Menu
wieża obrony morskiej

Lionfish® – kompaktowa i lekka wieża obrony morskiej Leonardo

Leonardo rozszerza swoją ofertę produktów obrony morskiej o Lionfish®, nową rodzinę zdalnie sterowanych wieżyczek małego kalibru. Całkowicie zaprojektowana i opracowana przez Leonardo, nowa linia składa się z czterech modeli, które wykorzystują najbardziej zaawansowane technologie dostępne obecnie na rynku, w tym: Ultralight, Inner Reloading i Top kalibru 12,7 mm oraz model 20 w kalibrze 20 mm.

Posiadająca wspólną architekturę, rodzina wież Lionfish® ma zwartą i lekką konstrukcję. Różnorodność proponowanych modeli sprawia, że jest to bardzo wszechstronne rozwiązanie, które można zainstalować na każdym typie łodzi, jako podstawowy lub dodatkowy system obronny. Nowe, zaawansowane technologicznie systemy interfejsu człowiek-maszyna są łatwe w obsłudze, skracają czas szkolenia załogi do minimum, a zastosowane rozwiązania architektoniczne gwarantują również doskonałą niezawodność i minimalny czas konserwacji.

wieża obrony morskiej

Zdalne sterowanie wieżyczkami odbywa się za pośrednictwem konsoli, a zestaw najnowocześniejszych czujników elektrooptycznych Leonardo, w które są wyposażone, pozwala na identyfikację celów z niezwykłą precyzją, zarówno nocą jak w ciągu dnia.

Kontrola graniczna, monitorowanie zakazu ruchu morskiego, samoobrona i pokonywanie wszelkiego rodzaju zagrożeń, inne niż powierzchniowe, w tym śmigłowce i drony, należą do scenariuszy operacyjnych, w których system jest w stanie zagwarantować wysoką skuteczność. Zaprojektowany, aby sprostać najbardziej rygorystycznym potrzebom, Lionfish® integruje technologie zgodnie z najwyższymi standardami rynkowymi przy doskonałym stosunku ceny do wydajności.

materiały prasowe 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023