auto za gotówkę czy na kredyt

Nowe auto za gotówkę czy na kredyt? Wybierz finansowanie dla siebie

Opublikowano: 2 października 2020

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze nowego samochodu, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób sfinansować taki zakup. Zarówno banki, jak i sprzedawcy oferują wiele różnych możliwości rozliczenia. Dziś przyjrzymy się obydwu rozwiązaniom – zakupowi za gotówkę oraz kredytowi. Które z nich wybrać? Sprawdźmy!

Wybierz wygodne finansowanie – nieważne gdzie kupujesz

Zakup samochodu zawsze stanowi duże wyzwanie dla domowego budżetu. Jak wynika z tegorocznego raportu Santander Consumer Banku – banku od kredytów, blisko 9% ankietowanych skorzystałoby w takiej sytuacji z kredytu[1]. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na pojazd nowy, czy używany, zależy nam na tym, by auto było niezawodne i bezpieczne. Bardzo często oznacza to także większy wydatek – z jakością i niewielkim przebiegiem wiąże się też odpowiednia cena.

Na szczęście dzisiejsze możliwości, jeśli chodzi o finansowanie zakupów, są znacznie większe niż jeszcze kilkanaście lat temu. Odwiedzając salon lub komis, sprzedawcy zaoferują nam zakup na raty lub leasing. Podobnie w przypadku banków – kredyt samochodowy pomoże sfinansować zarówno zakup nowego, jak i używanego pojazdu.

Samochód za gotówkę – czy warto?

Kupno samochodu za gotówkę to opcja, na którą zdecydują się zapewne tylko nieliczni. Przede wszystkim takie rozwiązanie wymaga posiadania dużej ilości środków. Sama procedura jest prosta – wybieramy samochód, płacimy i cieszymy się nowym autem. Taki wydatek może jednak nadwyrężyć domowy budżet – zwłaszcza jeśli w ten sposób pozbywamy się wszystkich oszczędności. To decyzja, która może wpłynąć na naszą finansową elastyczność w kolejnych miesiącach.

A co z kredytem?

Atrakcyjną alternatywą jest kredyt na samochód – zwłaszcza gdy pozwala na zakup nowego lub używanego auta. Jakie argumenty przemawiają za wyborem takiego rozwiązania? Przede wszystkim nie tracimy finansowej swobody – całą płatność rozliczamy w wygodnych ratach dopasowanych do naszych potrzeb i możliwości. Jednocześnie zachowujemy płynność finansową – jesteśmy przygotowani na inne nieprzewidziane wydatki. Samą spłatę możemy rozłożyć nawet na okres 8 lat. Sam proces składania wniosku kredytowego także jest szybki i ograniczony do niezbędnego minimum. Wystarczy, że wypełnimy formularz kontaktowy, a pracownik banku skontaktuje się z nami. Wśród wymaganych dokumentów są:

  • potwierdzenie tożsamości,
  • zaświadczenie o wysokości dochodów,
  • dokument dotyczący kupowanego pojazdu – niezbędne informacje przekaże konsultant kredytowy.

Pomocą w sprawnym i szybkim przejściu przez cały proces służą także konsultanci dostępni pod numerem telefonu 71 773 29 06.  Pracownik pomoże w przyjaznym, bezproblemowym przejściu przez cały proces. Tak, byśmy my mogli w pełni skoncentrować się na nowym samochodzie.

[1]Raport Polaków portfel własny – wiosenne wyzwania Santander Consumer Banku,

https://www.santanderconsumer.pl/gfx/santander/userfiles/_public/aktualnosci/raporty/raport_polakowportfelwlasnywiosennewyzwania2020.pdf

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Konsolidacja kredytów
Z powodu wszechobecnych podwyżek terminowa spłata rat kredyt...
Piotra Laube
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE Coupé
Mercedes-Benz nie przestaje zadziwiać. Najnowsza perła w kor...
Nowy Nissan Juke
...
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...