Misja Młynarski

Misja: Młynarski, czyli muzyczna ekspedycja w Ateneum

Opublikowano: 20 marca 2022

Teatr Ateneum zakończył 2021 rok z przytupem. 31 stycznia odbyła się bowiem premiera nowego spektaklu „Misja: Młynarski” − muzycznej uczty, w której główną rolę odgrywają genialne teksty Wojciecha Młynarskiego

Tym razem Jacek Bończyk – reżyser i scenarzysta przedstawienia − zaprasza widzów w artystyczną podróż, w której przewodnikiem będzie mistrz słowa Wojciech Młynarski. Nieprzypadkowo ów znakomity tekściarz został uhonorowany spektaklem opartym na jego twórczości. To właśnie w Teatrze Ateneum sam przygotował kilka spektakli muzycznych i występował z recitalami. Jacek Bończyk też nie po raz pierwszy bierze na warsztat teksty Młynarskiego. Czy takie spotkanie mogło się nie udać?

Dziś z perspektywy utworów Młynarskiego, zarówno tych doskonale wszystkim znanych i chętnie przywoływanych, jak i tych mniej popularnych, publiczność znów ma okazję przyjrzeć się światu i przypomnieć sobie twórczość mistrza trafnych diagnoz i puent, która zdaje się nie tracić na aktualności.

„Misja: Młynarski” to znakomita okazja do dwugodzinnej rozrywki, którą serwują nam aktorzy Teatru Ateneum przy akompaniamencie muzyki na żywo. Niech nas jednak nie zmyli barwna strona wizualna przedstawienia i muzyczny płaszczyk show. Oprócz lekkich utworów pozwalających odetchnąć od codziennych spraw nie zabraknie poważnych tematów skłaniających do refleksji.

Misja Młynarski

Twórcy spektaklu gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie. Wystarczy wspomnieć, że oprócz sprawcy owej kosmicznej misji na deskach Ateneum – Jacka Bończyka, który doskonale odnajduje się w piosence śpiewanej, nad oprawą muzyczną czuwa ceniony pianista, kompozytor i aranżer – Wojciech Borkowski. Muzyczny kwartet sprawia, że dzięki brzmieniu na żywo uczestniczymy w muzycznym widowisku nie z tej ziemi.

W obsadzie zobaczymy utalentowanych aktorów Teatru Ateneum: Przemysława Bluszcza, Jacka Bończyka, Grzegorza Damięckiego, Bartłomieja Nowosielskiego, Wojciecha Brzezińskiego, Julię Konarską, Olgę Sarzyńską i Katarzynę Ucherską.

Fot. Bartek Warzecha

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Golin
Jarocińskie spotkania z muzyką w Golinie to...
Chopin i jego Europa
To ponad 24 koncerty symfoniczne i kameralne, recitale forte...
Adam Konkol
W naszym kraju przepis na przebój to połączenie bies...
Mały Książę
W Teatrze Polskim w Warszawie miał premierę „Mały Ks...
Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Ośrodek Chopinowski w Szafarni od lat propaguje twór...