czy win...