weryfikacja przy pożyczce

Obalamy mity o weryfikacji przez parabanki

Opublikowano: 20 stycznia 2018

Szybkie kredyty zaciągane przez Internet dosłownie z dnia na dzień stały się niezwykle popularne. Uproszczona procedura, mniej formalności, możliwość wzięcia kredytu bez wychodzenia z domu skusiły już tysiące Polaków, którzy chwalą sobie ten sposób reperowania domowego budżetu. Jak wygląda weryfikacja przy pożyczce?

Aby wybrać korzystną chwilówkę, warto zacząć poszukiwania od porównywarek ofert, gdzie masz w jednym miejscu mnóstwo propozycji i każdy ich aspekt możesz sprawnie porównać.

Jak wygląda weryfikacja przy pożyczce online?

Tak jak przy zwykłych kredytach, tak i przy pożyczkach od parabanków musisz liczyć się z weryfikacją. Między bajki trzeba włożyć teorie, jakoby parabanki nie weryfikowały swoich klientów. Każda osoba chcąca pożyczyć pieniądze jest dokładnie sprawdzana. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do banków, parabanki poprzez wyższe koszty wzięcia kredytów zabezpieczają się na wypadek, gdyby którykolwiek klient nie spłacił swojej należności.

Dlaczego parabanki mnie weryfikują?

Parabanki, podobnie jak zwykłe banki, weryfikują Cię, ponieważ chcą wiedzieć, czy jesteś osobą, za którą się podajesz, czy przypadkiem nie chcesz wziąć pożyczki np. na swojego sąsiada, członka rodziny lub osoby, która od dawna nie żyje. Parabanki chcą też ocenić ryzyko pożyczenia pieniędzy m.in. sprawdzając Twoją historię kredytową. Najbardziej podstawową metodą weryfikacyjną jest dokonanie przelewu, najczęściej na symboliczną kwotę (np. 1 grosz), aby na podstawie danych otrzymanych w szczegółach przelewu ocenić, czy jesteś osobą, za którą się podajesz.

Kryteria parabanków

Aby otrzymać szybką pożyczkę w parabanku, musisz spełniać określone kryteria – zupełnie jak w normalnym banku. Przy ubieganiu się o szybki kredyt najczęściej napotkasz poniższe kryteria:

  • Wiek pomiędzy 18 a 80 lat
  • Polskie obywatelstwo
  • Udokumentowane źródło dochodów (umowa o pracę, renta, +500)
  • Numer telefonu, kontakt mailowy

Parabanki, w przeciwieństwie do zwykłych banków, nie są aż tak restrykcyjne przy weryfikacji potencjalnych pożyczkobiorców. Dlatego też często wymagane dokumenty sprowadzają się do potwierdzania źródła dochodu (niekoniecznie na umowie o pracę), danych osobowych i kontaktowych.

Pożyczki bez BIK?

Każdy parabank weryfikuje swoich potencjalnych klientów poprzez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) lub w alternatywnych rejestrach np. w Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD). W tym względnie różni się od zwykłego banku – po prostu przy podejmowaniu decyzji nie bierze tych danych pod uwagę. Na przykład, jeśli okaże się, że spłacasz zobowiązanie w innym parabanku, ale robisz to regularnie i bez opóźnień, to parabank nie przekreśla swoich szans na pozytywną decyzję kredytową.

Jak zwiększyć swoje szanse na pożyczkę online?

Najskuteczniejszą metodą, aby zwiększyć swoje szanse na pożyczkę przez Internet, to udowodnienie, że potrafisz oszczędzać i rozsądnie zarządzać własnym budżetem. To informacja dla banku, że w razie konieczności spłaty raty, będziesz w sanie to zrobić i nie będzie z tym większego problemu. Postaraj się przed planowaną pożyczką zaoszczędzić środki na przyjemnościach. Taki zabieg może podreperować domowy budżet i w oczach parabanku zyskasz większe zaufanie.

Parabanki zyskały tak dużą popularność dzięki oferowaniu małych i szybkich kredytów bez większych formalności i z łagodniejszym kryteriom przyznawania pozytywnej decyzji kredytowej. Mimo wszystko, jak każda instytucja finansowa, weryfikuje swoich klientów pod kątem zdolności spłacenia zobowiązania w terminie. Im lepiej przygotujesz się do wzięcia kredytu online, tym większe prawdopodobieństwo, że przejdziesz pozytywnie weryfikację.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Kredyt gotówkowy
Kredyt gotówkowy to popularn...
Pożyczka
Posiadanie długów jest zaliczane do najbardziej stre...
pożyczki bez BIK
Jesteś w potrzebie natychmiastowej gotówki, ale nie chcesz k...
pożyczka
Pilna pożyczka online to opcja dla tych, którzy potr...
kredyt konsolidacyjny
Kredyt konsolidacyjny to sprytne rozwiązani...