wykrywacze podsłuchów

Możliwości wykrywania podsłuchów

Opublikowano: 24 stycznia 2017

W epoce postępującego rozwoju technologicznego, w parze z nim idzie także ciągłe udoskonalanie urządzeń podsłuchowych. Nie jesteśmy jednak całkowicie bezbronni w tej kwestii. Bo i w przypadku urządzeń wykrywających wspomniane podsłuchy, postęp również się dokonuje. Skutecznym zabezpieczeniem prowadzonych przez nas rozmów, tak prywatnych, jak i zawodowych, mogą być wykrywacze podsłuchów.

wykrywacze podsłuchów Wszechobecne podsłuchy? Po części tak!

Podsłuchy, dawniej często określane mianem pluskwy, mogą się znaleźć obecnie praktycznie wszędzie. W długopisie, pendrivie. O telefonie komórkowym, jako dość oczywistym miejscu instalacja podsłuchu, nie wspominając. To generuje możliwości wycieku wielu ważnych, a nawet strategicznych informacji.

Rozwiązaniem tego problemu są wykrywacze dyktafonów taki, jak np. wykrywacz złączy nieliniowych Cayman ST-403, dostępny w sklepie działającym już od 1991 r. – AlfaTronik.com.pl. Znajdzie on zarówno podsłuchy  radiowe, czyli urządzenia wysyłające sygnał, jak i te, które zapisują nagrane dane, czyli np. dyktafony, rejestratory wideo czy kamery z rejestratorem. Odróżnia on, dzięki specjalnym algorytmom naturalne złącza nieliniowe, występujące choćby we rdzy, od tych, które ukryte są w sprzęcie elektronicznym. Możliwy jest też sposób namierzania tego typu urządzeń przy pomocy wykrywania pola elektro-magnetycznych niskich częstotliwości. Tak działa z kolei model Piranha ST-31M.

Precyzja wyszukiwania i długi czas pracy

Ponadto, jak najdokładniejszą lokalizację uzyskujemy dzięki 16-segmentowemu wskaźnikowi siły sygnału, filtracji przypadkowych częstotliwości i szumów. Do tego płynna regulacja urządzenia jeszcze bardziej podnosi precyzję wyszukiwania. Urządzenia elektroniczne mogą znajdować się nawet do 15 cm odległości od wykrywacza Cayman ST-403, a ten i tak wykryje ich obecność. Częstotliwość, w której działa ten model to od 2 do 3 GHz (dla Piranhi to jeszcze większy zakres bo od 0.01 MHz do 12 GHz), zaś czas pracy osiąga maksymalnie 4 godziny. Takie parametry umożliwiają wykrycie podsłuchów radiowych a nawet tych urządzeń, których nie wykrywają zwykłe wykrywacze podsłuchów, czyli np. wspomniane dyktafony.

W zależności od modeli, wykrywacze mogą lokalizować wszystkie typy podsłuchów: radiowego, cyfrowego, telefonów komórkowych czy też lokalizatorów GPS. Wskażą nam nawet obecność kamer bezprzewodowych. Wszechstronność urządzenia wyznacza także jego cenę, która może sięgać kilku lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W zamian, chronimy często warte o wiele więcej informacje, uzyskując przy tym także bezcenny spokój. Widzimy więc, że wykrywacze podsłuchu działają na wiele sprzętów o charakterze szpiegowskim. Najbardziej zaawansowane narzędzia mogą również pokazywać nam na bieżąco historię przechwyconych sygnałów, dzięki zachowaniu ich w pamięci urządzenia.

Wykrywacze dyktafonów mogą okazać się przydatne w życiu codziennym w większej liczbie sytuacji, niż byśmy o tym sądzili. Kiedy tak rzadko możemy być w obecnych czasach pewni tego, że jesteśmy w danej chwili bezpieczni, wykrywacz dyktafonu może ograniczyć praktycznie do zera liczbę sytuacji, w których mogą zostać narażone na szwank choćby finanse naszej firmy. Da nam to dużą swobodę, dzięki czemu będziemy się mogli skupić w rozmowach przez nas przeprowadzanych na ich meritum.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jak sprawdzić historię pojazdu
Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie oraz napięcia na światow...
testowanie oprogramowania QA
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad karierą w testowan...
Instagram
Instagram w ostatnim czasie przebojem wszedł na rynek popula...
program do faktur
Prowadzenie biznesu przy wsparciu nowoczesnych progr...
podnośnik nożycowy
Podnośniki nożycowe są już dziś wykorzystywane dość powszech...