wyspy na ślub

Najpiękniejsze egzotyczne wyspy na ślub

Opublikowano: 15 lutego 2022

Kto powiedział, że najważniejszy dzień w życiu macie spędzić w niewątpliwie pięknej, ale mało oryginalnej sali weselnej? Przecież ten dzień ma być zapamiętany na zawsze. Może warto więc pomyśleć o ślubnej scenerii, która będzie spełnieniem waszych marzeń? Przecież to wy jesteście w tym dniu najważniejsi.

Od pewnego czasu sporą popularnością cieszą się śluby w plenerze. Można iść o krok dalej i zamiast ślubu w ogrodzie czy w parku, wybrać ślub na plaży. Aby sprawić, by ten dzień był naprawdę wyjątkowy, można zaszaleć i pokusić się na zorganizowanie ślubu na egzotycznej wyspie.

Plenerowy ślub w najpiękniejszych miejscach na świecie

Jak wyczarować bajeczny ślub w egzotycznej scenerii? Można oczywiście spróbować zorganizować wszystko samodzielnie, jednak to dość złożony i czasochłonny proces. O wiele lepiej powierzyć to zadanie specjalistom i skorzystać z usług firm, które zajmują się na co dzień organizacją egzotycznych ślubów w plenerze. Dzięki temu unikniemy zbędnego stresu i zyskacie pewność, że wszystkie formalności zostały dopięte na ostatni guzik, dokumenty są odpowiednio przetłumaczone, termin zarezerwowany itp. A przecież ślub to wyjątkowa okazja, kiedy to szczególnie zależy nam, aby wyeliminować ryzyko jakichkolwiek wpadek.

Kogo stać na ślub na egzotycznej wyspie?

Oczywiście spełnianie marzeń kosztuje – organizacja ślubu w tak niecodziennej oprawie również nie należy do tanich, ale czy wyjątkowe wspomnienia nie są tego warte? Decydując się na ślub na egzotycznej wyspie, musicie liczyć się z kosztami nie tylko za organizację ceremonii, gdzie pakiety zaczynają się od 1800 euro od pary, lecz także za przelot, zakwaterowanie i wyżywienie gości. Można założyć, że jeśli już decydujecie się na ślub w egzotycznym miejscu, to pozostaniecie tam wraz z gośćmi przez jakiś czas. Zwłaszcza że w niektórych miejscach, np. na Mauritiusie, ślub można zawrzeć dopiero po 3 dniach od przybycia na wyspę.

Z drugiej strony skoro obecnie przyjęcie weselne na kilkadziesiąt osób w restauracji w Polsce kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, to dlaczego by nie przeznaczyć tej sumy na ślub marzeń? Poniżej przedstawiamy kilka najpiękniejszych miejsc na ślub w plenerze poza granicami naszego kontynentu.

MauritiusŚlub na Mauritiusie – pamiętaj o formalnościach

Mauritius to piękna wyspa położona na Oceanie Indyjskim, nazywana przez niektórych małym Madagaskarem. Cudowne plaże, oszałamiająca przyroda, gwarantowana pogoda – to kilka elementów, które decydują o tym, że wiele par decyduje się na ślub  w tej niezwykłej scenerii. Wybierając Mauritius na miejsce swojego najważniejszego dnia w życiu, pamiętajcie, że będziecie mogli się pobrać dopiero po 3 nocach spędzonych tutaj, przy czym śluby nie odbywają się w dni wolne od pracy i w weekendy.

I ważna informacja dla kobiet, które wstępują w kolejny związek małżeński – na Mauritiusie jest to możliwe w terminie minimum 10 miesięcy od rozwodu, chyba że potencjalna panna młoda jest w ciąży, co potwierdzi lekarz na Mauritiusie – wtedy można wziąć ślub wcześniej.

Jeśli chodzi o koszty, to za pakiet obejmujący ślub cywilny na Mauritiusie trzeba zapłacić od 1650 euro. Jeśli młoda para chce wziąć na Mauritiusie ślub konkordatowy, ceny pakietów zaczynają się od 19950 euro.

Zanzibar czeka na zakochanych przez okrągły rok

Kolejną pięknym miejscem, która kusi przyszłych małżonków egzotyką, jest Zanzibar. Ta popularna wyspa na Oceanie Indyjskim, należąca do Tanzanii, bije rekordy popularności. Piękna plaża, błękitna toń oceanu w tle, obecność rodowitych Masajów podczas ślubu na plaży – czy nie brzmi to jak magia?

Ponieważ pogoda na Zanzibarze przez cały rok jest idealna, możecie wybrać dowolny termin na organizację swojej uroczystości. Jeśli chodzi o ceny, to podstawowe pakiety ślubne dla pary młodej zaczynają się od 2300 dolarów. Nie jest to mała kwota, ale wrażenia, jakie wiążą się ze ślubem na zanzibarskiej plaży, są doprawdy bezcenne.

Powiedz „tak” na Bali

Indonezyjska wyspa Bali kojarzy się z pocztówkowymi widokami, na których królują plaże z delikatnym, białym piaskiem, gdzie fale lekko rozbijają się o brzegi, a słońce praży z nieba. Trudno się dziwić, że coraz częściej pary decydują się na ślub w tym sielskim otoczeniu.

