Live streaming

Live streaming – pomysł na biznes świadczony zdalnie

Opublikowano: 26 marca 2022

Skalowanie swojego biznesu i wychodzenie na nowe rynki to zadanie, które interesuje większość osób prowadzących przedsiębiorstwo. Mówiąc o skalowaniu można mieć na myśli obsługi większej liczby klientów w tym samym czasie, ale również efektywniejsza obsługę klientów. Każdy przedsiębiorca szuka dla siebie miejsca na rynku, próbując sprzedać swój produkt lub świadczoną przez siebie usługę w różnoraki sposób, w różnorakiej formie. Live streaming może w tym pomóc. Istnieje bowiem całkiem spora grupa działalności, które mogą skorzystać z technologii by pozyskiwać nowych klientów, często nieosiągalnych poprzez inne metody. Dla kogo live streaming może być dobrym pomysłem?

Trener personalny

Pierwszą grupą zawodową, jaka przychodzi na myśl, są trenerzy personalni. Mocno ucierpieli oni w okresie pandemii. Zamknięcia klubów sportowych i siłowni. Limity osób na salach. Konieczność prowadzenia treningu siłowego w masce. Wszystko to zniechęciło do ćwiczeń w zamkniętych pomieszczeniach. Nie oznacza to jednak, że osoby, które do tej pory nie wyobrażały sobie dnia bez treningu, nagle przestały ćwiczyć. W pierwszych dniach pandemii sprzedaż sprzętu do ćwiczeń w domu eksplodowała. Ćwiczenia na własną rękę mają jednak w sobie spore ryzyko kontuzji. Nie zawsze jesteśmy w stanie poprawnie je wykonać. Niektórzy z nas wręcz potrzebują trenera personalnego, który stoi nad nimi nakładając co chwilę nowe wytyczne. Jak mają oni radzić sobie ćwicząc sami? W tym miejscu pojawia się live streaming, który może pomóc trenerom personalnym prowadzić zajęcia z ćwiczącymi w domu. Streaming pozwala trenerom personalnym na stworzenie namiastki treningu z trenerem, mimo że będzie on odbywać się pośrednio przez Internet. Wykorzystując kamerkę w swoim telefonie czy laptopie trener może wskazać nieprawidłowości w wykonywanych ćwiczeniach, a także zmobilizować do pracy.

Szkoły jogi

Drugą profesją, która tak jak trener personalny możne wykorzystać streaming do powiększenia swoich dochodów to jogini i szkoły jogi. Zajęcia jogi, z uwagi na dużo spokojniejszą dynamikę, bez problemu mogą być realizowane za pośrednictwem wideokonferencji online. Adepci jogi często ćwiczą w zaciszu swojego domu korzystając z materiałów udostępnionych w serwisach takich jak np. YouTube. Streaming z sesji jogi wzbogaca ich doświadczenia, o osobę jogina, który będzie mógł prowadzić zajęcia mając na uwadze indywidualne potrzeby i możliwości uczestnika. W odróżnieniu od ćwiczeń z trenerem personalnym, zajęcia jogi transmitowane online mogą być także w grupach i mimo to cieszyć się dużą efektywnością.

Szkoły językowe

Edukacja w formule online to żadna nowość. Od lat funkcjonują platformy do nauki zdalnej poprzez aplikacje i platformy edukacyjne, gdzie uczestnicy mogą znaleźć materiały, a także skontaktować się z prowadzącym. Live streaming to w tym przypadku tylko kolejny krok rozwoju kształcenia online. Edukacja poprzez live streaming daje dużo większa interakcje między uczestnikiem a prowadzącym. Nauczyciel może w czasie rzeczywistym dawać uwagi, pomagać, a także modyfikować treść zajęć, pod indywidualne potrzeby ucznia. Live streaming daje szkołom językowym szanse na dotarcie do miejsc, w których nie opłaca im się z biznesowego punktu widzenia tworzyć placówek stacjonarnych.

Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na budowę takich platform skorzystać mogą z dostępnych na rynku rozwiązań takich jak np. Zoom.

Korepetycje

Idąc tym tropem praktycznie każdy korepetytor może wykorzystać live streaming w celu zwiększenia swoich przychodów. Nauczyciel nauczycielowi nie równy. Istnieje również grupa przedmiotów, których efektywnie uczy tylko kilkanaście osób w kraju, szczególnie w przypadku przedmiotów wykładanych na uczelniach. Korepetycje w takiej sytuacji to dla wielu uczniów jedyna szansa na nadrobienie zaległości. Dzięki szerokiej popularności platform do wideokonferencji korepetytorzy wykorzystać mogą szereg rozwiązań od płatnych po bezpłatne takie jak Zoom, Skype, Whatsup czy Facebook. Warto zaznaczyć, że korepetytorzy również borykają się z problemami nieobecności swoich uczniów. By nie tracić zajęć, a wraz z nimi pieniędzy, można do swojej oferty wprowadzić zajęcia online, które przeprowadzić można w dowolnym miejscu i czasie.

Szkoły muzyczne

Na koniec, także muzyka może być wykładana z wykorzystaniem transmisji online. W sieci nie brakuje kursów i poradników – jak zagrać dany utwór, jak opanować dany instrument. Dobry nauczyciel jest wart wiele, a naukę gry na danym instrumencie można prowadzić także zdalnie. Dzięki live streamingowi uczeń może dopytać o nurtujące go kwestie, zadać pytania, których nie może zadać oglądając materiał archiwalny. Interakcja w nauce muzyki jest bardzo ważnym elementem, często decydującym o szybkości przyswajania wiedzy. Warto wykorzystać technologie, które tej interakcji służą.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Integracja telefonii z CRM
Rozmowa telefoniczna to wciąż podstawowy środek komu...
Jak współpracować z markami
W dynamicznie rozwijającym się świecie marketingu influencer...
gadżety reklamowe na targach
Targi i kongresy to nie tylko wydarzenia; to kluczow...
e-commerce
A gdyby tak roboty wyręczały nas w codziennych czynnościa...
agencja kreatywna
Agencje kreatywne zyskują w Polsce na popularności —...