auto za gotówkę czy na kredyt

Nowe auto za gotówkę czy na kredyt? Wybierz finansowanie dla siebie

Opublikowano: 2 października 2020

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze nowego samochodu, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób sfinansować taki zakup. Zarówno banki, jak i sprzedawcy oferują wiele różnych możliwości rozliczenia. Dziś przyjrzymy się obydwu rozwiązaniom – zakupowi za gotówkę oraz kredytowi. Które z nich wybrać? Sprawdźmy!

Wybierz wygodne finansowanie – nieważne gdzie kupujesz

Zakup samochodu zawsze stanowi duże wyzwanie dla domowego budżetu. Jak wynika z tegorocznego raportu Santander Consumer Banku – banku od kredytów, blisko 9% ankietowanych skorzystałoby w takiej sytuacji z kredytu[1]. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na pojazd nowy, czy używany, zależy nam na tym, by auto było niezawodne i bezpieczne. Bardzo często oznacza to także większy wydatek – z jakością i niewielkim przebiegiem wiąże się też odpowiednia cena.

Na szczęście dzisiejsze możliwości, jeśli chodzi o finansowanie zakupów, są znacznie większe niż jeszcze kilkanaście lat temu. Odwiedzając salon lub komis, sprzedawcy zaoferują nam zakup na raty lub leasing. Podobnie w przypadku banków – kredyt samochodowy pomoże sfinansować zarówno zakup nowego, jak i używanego pojazdu.

Samochód za gotówkę – czy warto?

Kupno samochodu za gotówkę to opcja, na którą zdecydują się zapewne tylko nieliczni. Przede wszystkim takie rozwiązanie wymaga posiadania dużej ilości środków. Sama procedura jest prosta – wybieramy samochód, płacimy i cieszymy się nowym autem. Taki wydatek może jednak nadwyrężyć domowy budżet – zwłaszcza jeśli w ten sposób pozbywamy się wszystkich oszczędności. To decyzja, która może wpłynąć na naszą finansową elastyczność w kolejnych miesiącach.

A co z kredytem?

Atrakcyjną alternatywą jest kredyt na samochód – zwłaszcza gdy pozwala na zakup nowego lub używanego auta. Jakie argumenty przemawiają za wyborem takiego rozwiązania? Przede wszystkim nie tracimy finansowej swobody – całą płatność rozliczamy w wygodnych ratach dopasowanych do naszych potrzeb i możliwości. Jednocześnie zachowujemy płynność finansową – jesteśmy przygotowani na inne nieprzewidziane wydatki. Samą spłatę możemy rozłożyć nawet na okres 8 lat. Sam proces składania wniosku kredytowego także jest szybki i ograniczony do niezbędnego minimum. Wystarczy, że wypełnimy formularz kontaktowy, a pracownik banku skontaktuje się z nami. Wśród wymaganych dokumentów są:

  • potwierdzenie tożsamości,
  • zaświadczenie o wysokości dochodów,
  • dokument dotyczący kupowanego pojazdu – niezbędne informacje przekaże konsultant kredytowy.

Pomocą w sprawnym i szybkim przejściu przez cały proces służą także konsultanci dostępni pod numerem telefonu 71 773 29 06.  Pracownik pomoże w przyjaznym, bezproblemowym przejściu przez cały proces. Tak, byśmy my mogli w pełni skoncentrować się na nowym samochodzie.

[1]Raport Polaków portfel własny – wiosenne wyzwania Santander Consumer Banku,

https://www.santanderconsumer.pl/gfx/santander/userfiles/_public/aktualnosci/raporty/raport_polakowportfelwlasnywiosennewyzwania2020.pdf

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
Auta poleasingowe
Każdy kierowca szukający now...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...