Menu

XVIII edycja konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych zaprasza do udziału XVIII edycji konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Od lat promuje on firmy dążące do stałego podnoszenia jakości kapitału ludzkiego oraz udoskonalania strategii zarządzania nim.

Celem konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest badanie kondycji zzl w przedsiębiorstwach funkcjonujących na polskim rynku i upowszechnianie wiedzy o ich największych osiągnięciach w tej dziedzinie.

Procedura konkursu jest dwuetapowa. W pierwszym etapie firmy dokonują samooceny, wypełniając specjalnie skonstruowaną ankietę. Podzielona jest ona na następujące działy problemowe: podmioty i organizacja zzl, strategie i procedury, zatrudnianie i zwalnianie, ocena pracy, wynagradzanie, rozwój kapitału ludzkiego, społeczna odpowiedzialność biznesu, efekty, największe osiągnięcie w dziedzinie zzl w ostatnim roku.

W drugim etapie postępowania konkursowego przeprowadzany jest przez niezależnych ekspertów audyt firmy. Jego celem jest weryfikacja oraz poszerzenie informacji zawartych w ankiecie nadesłanej w pierwszym etapie. W trwającej około 1,5 godz. biorą rozmowie audytoryjnej udział osoby zaangażowane w wypełnienie kwestionariusza samooceny. Na podstawie informacji uzyskanych w obu etapach postępowania konkursowego komitet oceniający, analizując ankiety samooceny oraz szczegółowe raporty audytorów, przygotowuje listę firm rekomendowanych do grona laureatów danej edycji konkursu.

 

W skład komitetu wchodzą eksperci w dziedzinie zzl, reprezentujący środowiska naukowe i praktyków oraz firmy, które zdobyły złotą oraz szafirową statuetkę lidera w poprzednim roku kalendarzowym. Kapituła nagrody konkursu na podstawie rekomendacji komitetu oceniającego wyłania laureatów spośród firm biorących w danej edycji konkursu.

Każdą edycję konkursu zamyka uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień oraz publikacje raportu i opracowań zawierających opisy najlepszych praktyk zzl stosowanych przez nagrodzone firmy. Uczestnicy otrzymują raporty podsumowujące ich dokonania na tle innych uczestników.

 

Na zwycięzców konkursu LZZL czekają:

  • Złota Statuetka i tytuł Lidera ZZL (dla dużych firm)

  • Złoty Wawrzyn dla trzykrotnego zdobywcy tytułu Lidera ZZL (dla dużych firm)

  • Szafirowa Statuetka i tytuł Lidera ZZL (dla małych firm)

  • Szafirowy Wawrzyn dla trzykrotnego zdobywcy tytułu Lidera ZZL (dla małych firm)

  • Diamentowa Statuetka i tytuł Lidera ZZL (dla jednostek administracji publicznej)

  • Diamentowy Wawrzyn dla trzykrotnego zdobywcy tytułu Lidera ZZL (dla jednostek administracji publicznej)

  • Bursztynowe Statuetki za osiągnięcia w poszczególnych obszarach zzl

  • Kryształowa Statuetka dla trzykrotnego zdobywcy jednej z Bursztynowych Statuetek

  • Wyróżnienia za opracowanie nowatorskich narzędzi w dziedzinie zzl

  • Dyplomy Laureata.

 

Wszystkie firmy i urzędy zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu zostają uhonorowane certyfikatem „Profesjonalne ZZL”.

Więcej informacji na: https://www.ipiss.com.pl/konkurs-lider

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023