Nowy iPhone

Nowy iPhone 2018 – co musisz o nim wiedzieć?

Opublikowano: 5 października 2018

Po wielu tygodniach domysłów i oczekiwań nastąpiła prezentacja nowych modeli iPhone 2018. Do dyspozycji klientów oddany został iPhone Xs oraz iPhone Xs Max. Jakie usprawnienia przyniosły najnowsze wersje i jakich innowacji możemy się spodziewać? Czy modele zaprezentowane we wrześniu okazały się dużym zaskoczeniem?

Jak wygląda nowy model iPhone?

Jego wygląd do złudzenia przypomina model ubiegłoroczny, czyli iPhone X. Jego formuła została nieznacznie udoskonalona, a przy tym dostępny nowy iPhone Xs dostępny jest w dwóch rozmiarach. Inne parametry pozostały niemal bez zmian. Otrzymujemy bowiem wyświetlacz o przekątnej 5,8”, który wspiera Dolby Vision oraz HDR 10. Na pierwszy rzut oka trudno odróżnić go od starszego telefonu. Obudowa nadal wykonana jest z tego samego materiału, a więc chirurgicznej stali nierdzewnej. Wyróżnia go za to większy stopień wodoodporności, spełniający normę iP68, co czyni go odpornym nawet na zalanie kawą czy sokiem. Dostać będzie go można w trzech kolorach: srebrnym, złotym oraz ciemnoszarym. Model większy posiada zaś wyświetlacz o przekątnej 6,5” oraz rozdzielczości 2688 x 1242. Zobaczyć można go m.in. na stronie maclife.pl.

Dane techniczne

iPhone Xs i Xs Max napędzane są niezwykle wydajnym procesorem A12 Bionic. Jest to chip wykonany w 7-nanometrowej litografii, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie najlepszych osiągów. Ponadto, pracuje w nim 6-rdzeniowy układ CPU oraz 4-rdzeniowy układ graficzny. Wszystko to sprawia, że nowy iPhone prezentuje jeszcze lepsze dźwięki oraz obrazy. Co więcej, chip wykorzystywany jest również w aplikacji aparatu. Oferuje przy tym ulepszoną rzeczywistość rozszerzoną. Na uwagę zasługuje także aplikacja HomeCourt, która wykorzystuje Neural Engine, co sprawia, że jest zdolna do analizowania zachowania koszykarza podczas treningu. W czasie rzeczywistym podaje wszelkie dane dotyczące prędkości rzutu, jej kąta oraz wiele innych informacji, które są niemożliwa do odczytania gołych okiem. Co ciekawe, czyni to bez dodatkowych czujników.

Najlepszy aparat o niesamowitym potencjale

W nowym modeli iPhone’a duży nacisk został położony na możliwości aparatu. Zastosowano w nim podwójny układ aparatów 12-megapikselowych. Zastosowanie wspomnianego już chipy przełożyło się na dokładniejsze przetwarzanie obrazu, dzięki czemu zdjęcia są jeszcze bardziej wyraźne. Ponadto, chip automatycznie redukuje efekt czerwonych oczu oraz dostosowuje scenę do parametrów przetwarzania obrazu. Nowością jest przy tym funkcja Zero shutter lag i Smart HDR, która okaże się pomocna do fotografowania obrazów pod słońce, gdyż nie musimy już obawiać się utraty detali bądź niewyraźnych zdjęć. Nie tylko obraz zyskał na ulepszeniu, ale i dźwięk nagrywany teraz w stereo.

Nowy iPhone Xs i Xs Max- czy warto w nie inwestować?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie telefonów, dostępny obecnie na rynku. Jego cena miała być niższa niż modelu ubiegłorocznego, jednak okazało się to niemożliwe, dlatego cena w dolarach rozpoczyna się od 999 dolarów. Nowy iPhone dostępny jest w trzech wersjach: 64, 256 oraz 512 GB. Znaleźć można w nim wiele więcej usprawnień. Ponadto Apple zdążyło się już pochwalić, że wykonany jest w sposób ekologiczny, nawet energia, która jest potrzebna do jego produkcji, pozyskiwana jest w całości z energii odnawialnej. Widać zatem, że marka stawia na zupełnie innowacyjne rozwiązania i stara się iść z duchem czasu.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Samsung
W dzisiejszych czasach, posiadanie smartfonu wydaje się być...
Samsung Galaxy Z Flip 5
Samsung przyzwyczaił nas do dość regularnych premier swoich...
Anna Staszyńska
Smartfon musi świetnie wyglądać, mieć mocną specyfik...
HUAWEI P60 Pro
Nowy model jest kontynuacją wyjątkowo popularnej wśr...
Wrocław
Mieszkasz we Wrocławiu i musisz zała...