Najlepsze miesiące na ślub na Bali to okres od kwietnia do października – wtedy słońce świeci bez przerw i deszcz raczej nie popsuje waszej ceremonii. Jednak za niezapomniane wspomnienia ze ślubu na tej wyspie trzeba zapłacić jeszcze więcej – podstawowy pakiet dla młodej pary zaczyna się od 2900 dolarów. Oczywiście, do tego trzeba doliczyć jeszcze pobyt gości.

Plusem dla panów może być fakt, że z racji na wysokie temperatury można postawić na mniej formalny strój niż garnitur. Panie też nie będą musiały wydawać kroci na suknię ślubną, ponieważ w plażowej scenerii doskonale sprawdzą się mniej eleganckie, zwiewne kreacje.

Malediwy – bajkowy ślub bez mocy prawnej

Kolejnym miejscem na Oceanie Indyjskim, które idealnie nadaje się na ślub w plenerze, są Malediwy. Tylko na wstępie od razu wyjaśnijmy – ślub na Malediwach jest jedynie ślubem symbolicznym, bez żadnej mocy prawnej. Aby go uprawomocnić, konieczna będzie druga ceremonia w Polsce. Alternatywą, proponowaną przez firmy zajmujące się organizacją ślubów, jest połączenie symbolicznego ślubu na Malediwach z podróżą na Sri Lankę, gdzie odbędzie się ślub cywilny.

Wybierając termin ślubu na Malediwach, decydujcie się na okres między kwietniem a październikiem – wtedy panuje tam najlepsza pogoda. Warto również wiedzieć, że jest to kraj, w którym dominuje islam, dlatego od turystów wymaga się uszanowania zwyczajów religijnych panujących na wyspie.

A jak cenowo przedstawia się oferta ślubu na Malediwach? Jeśli nie zdecydujecie się na podróż na Sri Lankę, to pakiet podstawowy, obejmujący makijaż i fryzury, eskortę pana młodego, poczęstunek kokosowy i ceremonię ślubną z wymianą obrączek, będzie kosztować od 1550 dolarów, a więc znacznie mniej niż w miejscach opisanych powyżej.

Ślub w hawajskiej scenerii

Nie tylko Ocean Indyjski słynie z miejsc, w których warto przysięgać sobie dozgonną miłość. Coraz popularniejszym kierunkiem, aby sformalizować związek w niepowtarzalnym otoczeniu, są Hawaje. Stan położony na Oceanie Spokojnym słynie z zachwycających widoków. Tutejsza przyroda zapiera dech w piersiach, nic więc dziwnego, że w takiej scenerii wiele par chce wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej.

Ślub na Hawajach wiąże się z kilkoma pięknymi ceremoniami, chociażby ceremonią piasku, która polega na wsypaniu dwóch porcji piasku o różnych barwach do jednego naczynia – ich wymieszanie się symbolizuje połączenie dwóch kochających się osób. Bardzo istotna jest także wymiana Lei – tradycyjnych, hawajskich wieńców ślubnych. Młodzi nakładają je sobie podczas uroczystości na znak oddania, miłości i wzajemnego zaangażowania.

Za te piękne chwile, które przywołają mnóstwo pięknych wspomnień, trzeba zapłacić minimum 2250 dolarów za pakiet ślubny dla pary młodej. Kwota obejmuje oczywiście wszelkie formalności, jakie muszą być dopełnione przed ceremonią.

Czy warto wziąć ślub na egzotycznej wyspie?

Jeśli tylko jest to wasze marzenie, to jak najbardziej tak. Powodów jest kilka. Przede wszystkim, nie musicie się obawiać, że pogoda zepsuje wam najpiękniejszy dzień w życiu. Po drugie nie trzeba rezerwować sali i terminu uroczystości z kilkuletnim wyprzedzeniem – przeważnie wystarczy zacząć przygotowania 2−3 miesiące przed ślubem. Wreszcie − spędzicie ten dzień z tymi, z którymi naprawdę chcecie, a nie z tabunem dalekich krewnych, których ostatni raz widzieliście na komunii, ale wypadałoby ich zaprosić.

Co więcej, w przypadku egzotycznego ślubu odpada stres związany z wszystkimi ustaleniami i załatwianiem niekończącej się listy spraw, bo załatwi je za was firma organizująca zagraniczne śluby plenerowe. I ostatni, chyba najważniejszy argument – taki ślub na egzotycznej wyspie będzie wymarzonym początkiem pięknego, wspólnego życia. A to jest warte każdych pieniędzy.

Patrycja Matacz


NAJPIĘKNIEJSZE EUROPEJSKIE WYSPY NA…ŚLUB

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
buty do ślubu
Buty ślubne powinny pasować do sukni, a jednocześnie zapewni...
sukienki na wesele
Wesele jest jednym z najważniejszych momentów w życiu pary m...
Ciążowe suknie ślubne
Kiedy planujesz swój ślub i jesteś w ciąży, nie ma powodu, a...
animacje taneczne
Narzeczeni, którzy rozpoczynają planowanie swojego wielkiego...
Lux Belle Mare
Mauritius natychmiast przywołuje skojarzenia z głębo...