Techbud

Marian Cydzik – Naszym priorytetem jest zadowolenie każdego klienta

Opublikowano: 31 grudnia 2022

Kluczowe są dla nas zlecenia inwestycyjne, w których jesteśmy odpowiedzialni za całość prac. Jednocześnie staramy się, aby nasze realizacje – bez względu na ich wielkość i zakres – były wykonywane z najwyższą starannością. Do każdego zadania podchodziliśmy w sposób indywidualny, mając na uwadze specyficzny profil produkcji każdego z zakładów oraz finalne zadowolenie każdego zleceniodawcy – mówi Marian Cydzik, prezes Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Techbud-Toruń Sp. z o.o.

Marian Cydzik

Co sprawiło, że spółka Techbud-Toruń specjalizuje się w szeroko rozumianym budownictwie przemysłowym?

Marian Cydzik − Poddawana nieustannym wahaniom rynkowym branża konstrukcji stalowych wymaga od firm stałej, innowacyjnej aktywności w zakresie zarządzania projektami i inwestycjami. Pozyskanie sprawdzonego wykonawcy, który od lat kompleksowo i efektywnie realizuje się na tym polu, jest nieodzowną gwarancją sukcesu. Firma współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi i zaufanymi podwykonawcami, którzy doskonale rozumieją specyfikę projektów przedsiębiorstwa, nadzoruje prace budowlane na każdym etapie, tworząc bezpieczne środowisko pracy. Dbamy, aby wszystko odbywało się w należytym porządku, zgodnie ze sporządzonym harmonogramem prac, z zachowaniem wyznaczonego terminu ich zakończenia, przy utrzymaniu ustalonego reżimu budżetowego.

Nasza firma skupia się na działalności w branżach spożywczej, chemicznej i paliwowej, ale nie zamyka się również na inne wyzwania, które stawiają rynek i potrzeby potencjalnych inwestorów. Oferujemy szeroki zakres prac montażowych nowych instalacji przemysłowych oraz remontów i modernizacji tych istniejących. Co ważne, prowadzone działania nie powodują konieczności zamykania modernizowanych obiektów.

Duży nacisk kładziemy na najnowsze technologie, stale poszerzając zakres kompetencji oraz modernizując posiadane zaplecze techniczne, aby dzięki temu jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów.

Co stoi za uznaniem dla państwa realizacji i zaufaniem do firmy?

Marian Cydzik − Naszym priorytetem zawsze jest zadowolenie naszych klientów, które dowodzi, że systematyczna oraz wytrwała praca nad szeroko pojętą jakością usług przynosi efekty w postaci zadowolenia i lojalności inwestorów, wzmocnienia pozycji finansowej firmy oraz pozyskiwania i dalszego rozwijania potencjału utalentowanych pracowników. Utrzymanie najwyższych standardów realizowanych prac zapewniają wdrożone systemy zarządzania według norm: PN-EN ISO 9001, 14001 i 45001, PN-EN 1090 oraz PN-EN ISO 3834. Zapewniają to również posiadanie decyzje wydane przez prezesa Urzędu Dozoru Technicznego, uprawniające do wytwarzania, modernizacji i naprawy zbiorników bezciśnieniowych i ciśnieniowych oraz rurociągów technologicznych.

Czy trudno o sprawdzony zespół profesjonalistów w tej dziedzinie?

Marian Cydzik − Czasy niekończących się stert CV na biurkach większości pracodawców odeszły w zapomnienie. O tym, jak ciężko dziś znaleźć produktywnego, lojalnego i odpowiedzialnego pracownika, wie praktycznie każdy pracodawca. Tworząc zespoły, marzymy o tym, by mieć zgrany personel, stojący za sobą murem, by członkom ekipy pracowało im się ze sobą dobrze, a przebywanie we własnym towarzystwie było dla nich stymulujące i dawało satysfakcję.

