Linie Emirates

Linie Emirates – więcej pasażerów, nagrody, ale mniejsze zyski

Opublikowano: 28 listopada 2018

Linie Emirates otrzymały trzy nagrody branżowe: za innowacyjne kabiny prywatne, system rozrywki i najlepszą linię długodystansową w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki. W br. przewoźnik zwiększył liczę pasażerów, jednak uzyskał mniejszy zysk.

 W br., tj. od kwietnia do 30 września, Lotnicze Linie Emirates przewiozły 30,1 mln pasażerów, tj. o 3% więcej w porównaniu z analogicznym okresem w ub. r. Natomiast w pierwszej połowie roku finansowego 2018-19 zysk netto przewoźnika wyniósł 62 mln dolarów i był o 86% mniejszy w porównaniu z ub. r.

Ahmed bin Saeed Al Maktoum

Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates

– W pierwszej połowie roku 2018-19 linie Emirates i spółka dnata odnotowały stabilny wzrost. Zapotrzebowanie na nasze znakomite produkty i usługi pozostaje wysokie. Nasze poszczególne spółki utrzymały klientów i pozyskały nowych, czego odzwierciedleniem są nasze przychody. Jednak wysokie koszty paliwa i dewaluacje walut w takich krajach jak: Indie, Brazylia, Angola czy Iran pomniejszyły nasze zyski o ok. 4,6 mld AED – mówi Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Linie Emirates należą do Grupy Emirates, której przychody wyniosły 14,8 mld dolarów w pierwszych 6 miesiącach roku finansowego 2018-19. Oznacza to, że przychody Emirates były o 10% większe niż w tym samym okresie ub. r., kiedy wyniosły 13,5 mld dolarów. Jednak zysk netto Grupy Emirates wyniósł 296 mln dolarów. Erozja zysków była spowodowana przede wszystkim znacznym wzrostem cen paliw w porównaniu do ub. r.

Większy zysk z przewozu ładunków

Wielkość przewiezionego ładunku w br. przez Linie Emirates nie uległa znaczącej zmianie i wyniosła 1,3 mln t. Natomiast zysk z przewozu towarów zwiększył się o 11%. Dobre wyniki są rezultatem przemyślanych inwestycji Emirates SkyCargo w produkty i usługi stworzone z myślą o najważniejszych sektorach, które zapewniają przewoźnikowi wyraźną przewagą konkurencyjną.

Linie Emirates zdobywają uznanie

Linie Emirates otrzymały trzy nagrody branżowe: za innowacyjne kabiny prywatne w klasie pierwszej i system rozrywki pokładowej ice oraz tytuł „najlepszej linii długodystansowej w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki”. Te prestiżowe wyróżnienia przewoźnik zdobył niedawno na targach Future Travel Experience (FTE) Asia Awards 2018, które  miały miejsce w Singapurze.

Innowacyjne i całkowicie zamknięte kabiny klasy pierwszej, wprowadzone przez Linie Emirates, pokonały oferty pokładowe innych przewoźników z Azji Zachodniej, otrzymując nagrodę „Best Customer Experience Initiative” w kategorii „Up in the Air”.

Linie Emirates zdobyły także tytuł najlepszej linii długodystansowej w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki, który jest nadawany przez portal AirlineRatings. Kolejne wyróżnienie. trzeci raz z rzędu, przewoźnik otrzymał za system rozrywki pokładowej ice. Linie Emirates znalazły się także w pierwszej dziesiątce najlepszych linii lotniczych na rok 2019 AirlineRatings.com.

– Aktywnie odpowiadamy na liczne wyzwania stojące przed naszą linią i całą branżą, w tym nieustanną presję na obniżanie marż czy niestabilną sytuację polityczno-gospodarczą w naszym regionie i innych częściach świata. Uważnie kontrolujemy koszty, na które mamy wpływ. Zamierzamy nadal zwiększać efektywność poprzez wdrażanie nowych procesów technologicznych i biznesowych – mówi prezes Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

Zapowiadane nowości Linii Emirates

– Czeka nas trudne 6 miesięcy, ale Grupa Emirates jest zbudowana na mocnych fundamentach. Z radością zauważam, że Dubaj, nasz dom i hub Emirates, niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. W pierwszym półroczu 2018-19 odnotowaliśmy wzrost liczby pasażerów podróżujących do Dubaju o 9% w porównaniu do tego samego okresu w ub. r. Spodziewamy się, że popyt pozostanie stabilny w związku z nowymi atrakcjami, które pojawiają się na mapie miasta, oraz rozkwitem Dubaju, który przygotowuje się na Expo 2020. Jesteśmy skoncentrowani na dalszym rozwoju działalności. Uda nam się to dzięki umiejętnemu wykorzystywaniu możliwości i inwestowaniu w podnoszenie jakości usług i produktów cenionych przez naszych klientów – zapowiada prezes Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

tekst i zdjęcie: Ewa Ploplis

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
biuro rachunkowe
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Od 2016 r. położony w sercu regionu Port Lotniczy Ol...
Małgorzata Kuliga
Biznes to dla nas nie tylko zarobek, lecz przede wsz...
Jak sprzedać firmę
Decyzja o sprzedaży firmy to ważny krok – wymagający...
Lokal usługowy w centrum Warszawy
Lokal usługowy w warszawskim centrum to nie tylko przestrzeń...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...