czarter jachtów

Nowe trendy wakacyjne Polaków

Opublikowano: 24 września 2020

Tegoroczne wakacje były inne niż dotychczas. Poszukując odpoczynku z dala od tłumów i kurortów, coraz częściej wybieraliśmy urlop pod żaglami. Liczba czarterów, których dokonali Polacy w okresie czerwiec – sierpień 2020, była wyższa o 24 proc. w stosunku do tego okresu w roku 2019.

W Polsce, tak jak i w innych krajach Unii Europejskiej, w ostatnich miesiącach można było zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania czarterem jachtów online. Polacy poszukiwali atrakcyjnej formy wypoczynku i to nie tylko poprzez czarter jachtów na Mazurach, czy nad morzem, ale także wybierając się w nowe i nieznane dotąd miejsca.

Wakacje pod żaglami

Żeglarstwo cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Dzięki serwisom umożliwiającym czarter jachtów online, jachty i łodzie motorowe przestały być kojarzone z rozrywką dla wybranych, a stały się atrakcyjną alternatywą na spędzenie urlopu dla każdego. Nie musisz już posiadać własnego jachtu, wystarczy wejść na stronę lub zainstalować aplikację, a następnie w zaledwie kilku prostych krokach dokonać rezerwacji i cieszyć się np. czarterem jachtów w Mikołajkach. Wybrana przez Ciebie łódź będzie czekać w porcie i to nawet z profesjonalnym sternikiem, jeśli takie będzie Twoje życzenie.

czarter jachtów

Odkrywanie Polski na nowo

Wakacyjne szaleństwo i poszukiwania idealnej łodzi rozpoczęły się już w maju. Wśród rodaków, którzy zdecydowali się na czarter łodzi w kraju, a w tym roku było to o 41% więcej osób, największą popularnością cieszył się Mazury oraz czarter jachtów w Giżycku, często nazywanym żeglugową stolicą tego regionu, a także Szczecin oraz Gdańsk, w którym ilość rezerwacji łodzi wzrosła o 60 proc. względem 2019 roku.  To pokazuje, że szukamy nowych sposobów na spędzanie wolnych dni i poznanie ulubionych destynacji z nowej perspektywy. Polacy zdecydowanie najchętniej decydują się na czarter motorówek i żaglówek, które wybierane były niemal 6 raz częściej niż w 2019 roku.

Wrzesień – to nie koniec podróży

Mimo tego, że sezon urlopowy w naszym kraju dobiega końca i nieuchronnie nadciąga jesień, to wcale nie musimy zawijać do portu. Łodzi na morzach i jeziorach jest znacznie mniej, więc jest to idealny moment dla miłośników spokoju i ciszy. Weekend na mazurach to wspaniała okazja, aby złapać ostatnie letnie promienie słońca. A żeglowanie poza sezonem przekłada się również na dużo niższe ceny.

czarter jachtów

Czarter jachtów online w kilka kliknięć

Platforma Click&Boat – nr 1 w czarterze jachtów online –  tylko w tegorocznym okresie wakacyjnym zarejestrowała wzrost liczby nowych użytkowników o 232 proc., a liczba zapytań związanych z wynajem była aż trzykrotnie większa niż w 2019 roku. W ofercie Click&Boat można znaleźć aż 35 000 łodzi w 500 portach na całym świecie. Nie dziwi więc rosnąca popularność żeglarstwa i czarteru jachtów wśród Polaków, szczególnie w obecnych czasach. Kiedy turyści wolą decydować się na wakacje z dala od tłumów z zachowaniem zaleconego dystansu społecznego. Czarter jachtów doskonale wpisuje się w ten trend, jednocześnie dając swobodę w przemieszczaniu się i spędzania wakacji we własnym tempie oraz wedle własnych upodobań.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Od 2016 r. położony w sercu regionu Port Lotniczy Ol...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...
Siedlisko Morena
Szukasz miejsca na integracyjny wyjazd dla pracowników? A mo...
Browar Mikołajki
Browar Mikołajki to nowy, prężnie działający browar,...
mazury
Większość osób, zwłaszcza rodzin z dziećmi, co roku planuje...