Chcemy budować zespół składający się ze świetnych fachowców, którzy są nastawieni na wspólne osiąganie celów. Ważna jest wysoka kultura pracy i kultura osobista pracowników oraz nastawienie na pracę z wartościowymi osobami, fachowcami w swoim zawodzie i przekonanie, że każda osoba wnosi do zespołu coś, co sprawia, że wzajemnie się uzupełniają i stanowią intrygującą mieszankę umiejętności, która gwarantuje osiągnięcie wyznaczonego celu.

Techbud

Czy podejmują się państwo skomplikowanych prac, przy których inne podmioty kapitulują? Jakie były dotychczas największe wyzwania, jakim stawili państwo czoła?

Marian Cydzik − Na przestrzeni dotychczasowej działalności Spółki wykonaliśmy wiele skomplikowanych i wymagających prac inwestycyjnych oraz remontowych dla klientów na terenie całego kraju. Do każdej z tych robót podchodziliśmy w sposób indywidualny, mając na uwadze specyficzny profil produkcji każdego z zakładów oraz finalne zadowolenie każdego zleceniodawcy.

Kluczowe są dla nas zlecenia inwestycyjne, w których jesteśmy odpowiedzialni za całość prac – zarówno projektowych, jak i wykonawczych, a potem odbiorowych. Jednocześnie staramy się, aby nasze realizacje – bez względu na ich wielkość i zakres – były wykonywane z najwyższą starannością.

Największym wyzwaniem w całej dotychczasowej działalności Spółki są dwie potężne inwestycje wykonane w latach 2021−2022 na terenie Cukrowni Glinojeck. Pierwsza z nich obejmowała budowę części beztlenowej oczyszczalni ścieków przemysłowych, na którą składało się wykonanie prac budowlanych, w tym palowanie i fundamenty pod wszystkie wykonywane obiekty, prefabrykacja i montaż 5 sztuk zbiorników stalowych o średnicach od 2,5 do 25 m i wysokości od 4,5 do 16 m, dostawa i montaż specjalistycznego wyposażenia technologicznego zbiorników, m.in. mieszadeł, systemu hermetyzacji i masztów odgromowych. Zakres obejmował również wykonanie instalacji podłączeń technologicznych w postaci ok. 2 500 mb rurociągów ze stali węglowej i stali kwasoodpornej wraz z konstrukcją słupów i estakad stalowych. Druga inwestycja obejmowała prefabrykację, dostawę i montaż na wykonanej konstrukcji czterech sztuk aparatów wyparnych o powierzchni grzejnej 5 500 mkw. każdy oraz 2 sztuk ogrzewaczy rurowych o powierzchni grzejnej 800 mkw. każdy. Zakres prac obejmował też wykonanie instalacji podłączeń technologicznych w postaci ok. 5 500 mb rurociągów ze stali węglowej i stali kwasoodpornej.

Jakie cele i konkretne plany wyznaczają przyszłość firmy?

Marian Cydzik − Wyznaczone cele i plany ułatwiają osiąganie misji i długoterminowej wizji firmy. Są one podstawą funkcjonowania przedsiębiorstw, dzięki którym klaruje się obraz drogi, jaką trzeba podążać, by coś osiągnąć. Określanie celów w firmie jest niezwykle ważne dla zachowania sensu jej tworzenia i aktywnego działania na rynku. Wyznaczenie strategicznych celów to najlepsza metoda określenia, dokąd zmierza firma i jak ma tam dotrzeć. Na pierwszym miejscu celów przedsiębiorstwa należy wymienić: maksymalizację zysku, następnie − maksymalizację sprzedaży, przy czym są one ze sobą ściśle powiązane. Każda firma także ma na celu przetrwanie na rynku. Dalej należy wspomnieć o stabilizacji przychodów i utrzymaniu dotychczasowego poziomu zatrudnienia.

Rozmawiała Marianna Szczepańska

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Piotr Henicz
Ubezpieczenie od deszczu podczas wyjazdu, videocasty...
Katarzyna Szulim
Nagroda Orła Polskiego Biznesu w kategorii Lider Reg...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...
Tomasz Balcerzak
Głównym wyznacznikiem rozwoju są ludzie: kompetentni...
Dorota Szczygieł
Jak wskazuje nazwa firmy, kładziemy nacisk na relacj...